Csapatunk a Merkantil Bank Liga 2024/2025-ös szezon 4. fordulójában 2024.08.18-án vasárnap 19 órától fogadja a BVSC-Zugló csapatát az ALCUFER Stadionba.

Ellenfelünkről

Az NB III-as csapat a 2022/2023-as idényt veretlenül zárta, így feljutott a NB II-be.

A 2023/2024-es szezont a csapat Urbán Flórián vezetőedzővel kezdte meg, de a 7. forduló után edzőváltásra került sor. A 16. helyen álló csapat irányítását átmenetileg Kincses Ádám asszisztensedző vette át. Az újonnan kinevezett ideiglenes edző öt fordulón keresztül vezette a csapatot, majd november 30-án új vezetőedzőt neveztek ki a csapat élére Szekeres Tamás személyében.

Szekeres Tamás a 29. fordulóig irányította a BVSC-Zugló csapatát, amikor ismét Kincses Ádámot nevezték ki és Kisteleki Istvánt.

Az előző bajnoki szezonban a BVSC-Zugló a tabella 13. helyén zárt 38 ponttal.

Az új bajnoki szezonra a Kolorcity Kazincbarcika SC korábbi vezetőedzőjét – Csábi Józsefet- kérték fel a BVSC-Zugló irányítására.

Ellenfelünk eddigi mérkőzései a 2024/2025-ös szezonban

A BVSC-Zugló az első fordulóban az OTP Bank Ligából kieső Mezőkövesd Zsóry FC otthonába látogatott, ahol gól nélküli döntetlen született.
A második fordulóban múltheti ellenfelünknél – Aqvital FC Csákvár – vendégszerepeltek, amelyen 1-0-s győzelemmel tért haza a BVSC-Zugló. A mérkőzés 3. percében Szilágyi Máté talált be Zelizi Patrik kapujába.
A harmadik fordulóban Csábi József egykor csapatához a Kolorcity Kazincbarcika SC csapatához utazott, és gyűjtött be három pontot, hiszen a félidőt követően, a 49. percben Nwachukwu David volt eredményes.

Három fordulót követően a BVSC-Zugló hét ponttal a tabella 4. helyét foglalja el.

Visszatekintő

A 2023/2024-es bajnoki szezon 11. fordulójában 2023.10.08-án látogattunk a BVSC-Zugló otthonába.

Összefoglaló

Click here to display content from YouTube.
Learn more in YouTube’s privacy policy.

61. perc: Adamcsek Máté bal oldali 20 méteres szabadrúgásból beívelt labdája után Szegi Vince érkezett pontosan a hosszú saroknál, és 3 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1).

68. perc: Soltész buktatásáért megítélt 22 méteres szabadrúgásból a sértett ballal mesterien csavart a bal felső sarokba (0-2).

84. perc: Takács R. csúsztatta a labdát a bal összekötő helyén érkező Medgyes elé, aki a kimozduló Kovács B. fölött az üres kapuba emelt (0-3).

Edzői értékelések

Kincses Ádám: “Készültünk a pontrúgásokra, ezért sajnálom az ebből kapott góljainkat. Most is meg voltak a lehetőségeink, de mi nem tudtunk élni eggyel sem, így nem tudunk lélektani előnybe kerülni, ami aztán meghatározza a mérkőzés végkimenetelét. Meg vannak a mostani mérkőzésünknek is a tanulságai, ezeket ki fogjuk elemezni.”

Tamási Zsolt: “Óriási gratuláció a csapat felé. Az első félidőben nem játszottunk jól, ami némi kívánnivalót hagyott maga után. Szünet után főleg karakter jegyekben és némileg játékban is feljavultunk. Nem ez volt a legjobb meccsünk, de örülök, hogy kapott gól nélkül sikerült lehozni.”

A 28. fordulóban 2024.04.14-én hazai pályán fogadtuk a BVSC-Zugló csapatát.

Teljes mérkőzés

57. perc: Hidi Patrik tért ölelő indítása után Kelemen Patrik startolt rá a labdára, a rossz ütemben kimozduló Hársfalvi András elcsúszott, így a vendégek támadója zavartalanul helyezhetett az üres kapuba (0-1).

75. perc: Adamcsek Máté ívelt bal oldali szögletből a hosszúsaroknál érkező Kovács Milán elé, aki pontosan centerezett középre, a berobbanó Hajdú Ádám pedig jobbal 5 méterről a kapu közepébe helyezett (1-1).

91. perc: Polgár Kristóf ívelt ballal a jobb oldalról a bal oldalon érkező Hajdú Ádám felé, ő kapásból középre passzolt, az érkező Adamcsek Máté pedig 5 méterről bevetődve a kapu közepébe lőtt (2-1).

Tamási Zsolt:Sokadszorra bizonyította csapatunk, hogy nehéz helyzetben sem roppan össze, a fiúknak helyén van a szíve. A találkozó első félidejében nehezen találtuk a fogást ellenfelünkön, voltak komoly gondjaink a támadásépítéssel és a labdakihozatallal. Szünet után fokozatosan ellenfelünk fölé tudtunk nőni fizikailag és mentálisan is. Egy balszerencsés gól után támadó szellemű szélső védőket cseréltünk, szerencsére ők is hozzá tudtak tenni megérdemelt győzelmünkhöz.”

Szekeres Tamás: “A vereség ellenére elégedett vagyok csapatommal, hiszen a játék képe alapján nemcsak a döntetlen, de még a győzelem is benne volt a mai mérkőzésben. Rengeteg energiát mozgósítottunk, hogy megtartsuk a jó eredményt, de ez így keserű vereség számunkra, hiszen a mai meccsben sokkal több volt számunkra.”

A vasárnapi Gyirmót FC Győr – BVSC-Zugló mérkőzést élőben közvetítjük a Gyirmót FC Győr Youtube csatornáján, valamint honlapunkon szöveges tudósítást is olvashatnak a mérkőzés pillanatairól.

Jegyinformációk

A vasárnapi bajnoki fordulóra a jegyértékesítés elkezdődött, melyet elővételben, online erre a linkre kattintva tudnak megvásárolni.

normál jegyek elővételben, online és a mérkőzés napján 1.000 Ft-ba kerülnek, míg a nyugdíjas / diák jegyek 500 Ft-ba kerülnek.

6 év alatti gyermekeknek részére regisztrációs jegyet szükséges váltani, melynek összege 5 Ft.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a Jegymester.hu online felületén megváltott jegyek esetén 399 Ft-os kezelési költséget (E-díj) kell fizetni belépőjegyenként.

A jegypénztárak a mérkőzés kezdete előtt másfél órával -17 óra 30 perckor – nyitnak.

A helyszínen a jegypénztárakban csak készpénzzel tudnak fizetni.

IMZ

A sikeresség útján szeretnénk maradni

Immár három fordulón vagyunk túl a Merkantil Bank Liga 2024-2025-ös küzdelemsorozatának rajtja óta, és büszkeséggel konstatálhatjuk a tényt, hogy együttesünk mindhárom összecsapása után bezsebelhette a győztesnek járó bajnoki pontokat. A rajton a nagynevű Ferencváros fiókcsapataként aposztrofált Soroksár vendégei voltunk, ahol Halmai Ádám révén bő húsz perc elteltével vezetéshez jutottak a hazaiak, majd ezt sokáig őrizni is tudták. Egyórai játék után azonban góllá érett csapatunk fokozatosan javuló játéka, ugyanis Ugrai Roland remekbe szabott szabadrúgása után a kapufa volt a segítségünkre. Az egyenlítés után újabb negyedóra múlva már közelebb járhattunk a végső sikerhez, amikor Katona Máté pontos beadása után Oleksandr Pyshchur érkezett jókor és kihasználva hórihorgas termetét, a védők gyűrűjében magasabbra emelkedve fejelt a kapuba, s ez a találat végül a győzelmet jelentette. Csapatunk második félidei produkciójával megérdemelten hozta el a bajnoki pontokat.

A második fordulóban következhetett a várt hazai mérkőzésünk, amikor a tavaly még élvonalbeli Mezőkövesd Zsóry FC gárdáját láttuk vendégül az ALCUFER Stadionban. Ezen az összecsapáson az első játékrész ikerült eredményesebbre, ugyanis félórai játék után Horváth Rajmund kitűnő jobb oldali akciója végén ballal mesterien csavart a kapu jobb oldalába. A félidő záró pillanataiban ismét Ugrai Roland vállalt főszerepet azzal, ahogyan a védő bizonytalanságát kihasználva kapura tört a bal oldalról, majd ballal a bal alsó sarokba lőtt. A szünet utáni időszakban nem született újabb találat, de csapatunk kitűnően tartotta meg a mérkőzés elején szerzett előnyét, így ismét mi örülhettünk.

A bajnokság harmadik játéknapján ismét idegenbe szólított minket a sorsolás, ugyanis az Aqvital FC Csákvár otthonában kellett volna folytatnunk a győzelmi szériát. Ez sem ígérkezett könnyű feladatnak, hiszen már tízpercnyi játék után előnybe került a hazai gárda, amikor Nagy Zoárd fejelt a kapunkba. Szerencsére az előny nem tartott sokáig, ugyanis Horváth Rajmund jobb oldali beadása után a hosszúsaroknál érkező Ugrai Roland kapásból a kapu jobb oldalába lőtt, amivel egalizált. Egy óra elteltével ismét ő volt az egyik főszereplő, amikor pontosan ívelt a kapu elé a jobb oldalról, a berobbanó Madarász Márk pedig hat méterről bal belsővel a hosszúsarokba helyezett, s ezt az előnyt meg is tartották a fiúk a záró sípszóig.

Ahogyan a korábbi meccseket követően tettük, így most is érdemes idézni vezetőedzőnk Tamási Zsolt csákvári sikerünk utáni gondolatait: – Gratulálok a csapatunknak. Kicsit hasonló volt a forgatókönyv, mint az előző mérkőzéseinken. Az első félidő utolsó negyedórájában azt éreztem, hogy már kézben van a meccs. Vezetésünk után lezárhattuk volna a találkozót, hiszen óriási ziccert hagytunk ki. Szervezettségben és akarati tényezőkben és játékban is feljavultunk az első félóra után, így megérdemelten vittük el a három pontot. Volt akadémistámnak, játékosomnak, Simon Andrásnak mielőbbi felépülést kívánok! – utalt az utolsó mondatban a találkozó záró pillanataiban sajnálatos sérülést szenvedő ex-gyirmóti játékosra Simon Andrásra, akit felépülése után mielőbb várunk vissza a futballpályára!

Elmondható tehát, hogy remek rajtot vett a Gyirmót FC Győr az idei bajnokságban, de természetesen tisztában vagyunk vele, ahhoz, hogy ezt a pozíciónkat tartani tudjuk, nagyon sok sikeresen megvívott csatára lesz még szükségünk, hiszen három játéknap után felelőtlenség lenne bármi következtetést levonni a látottakból.

Eddigi mérkőzések, jelenlegi helyezések

A következő, negyedik fordulóban ismét hazai pályán kellene megszereznünk a bajnoki pontokat, de ez sem ígérkezik könnyű feladatnak, hiszen a több rutinos, egykori élvonalbeli játékost is a soraiban tudó fővárosi BVSC-Zugló látogat hozzánk. Az 1911-ben alapított, szintén kék-sárga színekben szereplő Budapesti Vasutas Sport Club-Zugló Közhasznú Egyesület (BVSC-Zugló) egy jelenleg 13 szakosztályt magában foglaló budapesti közösség, amit sportoló vasutasok hoztak létre azzal a céllal, hogy egységes keretek között zajló sportolási lehetőséget biztosítson a fővárosi MÁV dolgozóknak. Az egyesület a magyar egyetemes sporttörténelemben mindig kiemelt helyet foglalt el. 2011-ben a BVSC neve BVSC-Zuglóra változott, mivel a klub irányítását átvette a budapesti XIV. kerületi önkormányzat.

Leendő ellenfelünk sem panaszkodhat az idei szezonkezdet miatt, hiszen az első fordulóban 2024 július 28-án a Mezőkövesd otthonából hoztak el egy pontot (0-0), majd 2024 augusztus 4-én Csákváron tudtak nyerni (0-1), végül pedig 2024 augusztus 11-én Kazincbarcikán is győztesként ünnepelhettek.

A vasutasok ezzel az eredménysorral, kettő győzelemmel és egy döntetlennel, 2-0-s gólkülönbséggel és az így kapott hét ponttal a negyedik helyen állnak a bajnoki tabellán, míg mi három sikeresen megvívott mérkőzésen 6-2-es gól mutatóval és kilenc ponttal, egy góllal az éllovas Szentlőrinc mögé sorolva a második helyről várjuk a negyedik fordulóra kisorsolt hazai találkozónkat.

Szakmai vezetőnk gondolatai

Vezetőedzőn Tamási Zsolt is elégedett a bajnoki rajton elért eredményekkel, de óva int mindenkit az elbizakodottságtól: – Nyilván nagyon örülünk, hogy az első három mérkőzésünket – amiből kettő idegenben volt – százszázalékos teljesítménnyel tudtuk lehozni, azonban a szakmai stábunk tagjai és a játékosok is tudják, érzik, tisztában vannak vele, hogy még mennyi mindent kell javítani a játékunkon. Ez a sikerszéria nyugalmat ad az öltözőben, jobban összekovácsolja a közösséget, de nem értékeljük túl. Keményen készülünk a mindig soron következő mérkőzésre, ami jelen esetben a BVSC elleni hazai találkozónk lesz. Ők is jó szériával indították a bajnokságot, hiszen három idegenbeli mérkőzésen kapott gól nélkül hét pontot szerzett. Nehéz ellenük játszani, hiszen rendkívül szervezetten és fegyelmezetten védekeznek. A tavalyi csapatuk együtt maradt, viszont új edző érkezett a kispadra, aki az elképzelését, filozófiáját nagyon gyorsan át tudta adni a csapatnak, ezért is nehéz mérkőzésre számítok, komoly feladat lesz feltörni ezt a zárt védekezést.

Szemtől-szemben egymás ellen, mesél a múlt

Egymás elleni meccsként eddig kettő találkozónk említendő. Az első történelmi mérkőzés volt, ugyanis a BVSC gárdájával korábban bajnoki, vagy kupa, de még felkészülési mérkőzésen sem találkoztunk. Egy bizonyos tekintetben ünneprontóak voltunk 2023 október 8-án, ugyanis ezen a napon ünnepelte 72. születésnapját a kezdő sípszó előtt köszöntött Őze Tibor, a vasutas csapat szakmai igazgatója. Az említett összecsapáson az első játékrészben nem sikerült betalálniuk a csatároknak egyik kapuba sem, szünet után azonban szerencsére Szegi Vince (61. perc: 0-1), Soltész Dominik (68. perc: 0-2), majd Medgyes Zoltán (84. perc: 0-3) is eredményes volt. Következő találkozónkon hazai környezetben is sikerült begyűjtenünk a bajnoki pontokat, ugyanis 2024 április 14-én Kelemen P. (57. perc: 1-0) vezető találatára az utolsó negyedóra kezdetén Hajdú Ádám tudott válaszolni (76. perc: 1-1), majd a hosszabbítás pillanataiban Adamcsek Máté (92. perc: 2-1) a győztes találatot is megszerezte.

Helyszín és időpont

A Merkantil Bank liga másodosztályú küzdelemsorozatának 4. fordulójára kisorsolt mérkőzése, a Gyirmót FC Győr – BVSC -Zugló találkozó 2024 augusztus 18-án vasárnap este, 19.00-kor kezdődik a Gyirmóti Sportcentrum centerpályáján az ALCUFER Stadionban, de azok sem maradnak le az összecsapásról, akik esetleg nem tudják a helyszínen nézni, hiszen annak eseményeit, jeleneteit az Oxygen Media felvételének köszönhetően a www.gyirmotfc.hu oldalon található linkre kattintva élőben, később a YouTube-on keresztül felvételről, valamint honlapunkon olvasható állandó szöveges tudósításunkon követhetik.