A Merkantil Bank Liga 25. fordulójában újra az ALCUFER Stadionban játszik Tamási Zsolt csapata.

Ellenfelünk a tabella harmadik helyén álló Vasas FC lesz. A Gera Zoltán által vezetett fővárosi csapatnak rendkívül fontos a vasárnapi mérkőzés, hiszen miután az ETO FC Győr pontokat hullajtott a 24. fordulóban a Budapest Honvéd ellen, így pontazonosság alakult ki a tabella második és harmadik helyéért.

A Merkantil Bank Liga 8. fordulójában – szeptember 24-én – látogattunk az Illovszky Rudolf Stadionba, ahol a Vasas FC fogadta csapatunkat.

Desits Szilárd vezetőedző az alábbi összeállításban küldte pályára játékosait: Uram – Szivacski, Litauszki, Bakti, Hidi M., Deutsch, Szilágyi, Baráth, Radó, Tóth M. valamint Novothny.

Míg Csizmadia Csaba az alábbi tizenegy játékosnak szavazott bizalmat: Hársfalvi – Szőke, Soltész D., Pethő, Szegi, Kovács D., Helembai, Polgár, Hudák, Kicsun és Kovács M.

A találkozó 2-0-s hazai sikerrel zárul, hiszen a 46. percben Novothny vette célba Hársfalvi kapuját, majd a 69. percben Hidi M. talált a kapunkba.

Teljes mérkőzés: Vasas FC – Gyirmót FC Győr  I 2023.09.24. I Merkantil Bank Liga I 8. forduló I 2023/2024-es szezon

Összefoglaló: Vasas FC – Gyirmót FC Győr 2-0 2023.09.24. I Merkantil Bank Liga I 8. forduló I 2023/2024-es szezon

A mérkőzést a két vezetőedző így értékelte:

Desits Szilárd: Nem volt egyszerű a dolgunk, hiszen vezérek hiányoztak csapatunkból, de keretünk minőségét jelzi, hogy sikerült őket pótolni. Egy nagyon stílusos, szervezett Gyirmótot magabiztos játékkal sikerült legyőznünk.

Csizmadia Csaba: Nehéz mit mondanom, hiszen tipikusan az a találkozó volt, amikor magunkat vertük meg. Több lehetőség is adódott, amikor kihasználhattuk volna a hazaiak hibáját, de nem tudtunk élni ezekkel. A szünet előtt kapunk egy olyan beívelésből gólt, amire sokat készülünk hét közben. Fordulás után is meg volt a kettő ziiccerünkk, amit szokás szerint ki is hagytuk, utána is hiába próbáltunk focizni, a következő hiba eldöntötte a meccset. Mi játszottuk a focit, a Vasas pedig nyert.

A MOL Magyar Kupa 4. fordulójában a Vasas Fáy utcai stadionjában látogattunk.

Ellenfelünk a Pest Vármegyei első osztályú Dunaharaszti csapatától bő egyórai játék után, Radó András góljával harcolta ki a továbbjutást, míg csapatunknak Körösladányban hosszabbításos gól nélküli mérkőzés után, büntetőkkel sikerült tovább lépnie.

A továbbra is Desits Szilárd által irányított Vasas FC az alábbi összeállításban lépett pályára: Jova L. – Szivacski, Otigba, Pávkovics, Deutsch – Szilágyi, Urblik – Hinora, Holender, Vida – Zimonyi.

Tamási Zsolt vezetőedző bizalmát pedig Hársfalvi – Lányi B., Szegi, Csörgő, Helembai – Kovács M., Kovács D. – Takács R., Madarász, Kicsun – Pethő vívhatta ki.

Az első félidő gól nélkül zárult, majd a második félidőben felgyorsultak az események, hiszen az 52. percben a jobb oldalon felfutó Holender az alapvonal közeléből pontosan játszott vissza az érkező Zimonyi elé, aki 7 méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 1-0.
Majd az 57. percben Madarász remek labdával próbálta kiugratni Kicsunt a bal oldalon, akit Szivacski buktatott, a megítélt büntetőből Pethő higgadtan, jobbal a bal alsó sarokba helyezett. 1-1.
A 86.percben Radó iramodhatott meg a jobb oldalon az alapvonal közeléből, majd pontosan centerezett az érkező Berecz Zs. elé, aki 10 m-ről jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 2-1.
A mérkőzés végeredményét pedig a 88. percben állította be a hazai csapat, amikor Hinora tört előre a bal szélen szép cselekkel, majd Hudák buktatta őt, a büntetőből Novothny jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 3-1.

A látottakat a két vezetőedző így értékelte:

Desits Szilárd: Az első félidőben eldönthettk volna a meccset, de a befejezések nem sikerültek. Szünet után egy-egy találat után csapatunk megmutatta igazi erejét, sikerült gólokkal zárni a mérkőzést, megérdemelten nyertünk és jutottunk tovább.

Tamási Zsolt: Az első félidőben nem játszott jól csapatunk, érthetetlen kapkodás jellemezte az első negyedórát, több technikai hiba után helyzetbe is kerülhettek a hazaiak. A félidő felénél stabilizálni tudtunk, reális volt ekkor a döntetlen állás.  Szünet után vérbeli kupacsata kerekedett a meccsből, mindkét csapat győzelemre játszott, a cserék is ennek szóltak. A második találatnál nem étették meg egymást játékosaink, ami után a Vasas végig tudta vinni támadását, a harmadiknál azonban úgy érzem téves ítélet született, hiszen labdát talált védőnk. Van olyan találkozó, amikor az ilyen eseteket vissza lehet nézni, sajnos itt nem.

Teljes mérkőzés: Vasas FC – Gyirmót FC Győr 3-1 I 2023.11.01. I MOL Magyar Kupa I 4. forduló I 2023/2024-es szezon