Azt senki sem gondolja Gyirmóton, hogy a „minden jó, ha jó a vége „ mondás, igaz lehet a Gyirmót FC Gyõr csapatának bajnoki szereplését illetõen. Az is nyilvánvaló, hogy az OTP Bank Liga záró fordulójában lesznek nagyobb érdeklõdéssel kísért mérkõzések, mint a Szombathelyi Swietelsky Haladás – Gyirmót FC Gyõr találkozó.  Viszont az is biztos, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan búcsúzik el a csapatunk az elsõ élvonalbeli szezonjától. A szombati mérkõzés ugyanis már nem a múltról szól, sokkal inkább és nagyon sok szempontból, a jövõ kezdete lehet.

Az OTP Bank Liga 11. fordulójábansikerült idegenben, 1 – 0 arányban legyõzni a szombathelyi csapatot. Amérkõzésre, a soproni városi stadionban került sor, hiszen a vasiaklétesítményét átépítik, és ezért a hazai mérkõzéseiket most Sopronban játsszák.A Haladás ellen gyõzelem után, a csapatunk akkor 13 ponttal, a bajnokság 9.helyén állt. Az idén márciusban a Haladás azonban visszavágott nekünk és 2 – 1arányban gyõzött az Alcufer Stadionban. A kiesés szempontjából sokan döntõnektartják ezt a vereséget, mert három bajnoki pont akkor még, felzárkózástjelentett volna a tabellán.

OTP Bank Liga – 11. forduló

Sopron, 2016 szeptember 24. szombat18.00 óra

Szombathelyi Swietelsky Haladás -Gyirmót FC Gyõr  0 – 1  (0 – 1)

Gólszerzõ: Sallói Dániel 41. perc

OTP Bank Liga – 22. forduló

Gyirmót, 2017 március 04. szombat 15.30óra

Gyirmót FC Gyõr – SzombathelyiSwitelsky Haladás  1 – 2  (0 – 2)

Gólszerzõ: Anto Radeljic 85. perc /Halmosi Péter 6. perc, Kovács Lóránt 36. perc

A szombathelyi csapat jelenleg abajnokság 6. helyén áll, de az utolsó fordulóban még megelõzheti a Paksi FCcsapatát és így odaérhet az ötödik helyre. A vasiak az õszi szezonban 26 pontotgyûjtöttek és a hetedik helyen álltak. Javítottak tehát a tavasszal, amikor azeddig lejátszott 13 bajnoki mérkõzésen, öt gyõzelemmel és két döntetlennel, még17 pontot szereztek.

6. helyezés     32 mérkõzés    12        7          13        41– 44     -3         43 pont

20.       Haladás VSE –Újpest FC                   0 – 2

21.       Gyirmót FCGyõr – Haladás VSE       1 – 2                Halmosi, Kovács L.

22.       FerencvárosiTC – Haladás VSE        3 – 1                Jancsó

23.       Vasas FC –Haladás VSE                    2 – 3                Williams 2, Kovács L

24.       Haladás VSE – Mezõkövesd FC         4 – 2                Wils,Iszlai, Kovács L, Williams

25.       Haladás VSE –Budapest Honvéd     0 – 1

26.       MTK Budapest– Haladás VSE           0 – 0

27.       Haladás VSE –Diósgyõri VTK           2 – 0                Jancsó, Williams

28.       Debreceni VSC– Haladás VSE         4 – 2                Williams, Tóth M.

29.       Haladás VSE –Paksi FC                    2 – 0                Jancsó, Iszlai

30.       Videoton FC –Haladás VSE              2 – 0

31.       Haladás VSE –Vasas FC                   2 – 2                Iszlai, Schimmer

32.       Újpest FC –Haladás VSE                  2 – 1                Williams

Az elõzõ fordulóban, Újpestenlépett pályára és vereséget szenvedett a szombathelyi csapat. Az Újpest FC amérkõzés hajrában szerzett góllal, 2 – 1 arányban tudott gyõzni a Haladásellen. A 32. fordulóban, a vasi zöld – fehérek a következõ összeállításbanjátszottak.

Szombathelyi Swietelsky – Haladás:

Király – Polgár, Jagodics, Wills(Halmosi 66. perc), Devecseri, Bosnjak – Iszlai (Kovács L. 28. perc), Kiss B.Rácz – Jancsó (Tóth Máté 59. perc), Williams

A csapat legeredményesebblabdarúgója, az ausztrál támadó David Joel Williams, aki 10 gólos és ebbõlhatot a tavasszal szerzett. A Vasas FC csapatához távozó Gaál Bálint góljait,pedig egyrészt a középpályás Iszlai Bence és Kovács Lóránt pótolták. Az õsszelmég kölcsönjátékosként, Gyirmóton futballozó, eredetileg belsõ védõ JancsóAndrás is gólerõs mostanában, akit tavasszal többször támadóként küldöttpályára Mészöly Géza vezetõedzõ. Õk mindhárman, három – három alkalommal voltakeredményesek eddig, az OTP Bank Liga tavaszi szakaszában.

10 gólos: David Joel Williams

7 gólos: Gaál Bálint (távozott Vasas FC)

6 gólos: Iszlai Bence

3 gólos: Jancsó András, Kovács Lóránt

2 gólos: Rácz Barnabás, Stef Wils

1 gólos: Halmosi Péter, Németh Márió, Sjoerd Overgoor, SchimmerSzabolcs, Tóth Máté, Hegedûs János                   (távozott Puskás Akadémia FC)