Játékvezető: Hanyecz Bence (BaghyCsaba, Punyi Gyula)

Nyíregyháza Spartacus FC: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki, Farkas, Nagy B. (Vass P. 83), – Sigér Á., Nagy D. – Kovácsréti, Beke (Novák sz), Gresó

Vezetőedző: Tímár Krisztián

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi Lányi (Rozs 87), Hudák, Csörgő, Szegi – Szőke, Hajdú Á. (Kovács D. 81)– Soltész (Molnár J. 81), Kovács M., Madarász (Medgyessz)– Adamcsek (Erdei 91)

Vezetőedző: Tamási Zsolt

Gólszerző: Adamcsek (0-1) a 4.,Kovácsréti (tizenegyesből, 1-1) a 60., Kovácsréti (tizenegyesből, 2-1)a 65. percben

Kiállítva: Kovács M. (második sárga lap) 35. perc

4. perc: Lányi adott remek labdát a saját térfeléről a jobb összekötőhelyén kilépő Adamcsekelé, aki 17 m-ről a kimozduló Dala fölött a kapu bal oldalába emelt (0-1).

35. perc: Kovács Milán kapott sárgalapot az oldalvonalnál történt szabálytalanságáért, majd miután elfordult és megtapsolta a játékvezetőt kapott még egy hasonló figyelmeztetést, ami immár piroslapot és kiállítást ért.

60. perc: Szőke Nagy D.-velszemben történő rossz ütemű belépője után a játékvezető büntetőt ítélt, amiből Kovácsréti ballal a jobbra mozduló Hársfalvi mellett a bal alsóba helyezett (1-1).

65. perc: Az alapvonal közeléből bekerülő labda védőink kezét érintette, amiért újabb büntetőhöz jutott a hazai csapat, amiből Kovácsréti állt a labda mögé, és ballal a jobb alsó sarokba lőtt, Hársfalvi most eltalálta irányt, de hárítani sajnos nem tudott (2-1).

92. perc: Szegi hazaadását követően Hársfalvi lábáról leperdült a labda, ami így a saját kapujába csorgott, a menteni szándékozó vendég portás már csak beleérni tudott a labdába (3-1)

Az előttünk álló feladat sem ígérkezett egyszerűnek, ugyanis az éllovas Nyíregyháza Spartacus FC gárdájához látogattunk, akik szinte már fél lábbal feljutónak, mi több bajnoknak érezhetik magukat, amit albérletükben, Balmazújvárosban szerettek volna ünnepelni.

Az utóbbi öt tétmérkőzést tekintve mindkét gárda háromszor győzött és kettőször veszített. Mi keretbe foglaltuk ezt az ötmeccses időszakot.

Egymás elleni mérlegünket figyelembe véve érdekes tapasztalni, hogy az utóbbi 12 mérkőzésünkön belül négyszer osztoztak a csapatok a bajnoki pontokon, azon kívül azonban mindegyik találkozó vendégsikerrel zárult. Talán ebben a hegemóniában is bízva reméltük, hogy folytatódhat ez a tendencia és esetleg elronthatjuk a hazaiak lefújás utáni ünneplésének tervét.

Ismét remekül kezdte a találkozót sárga-kék együttesünk, ugyanis néhány perc elteltével a fiatal Lányi Bence kitűnő labdával indította a rutinos Adamcsek Mátét, aki miután kilépett a lesre játszó védők mögül és észlelte a kimozduló Dala Martint, mesterien emelt a kapu bal oldalába. A hazaiak fokozatosan emelték támadásaik intenzitását, de a jól záró vendégvédelem és Hársfalvi András állta a rohamokat. A szünet előtt tíz perccel emberelőnyt kapott ajándékba a Szpari, amikor egy felettébb furcsa ítéletet követően az addig jól teljesítő Kovvács Milánnak ért véget a találkozó, de csapatunk taktikusan tartotta az eredményt.

Fordulás után egy 3-1-ben vezetett – de befejezetlen – vendégtámadás, majd az ellentámadásnál a szünetben pályára lépő ex-gyirmótiNovák Csanád fejese után hördülhetett fel a közönség. Újabb negyedóra elteltével ismét egy kérdéses szituáció után egyenlíteni tudott a hazai gárda, amikor Kovácsréti egy megítélt büntetőből egyenlített. Ez felhozta a hazaiakat, ami egy újabb tizenegyes formájában hamar újabb, immár a vezetést jelentő gólt eredményezte.

A korai gól, majd a játékrész végén történt kiállítás, szünet után pedig az egyenlítést és a hazai előnyt jelentő kérdéses, de értékesített büntetők újabb és újabb taktikai feladat elé állították a csapatokat, s ezeket végül a hazaiak, ha nem is jobban, de eredményesebben tudták megoldani, a hosszabbításban esett találat már nem befolyásolta a végkimenetet.

Tímár Krisztián: Nagyon jó érzés ilyenkor keresni a megfelelő szavakat, eddig is tudtuk, hogy szeretnek minket, de most látszik igazán, hogy ez a közönség, ez a város megérdemelte már ezt a sikert. Büszkék vagyunk erre az elért eredményre. Volt egy fajta drukk, elvárás a játékosok felé a találkozó előtt, de stabil játékot nyújtottunk, de ez volt az a mérkőzés , amit nem lejátszani kellett, hanem megnyerni.

Tamási Zsolt: Gratulálok a bajnoki címhez és a feljutáshoz a hazaiaknak, de büszke vagyok saját csapatunkra is, hiszen nagyot küzdöttek a fiúk. Ziccereink voltak, a büntetőkkel nem szeretnék foglalkozni, a harmadik gól már nem osztott-szorzott.