U21-es válogatottunk az első félidő végén emberhátrányba került a románok elleni Európa-bajnoki mérkőzésen a Bozsik Arénában, a fordulás után egy kontra végén mégis vezetést tudott szerezni. Ellenfelünk azonban nem sokkal később egalizált, majd a hajrában a győztes találatot is megszerezte.

A hazai társrendezésű U21-es Európa-bajnokság második fordulójában a román válogatott várt Gera Zoltán együttesére. A románok várhatták jobb előjelekkel a találkozót, miután az első fordulóban, szerdán 1-1-es döntetlent játszottak a magasabban rangsorolt hollandokkal, ráadásul a három pont megszerzésétől sem álltak messze. A mieink hatvan percen keresztül jól tartották magukat a németek ellen, de végül 3-0-s vereséggel zárták a találkozót.

Gera Zoltán szövetségi edző két helyen változtatott a németek elleni kezdőcsapaton, Kata Mihály helyén Csonka András, Palincsár Martin posztján pedig Skribek Alen szerepelt az összeállításban. A románok szakvezetője, Adrian Mutu ugyanazt a kezdőcsapatot küldte pályára, mint Hollandia ellen.

A mérkőzés első tíz perce a magyar válogatotté volt, kezdeményezően játszottunk, és Bolla Bendegúz távoli lövésénél nagyot kellett védenie a kapusnak. Az első negyedóra végére kiegyenlítődött a játék, majd a románok átvették az irányítást, egy fejesük, egy veszélyes helyről elvégzett szabadrúgásuk is volt, de nem találtak kaput. A félidő második felében Mezei Szabolcs szabadrúgását a bal felső sarok elől tenyerelte szögletre az ellenfél kapusa, majd a románok is kialakítottak egy nagy lehetőséget, de a befejezésük nem volt pontos. A félidő hajrájában Szőke Adrián egy felugrásnál a karjával eltalálta ellenfelét, a játékvezető második sárga lappal kiállította támadónkat, így döntetlennel, de emberhátrányban fejeztük be a játékrészt.

A második félidőt az emberelőnyben játszó románok kezdték fölényben, de jól álltuk a rohamokat, sőt az első kontránkból megszereztük a vezetést! Kiss Tamás hozta fel a labdát a bal oldalon, majd Bárányhoz passzolt, aki bevárta az érkezőket. Visszakerült a labda bal oldalra Deutsch Lászlóhoz, aki pontosan, remek ütemben centerezett, a kapu elé felérő Csonka András pedig 6 méterről a hálóba helyezett (1–0).

A folytatásban nagy nyomás alá került a kapunk, Gera Zoltán kettős cserével, és szerkezetátalakítással igyekezett megerősíteni a védelmet. A 70. percig tudtuk tartani az eredmény, ekkor Matan indult meg bal oldalról középre a 16-oson belül, majd 15 méterről a kapunk bal oldalába helyezett (1–1). A románok mindent egy lapra feltéve támadtak a góljuk után, több veszélyes lövésük is volt, de a 76. percben Bolla révén mi is veszélyeztettünk egy átlövéssel. Hatalmas munkát végzett mind a kilenc mezőnyjátékosunk, hősiesen védekezve igyekeztük feltartóztatni a románokat, és mindeközben egy-egy kontrával eljutni a kapujukig.

A hajrában aztán a vezető gól is összejött a románoknak a 87. percben: önfeláldozó mentések sorozata után egy szögletet követően Pașcanu elé került a labda, akit már nem tudtunk megállítani (1–2). Az ötperces hosszabbításban a több mint egy félideje emberhátrányban futballozó csapatunk küzdött az egyenlítésért, Bárány révén a gólhoz is igen közel járt, de nem sikerült pontot menteni. Ezzel biztossá vált, hogy a hollandok elleni, keddi csoportzáró mérkőzés eredményétől függetlenül válogatottunk nem jut tovább a csoportkörből.