A Gyõri ETO FC NBII -es csapata fogadta ma délután a Várhidi Péter vezette Szigetszentmiklósi TK csapatát. A remekül elõkészített pályán végig a hazai csapat uralta a mérkõzést. Több helyzetet alkítottunk ki és a labdát is többet birtokoltuk. A jó iramú, színvonalas mérkõzésen teljesen megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.

Gyõri ETO FC NBII- Szigetszentmiklósi TK 2-1 (1-0)

Gólszerzõk: Lasha Totadze (‘3.), Molnár Tibor (’69.)

Összeállítás: Sánta A. – Nagy Á., Domanyik Sz., F. Eugene, L.Totadze, Windecker J., A. Copa, N.Ceolin ( Kálmán A.), T.Sharashenidze (Molnár T.),Varga T. (Markó Á.), Nyitrai Á.

Klement István vezetõedzõ: -Egy nagyon jól felkészített csapatot sikerült legyõznünk, amihez a húsz percnyi emberelõny is kellett. Voltak a mérkõzésnek olyan pillanatai, amikor kifejezetten szépen játszottunk.

(eto.hu)

______________________________

ETO II – SZTK-Erima online közvetítés

Gyõri ETO II. – Szigetszentmiklósi TK-ERIMA
Gyõr, ETO Park

Gyõri ETO II.: Sánta-Lasha-Ceolin-Arsene-Teimuraz-Fomumbod-Domanyik-Nyitrai-Windecker-Varga-Nagy

SZTK ERIMA: Tarczy-Csák-Király-Szamosszegi-Sallai-Pintér-Somorjai-Bonifert-Csepregi-Béres-Majoros

90.perc:
A bíró lefújta a találkozót.
Gyõri ETO II – SZTK-ERIMA 2-1

89.perc:
Óriási helyzet SZTK részrõl! Középen nagy kavarodásban a gyõri védõk és a labda Béres elé került, aki 10 méterrõl lõtt, erõs lövése a felsõ kapufán csattant. Lehet ez volt az utolsó lehetõség..

85.perc:
Második cseréjét is meghozza Várhidi Péter, Kollár jön be Majoros helyére.

82.perc:
Továbbra is nyomjuk a gyõri kaput, no még 8 perc. Talán meg lesz az egyenlítés..

78.perc:
Több támadás is szigetszentmiklósi részrõl, amelyben vitatható szabálytalanság is volt a büntetõterületen belül, de a helyzetek kimaradtak sajnos.

75.perc:
Majoros mutatott be két-három hasznos biciklicselt a tizenhatos bal sarkánál, majd védõjét lerázva lõtt. Labdája élesen jött középre a kapus mellett Béres felé, aki nem ért a kapura tartó labdába, de az így pár centivel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

70.perc:
A második félidõben egy helyzet elég volt a hazai csapatnak.. Jól csavarodott balról középre a labda és Tarcy szépen hárított a támadó elõl, de a tizenhatos sarkához kipattanó labdára érkezõ Molnár Tibor védõ hiányában levette a labdát, majd félerõsen helyezett a hosszú felsõbe. Tarcy tehetetlen volt. Ezzel ismét átvette a Gyõr a vezetést. Gyõri ETO II. – SZTK-ERIMA 2-1

64.perc:
Cserélt a Gyõr, Ceolin jött le, míg helyére Kálmán érkezett.

62.perc:
Feltámadtak a fiúk! Gyönyörûen ugratták ki középen  Bérest, aki védõje erõs szorításában tört a tizenhatoson belülre. Az érkezõ kapus mellett jobb külsõvel helyezett és lövése a kapuban kötött ki! Egyenlítettünk! Gyõri ETO II. – SZTK ERIMA 1-1

60.perc:
Kiegyenlítõdött a létszám! A vendég SZTK jobboldali támadását sárgalapot érõen állította meg a Gyõriek játékosa Nagy Ádám, de ez a sárga már a második volt, így kiállni kényszerült a játékból.  Tíz a tíz ellen küzdenek tovább a felek.

55.perc:
Szigetszentmiklósi oldalról pozitívan változott a játék képe. Majoros végezte el a szögletet, melyre Rédei érkezett jó ütemben és védõjét túlugorva bólintott a gyõri kapu rövid sarkára. A kapus kiütötte a labdát és másodszorra sikerült fogni azt.

50.perc:
Zajlik a második félidõ. Cserét hajtott végre Várhidi Péter, Csepregi helyett Rédei Milánt hozta be a védelem tengelyébe.

45.perc:
Szünetre vonultak a felek, a bíró nem hosszabbított. Helyzetünk már legalább volt a mérkõzés végén, ám érdekes módon ezt már tíz emberrel hajtottuk végre. Továbbra is nehéz a helyzetünk, de talán a második félidõ eredményesebb játékot hoz..

43.perc:
Megélénkült a játék. Szép szigetszentmiklósi támaddásst követõen a gyõri utolsó védõ két kézzel húzta vissza és rántotta le támadónkat, ám a bíró sárgalapot mutatott fel. Béres állt a labda mögé, a középrõl 18 méterrõl elvégzett szabadrúgás rendkívül jól lett meglõve, de pár centivel a kapu fölé szállt.

41.perc:
Tovább nehezedik helyzetünk. Szamosszegi rossz szerelését követõen megkapta második sárgalapját, így a bíró a piroslapja után tíz emberre fogyatkozunk.

40.perc:
Sok rövidpasszos játék mindkét oldalon, de itt is ott is rendre gátat szab a támadásoknak a védõsor. A szél ellenünk fúj, a második félidõben viszont épp nekünk segíthet.. Bízunk benne!

35.perc:
Szamosszegi kapott sárgalapot a 16ostól jobbra történõ szabálytalanságát követõen. A szabadrúgás erõs volt, de jócskán elkerülte az SZTK kapuját.

28.perc:
Továbbra is tart az aktív mezõnyjáték, melyben egy-két apró helyzete volt talán a Gyõr csapatának.  A két csapat között a tabellán 1 pont a különbség a hazai gárda javára, amely jelenleg a játékban is megmutatkozik. Jobban nyom a Gyõr mezõnyben, amit a Szigetszentmiklós kontrákkal ellensúlyoz, de konkrét helyzete nem volt az SZTK-nak.

17.perc:
17 méterrõl a Gyõr végezhet el szabadrúgást, de Lasha a kapu fõlé csavar.

16.perc:
Egy hazai támadás után többen is Góólt kiáltanak, de a bíró leshelyzet miatt érvényteleníti azt.

12.perc:
A mérkõzés a kezdeti percek állapotára állt be, vagyis kiegyenlített küzdelem zajlik a mezõnyben, egyik csapatnak sem volt gólszerzési lehetõsége.

3.perc:
Egyenlõ küzdelem zajlik a pályán, amikor is egy baloldali gyõri támadást követõen hirtelen lendült Lasha Totadze lába és a 20 méterrõl erõsen meglõtt labda védhetetlenül süvített a hosszú felsõbe. Tarczynak esélye sem volt.. Gyõri ETO II. – SZTK 1-0

1.perc:
Napos, de kellemetlenül szeles idõben elkezdõdött a mérkõzés, melyen az SZTK csapata végzi el a kezdõrúgást.

14.30-kor kezdetét veszi az NB II. Nyugati-csoport 17. fordulója Gyõrben. A Szigetszentmiklós csapata már a helyszínen megkezdte a bemelegítést és bízunk benne, hogy a Barcs elleni sikert újabb siker követi! A mérkõzés kezdetével élõben adunk információt a pályán történtekrõl. Hajrá SZTK!!!