Budapest Honvéd MFA – Enternet-FC Tatabánya 0-1

Bp. Honvéd MFA: Sásdi Bálint- Kincses Péter, Remes Sebastian, Varga Péter, Lengyel Gyula- Fieber Peter(Haruna Jammeh 75.p), Tisza Kálmán, Sós Márkó (Madar Máté 46.p), Rouani Karim- Berki Péter, Bajner Bálint(Diallo Moustapha 56.p)

Tatabánya: Dombai András- Vass Norbert, Simkó Krisztián, Farkas Viktor, Módi Viktor- Dombai Viktor (Tóth Zoltán 89.p), Ködöböcz Csaba(Bencze Zsolt 70.p), Deme Imre, Megyesi László- Farkas János, Kocsis Dávid(Kaiser Balázs 85.p)
Vezetõedzõ: P. Nagy László.

Gólszerzõ: Kocsis (55.p)
Sárga lap: Farkas János, szövegelésért (39.p)

A mérkõzés gyászszünettel kezdõdött Emsberger Gyula emlékére. Napsütéses idõben, a mieink piros mezben, a vendégek kék-fehérben léptek pályára. Nem kis téttel bírt a találkozó, ugyanis gyõzelem esetén megkezdhettük volna a felfelé kapaszkodást a tabellán. A hatodik percben Sós vesztett labdát a tizenhatosunknál, Deme jobbról szerencsére csak az oldalhálót találta el. A huszadik percben Deme balról bepasszolt Farkas Jánosnak, aki ziccerben tizenhárom méterrõl fölé durrantott. Ezután fõleg szabadrúgásokból veszélyeztetett a vendég csapat, elõször Farkas János húszméteres lövését védte Sásdi, majd Megyesi csavart az oldalhálóba tizennyolcról. A harmincadik percben balról végzett el szabadrúgást Megyesi, ezt kiütötte Sásdi, majd Farkas közeli ismétlését is, végül az egész meccsen jól játszó Varga Péter
emelte ki a labdát. A negyvenedik percben egy lecsorgó labdát Tisza jobbról, húsz méterrõl bombázott nem sokkal mellé. Két perc múlva, szép támadás után Berki ívelt be balról, a vendégek nagyot mentettek Bajner elöl. Az elsõ félidõben néhol kemény belépõket is láthattunk, a védekezést úgy-ahogy megoldották a fiatalok, de az elõrejátékban sokszor lesre futott a támadásunk.
A második félidõben Sós Márkó helyett Madar Máté érkezett, átrendezõdött a csapat. Varga kihúzódott a védelem bal oldalára, Lengyel ment középpályára, Madar pedig Varga helyére. Egy Deme lehetõség után, Bajner jól fejelte le a labdát Berkinek, aki lépéselõnyben mehetett a vendégkapura, de sajnos beérték, és csak szöglet lett az akcióból. Az ötvenötödik percben megszerezte a vezetést a Tatabánya, egy beívelést követõen védõink felszabadíthattak volna, de végül Kocsis elé került a labda, aki tizenhét méterrõl a kissé kint álló Sásdi fölött átemelte a labdát.0-1. Három perc múlva, Tisza jobb oldali szögletét a frissen beállt Diallo nyolc méterrõl fejelte a jobb felsõ irányába, Dombai András nagyot védett. A hatvanegyedik percben tizenhét méteres szabadrúgásból Megyesi a bal kapufát találta el. Ezután egy Farkas emelést kellett védenie Sásdinak. Ebben az idõszakban a mieink is több pontrúgást elvégezhettek, de ezekbõl nem alakultak ki veszélyes helyzetek. Lõrincz Emil a hetvenötödik percben Harunát is behozta, így már szinte négy csatár Rouani, Berki, Haruna, Diallo támadta a vendég kaput. Ment elõre becsülettel a tartalékcsapat és a nyolcvanhetedik percben óriási ziccert hagyott ki, ekkor balról Varga Péter ívelt a hosszúra, ahol három! Honvéd játékos is állt, valószínûleg zavarták is egymást, mert a labdát Remes közelrõl melléfejelte. Három perc ráadást rendelt el Fajkusz játékvezetõ, de az eredmény már nem változott.
Jövõ héten Kozármislenybe utazik a Honvéd MFA.

Lõrincz Emil: A Tatabánya egy rutinos csapat, a helyzetei alapján megérdemelten gyõzött, bár a gólnál a védõink nagyot hibáztak. Ha nem rúgunk gólt, nem nyerünk meccset.

P.Nagy László: Egy agresszív, fiatal csapat volt ma az ellenfelünk, bíztunk benne, hogy a rutinunk érvényesülni fog. Nehéz meccs volt; a helyzeteink alapján reális a gyõzelmünk, aminek nagyon örülünk!

(honvedfc.hu)

______________________________________

Értékes gyõzelem idegenben
A kék-fehérek 1:0 arányban nyerni tudtak Budapesten a Honvéd II. otthonában és ezzel megszerezték elsõ pontjaikat 2011-ben.

Tatabánya FC: Dombai A. – Vass, Farkas V., Simkó, Módi – Dombai V., Ködöböcz, Deme, Megyesi – Kocsis, Farkas J.
Edzõ: P. Nagy László

Gólszerzõ: Kocsis (35. percben)
Sárga lap: Farkas J. (39. percben)

A tatabányai játékosok végig irányításuk alatt tartották a mérkõzést és megérdemelten nyerték meg. Az elsõ félidõben még rendre kimaradtak a ziccerek, de a folytatásban Kocsis egy szép emeléssel már gólra váltotta a fölényt. Az 5 sárga lap miatt hiányzó Almási Lászlót és Kovács Istvánt jól helyettesítette Vass Norbert és Ködöböcz Csaba.

Reméljük, hogy hazai pályán a Barcs ellen, hasonló játékkal és eredménnyel örvendezteti meg a közönséget a Bányász.