Chrudim (Csehország), UEFA Futsal Cup-mérkõzés, 400 nézõ. V.: Fritz (francia), Gherman (román).

Tbilisi: De Oliveira – De Barros, Xavier, Silva Santos, Da Silva. Cs.: De Meto, Altunashvili, Dzabiradze. Edzõ: Oleg Solodovnyik.

ETO: Balázs – Madarász, Lódi, Neris, Amrani. Cs.: Dróth, Moreno, Gyurcsányi, Harnisch. Edzõ: Paco Araujo.

Gsz.: Silva Santos (7., 23), Altunashvili (29.), Da Silva (37.), Xavier (39.), ill. Dróth (28., 38.), Harnisch (32.), Moreno (35.), Lódi (36.)

Sárga lap: Silva Santos (5.), ill. Neris (16.), Amrani (34.).

Kiállítva: Silva Santos (34.).

Jobban kezdett az ETO, mint a brazilokkal teletûzdelt grúz bajnok. A 2. percben Lódi egy remek csel után lõhetett kapura, a Tbilisi védõi csak a gólvonalról tudtak tisztázni. A másik oldalon Balázsnak kellett egy védést bemutatnia, majd a 6. percben Dróth lövésénél ugyan sokan gólt kiáltottak – a Rába-partiakat több szurkolója is elkísérte a cseh városba – ám a gyõri játékos lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Aztán a 7. percben, kissé váratlanul megszerezte a vezetést a Tbilisi. Dzabiradze 7 m-es lövését még bravúrral ütötte ki Balázs, Silva Santos a léc alá vágta a kipattanó labdát. 1-0. A gól feldobta a grúzokat, akik ezután magabiztosabbak lettek, több munkája akadt a gyõri kapusnak, Balázsnak. Idõt is kért Paco Araujo, ami után összekapta magát a zöld-fehér alakulat. Amrani lõtt csaknem gólt saját térfelérõl a kissé kint álló grúz kapus fölött. Többet is birtokolta a labdát az ETO, ám nem sikerült gólt szerezni. Aztán újra Balázsnak kellett bravúrt bemutatnia, majd két perccel a befejezés elõtt elõbb Neris, majd az utolsó pillanatokban Lódi hibázott óriási ziccerben. Hatalmas egyenlítési lehetõségek voltak ezek.

Az elsõ játékrészben az elsõ találatig az ETO játszott jobban, ám nem tudott a kapuba találni, míg a grúzok elõnyt szerzetek, amit kis szerencsével meg is tartottak a jól hajrázó ETO-val szemben, így a grúzok minimális elõnnyel vonulhattak pihenõre.

Lódi ziccerrel kezdõdött a második félidõ is, ám ismét nagyot védett a grúz kapus. Egy perc múlva pedig már ismét a gyõri kapuban táncolt a labda: Neris próbált menteni, a róla lepattanó, kapuba tartó labdát aztán Silva Santos vágta közelrõl a hálóba. 2-0.

Rákapcsolt ezután a gyõri csapat, Amrani került ziccerbe, de a kapusba lõtte a labdát. Aztán megtört a jég, a 28. percben szépített az ETO: Gyurcsányi átadása után Dróth 8 m-rõl, kíméletlenül bombázott a léc alá. 2-1. Nem sokáig tartott az öröm, mert egy perc múlva egy grúz szöglet után Altunashvili lõtt közelrõl a gyõri kapuba (3-1), így ismét két gól lett a hátrány. Egy remekül eltalált lövéssel a 32. percben aztán Harnisch hozta fel ismét egy találatra a gyõri csapatot, a fiatal játékos hatalmas gólt ragasztott külsõvel a grúz kapuba.

Két perc múlva Amrani és Silva Santos kapott sárgát, mivel utóbbinak ez volt a második, a játékvezetõk kiállították. A legjobbját veszítette el a grúz csapat. A szabadrúgásból aztán egyenlített az ETO. Moreno messzirõl, kissé váratlanul lõtt nagy gólt. 3-3. Sõt, a 36. percben egy remek gyõri kontra végén Lódi lõtt gólt, s szerzett vezetést ezzel elõször csapatának. 3-4. Sajnos, a középkezdés után nem figyelt a gyõri védelem, s Da Silva azonnal egyenlített. 4-4. Két perccel a vége elõtt aztán Dróth újból a kapuba talált, ismét az ETO vezetett. 4-5. Vészkapusra állt át a Tbiliszi és ennek eredményeként Xavier a 39. percben egy átlövéssel kiegyenlített. 5-5.

Egy perccel a vége elõtt Moreno közelrõl a kapufát találta el, így bár közel állt a gyõzelemhez az ETO, már nem változott az eredmény.

Színvonalas, gólgazdag mérkõzésen a gyõriek a második félidõben már jobban kihasználták helyzeteiket, ám nem sikerült kicsikarniuk a gyõzelmet a jó játékerõt képviselõ grúz bajnokkal szemben.

Paco Araujo: – Sajnálom, hogy nem gyõztünk, pedig sokat tetünk ezért, keményen készültünk erre a tornára. Holnap is ehhez hasonlóan nehéz meccsre számítok, ahol remélem szerencsésebbek leszünk.

A Rába ETO kedden 19.30 órakor a házigazda Era-Pack Chrudim csapatával találkozik. A cseh bajnok hatodik az európai futsalcsapatok rangsorában.