NB III: kiütötte a Csorna a Lipótot

A Csorna hazai pályán 6-1-re verte a Lipót együttesét. Kiakapott az SVSE, és az MTE 1904 is.

Csorna–Lipót-Pékség 6–1 (2–1)

Csorna, 250 nézõ. V.: Szepesi.

Csorna: Lõre (Tüske) – Simita, Fenyõ, Nagy Sz., Csonka, Szigeti, Horváth A., Molnár G., Nyerges, Kiss M. (Pálfi), Gál A. (Tóth Z.). Edzõ: Varga Péter.

Lipót: Rom – Dombi, Lakatos A., Töltõsi, Bella, Fajkusz, Dömötör, Burkus, Lappints (Magyar), Sütöri (Práger), Burányi. Edzõ: Gunyhó Ferenc.

Gsz.: Szigeti (3), Molnár G. (2), Nyerges, ill. Sütöri.

A Csorna támadásaival kezdõdött a mérkõzés és ennek köszönhetõen már a 6. percben Simita remek indításából Molnár G. a kapust kicselezve lõtt a hálóba. 1–0. A 9. percben Horváth A. ugratta ki nagyszerûen Molnár Gábort, aki ismét higgadt volt és a kapu jobb sarkába lõtt. 2–0. A 28. percben Burkus bal oldali beadására a védõk közül Sütöri érkezett és két méterrõl fejelt a kapuba. 2–1. Az 54. percben Szigeti vezette a labdát a saját térfelérõl, és mikor az ellenfél kapujától mintegy 30 méterre lövésre szánta el magát, óriási gólt lõtt a felsõ léc alá. 3–1. Az 58. percben Nyerges ugratta ki Gált, aki önzetlenül a 16-osról Nyerges elé gurított, õ az üres kapuba lõhetett. 4–1. A 73. percben Molnár Gábort buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetõt Szigeti magabiztosan értékesítette. 5–1. A 77. percben a jobb oldalról Nyerges végzett el szabadrúgást, beívelésére Szigeti remekül érkezett és fejjel a hosszú sarokba csúsztatta a labdát. 6–1.

A Csornában két 19 éves játékos, Pálfi és Tüske ezen a napon játszotta elsõ NB III-as mérkõzését. Kitûnõ játékvezetés mellett a Csorna ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Jók: mindenki, ill. Fajkusz.

Varga Péter: – Fiatalok, ez egy szép gyõzelem volt, melyet Lelkes Laci bácsinak ajánlunk.

Gunyhó Ferenc: – Gratulálok a Csornának.