Rekkenõ hõség ellenére jó iramú mérkõzést láthattak az ETO Stadionba látogató nézõk. Mindkét csapat szervezetten játszott, sok helyzetet alakítottak ki a fiatalok. A Honvéd kapusának és az ETO mindössze 17 éves ifjú hálóõrének, Nagy Gergelynek is voltak bravúros védései. Élete elsõ NB II -es mérkõzését játszotta ma a szintén 17  éves Illlés Dávid is, aki a 73.percben állt be. A mérkõzést a második félidõ 82. percében Molnár Tibor gólja döntötte el, az ETO a megérdemelt három ponttal vonult az öltözõbe.

Gyõri ETO FC B – BP. Honvéd B 1-0 (0-0)

ETO Stadion, 300 nézõ

játékvezetõ: Becséri Dániel

Góllövõ: Molnár Tibor (82′)

Gyõri ETO FC B: Nagy G. – Kálmán, Nyári, Bieder, Nagy Á., Dömötör (Paget 79′), Horváth G. (Illés 73′), Kiss Sz., Miklós V. (Markó Á. 60′), Varga T., Molnár T

Honvéd B: Czuczi – Remes, Madar, Tisza, Varga (Kincses 21′), Nagy A., Vólent, Lengyel, Berki (Fejes 60′), Kovács Á. (Dyjan 67’), Balázs B.

Klement István: – Ma a nagyon szervezett Budapest Honvéd ellen nehéz dolgunk volt. Gyõztes meccsen újoncot avattunk a 17 éves Illés Dávid személyében, gratulálok neki.

Lõrincz Emil: – Legalább annyi helyzetünk volt, mint a hazai csapatnak. Utolsó passzaink sajnos nem sikerültek, a szerencsésebb csapat gyõzött Gyõrött.

(eto.hu)

_______________________________________

NBII: Vereség Gyõrben
2011-06-05 11:58:38

Nem bírtuk ki a végéig.

Lehetett rá számítani, hogy a távozók és hiányzók miatt újoncot avat a kispesti tartalékcsapat. Balázs Bálint a jobbhátvéd posztján elõször volt kezdõ, Fejes Péter pedig csereként elsõ NBII-es meccsén léphetett pályára. A mérkõzésen a piros mezben játszó kispesti csapat átadva a területet kontrákra rendezkedett be, és az elsõ félidõben három-négy lehetõséget is kialakított. Sajnos az utolsó passzokba hiba csúszott, vagy rossz visszagurítás az alapvonalról, vagy lövés helyett passzoltunk,így a ziccer kialakítás elmaradt. Több volt az elsõ félidõben, mint amennyit kihoztunk belõle. A huszadik percben Varga Péter súlyosnak tûnõ térdsérülést szenvedett,pontos diagnózis késõbb.
 A második félidõ az elsõhöz hasonlóan gyõri mezõnyfölénnyel telt, de míg az elsõ játékrészben a hazaiaknak nem sikerült nagy helyzeteket kialakítani, a másodikban már néhány átlövés eltalálta a kispesti kaput. A nyolcvanhetedik percben született a meccs egyetlen találata, ekkor egy átlövés lepattant védõinkrõl, az elõbb eszmélõ gyõri csatár Molnár Tibor összeszedte a labdát, majd miután elhúzta azt Czuczi mellett,az üres kapuba gurított. 1-0. A fordulóban eldõlt, hogy a Pécs megnyerte a bajnokságot, de a bentmaradó tizenharmadik helyért még küzd a Barcs és a Veszprém. A tizennegyedik helyezett osztályozót játszhat a Keleti csoport tinennegyedikjével a másodosztályú tagság megõrzéséért. Ez a lehetõség az MTK II miatt alakult ki. Jövõ hét szombaton az utolsó fordulóban a Szigetszentmiklós csapatát fogadjuk.

Bp. Honvéd-MFA: Czuczi Márton- Balázs Bálint, Remes Sebastian, Madar Máté, VargaPéter (Kincses Péter 21′)- Lengyel Gyula, Tisza Kálmán, Nagy Armand, Kovács Ádám (Fejes Péter 58′)- Vólent Roland, Berki Péter (Dyjan Azevedo 67′)
 Edzõ: Lõrincz Emil

Gyõri ETO FC B: Nagy G. – Kálmán, Nyári, Bieder, Nagy Á.- Dömötör (Paget 79′), Horváth G. (Illés 73′), Kiss Sz., Miklós V. (Markó Á. 60′)- Varga T., Molnár T.
 Edzõ: Klement István

Lõrincz Emil: A szerencsésebb csapat nyert. Ma nem tudtunk ziccereket kialakítani.