Veszprém FC – Kaposvölgye VSC 3-1 (2-0)
2011.06.05 00:41

Czvetkó duplájával és Novothny góljával gyõzte le a sereghajtót a Veszprém FC, így az utolsó fordulóban dõl el az osztályozós hely sorsa. A SZTK ellen aratott egygólos gyõzelmével a Pécs nyerte az NB2 Nyugati csoportjának küzdelmeit.

Veszprém, 200 nézõ. Vezette: Kovács G. (Hofbauer, Makkosné)

Veszprém: Varga – Grósz, Hegedûs, Lang (Kollár Zs. a 66. percben), Leitold – Garai (Szöllõskei az 55. percben), Molnár, Finta, Hevesi-Tóth – Novothny, Alex (Czvetkó a 29. percben) Vezetõedzõ: Vágó Attila

Kaposvölgye: Horváth D. – Varga, Duba, Szilasi, Burai – Székesi, Oszvári, Andrejcsik, Kovács (Királyvári a 73. percben) – Fekete (Surányi az 54. percben), Sevel (Sowunmi a 46. percben). Vezetõedzõ: Nagy Tibor

Gólszerzõk: Novothny a 13., Czvetkó a 37. és az 52. percben, ill. Sowunmi a 78. percben.

Sárga lapok: Grósz, Lang, Finta, Hevesi-Tóth, illetve Királyvári.

Vágó Attila: A mérkõzésnek azért volt jelentõsége, hogy egy gyõzelemmel pici reményünk maradjon az utolsó fordulóra, s ez által versenyben maradjunk, még ha nem is a saját kezünkben van a sorsunk a bennmaradásért. Ha nem sikerül, akkor is megteszünk mindent, hiszen van még egy pótvizsgánk, egy osztályozós lehetõség. A két mérkõzésen ki kell jönnie, ha jobbak vagyunk, mint a Keleti csoport 14. helyezett együttese, bízok abban, hogy megõrizzük NB2-es tagságunkat. Mindegy, hogy miként, de meg kell csinálnunk. Alexet bevitettük a kórházba, mert az összefejelés után szédült, nem látott jól, kettõs látása volt, így a biztonság kedvéért kivizsgálásra küldtük. A Czvetkó-Novothny páros jól mozgott, de ennek ellenére nem vagyok teljesen elégedett, mivel 3:0 után két nagy helyzetet is kihagytunk, míg az ellenfél elõbb szépített, majd egy zúgó kapufát is rúgott. Amíg van egy kis reményünk, addig nem adjuk fel. Pécsett nem mi vagyunk a mérkõzés esélyesei, de a futballban minden megtörténhet.

Nagy Tibor: Remélem a Veszprém marad az NB II-ben, mert a város megérdemli a másodosztályt.

(veszpremfc.hu)

________________________________________________

Átaludtuk az elsõ félidõt
2011. június 04. 23:57:09

Veszprém FC – Foci24.com-KVSC 3-1 (2-0)

Veszprém: Varga T. – Grósz, Hegedûs Gy., Lang (Kollár Zs., 66.), Leitold – Garai (Szöllõskei, 55.), Molnár Z., Finta P., Hevesi-Tóth – Novothny, Alex (Czvetkó, 29.) Vezetõedzõ: Vágó Attila

Foci24.com-KVSC: Horváth D. – Varga Á., Duba, Szilasi, Burai – Székesi, Fekete – Kovács I. (Királyvári, 73.), Oszvári (Surányi, 54.), Andrejcsik – Sevel (Sowunmi A., a szünetben) Vezetõedzõ: Nagy Tibor.

Gólszerzõ: Novothny a 13., Czvetkó a 37. és az 52. ill. Sowunmi A. a 68. percben.

Lassan csordogáló mezõnyjátékkal kezdõdött a mérkõzés, de szûk negyedóra elteltével elsõ lehetõségébõl vezetést szerzett az osztályozó elkerüléséért küzdõ Veszprém. Egy bedobást rosszult fejelt ki a védelmünk, Novothny megszerezte a labdát és a védõk gyûrûjében 10 méterrõl a hosszú sarokba emelt (1-0). A kapott gól után sajnos megzavarodtunk, egyre-másra jöttek a hazai támadások, de Leitold és Novothny lövését is bravúrral védte Horváth Damos. A 19. percben ismét Damosnak köszönhettük, hogy nem kaptunk gólt, hiszen egy baloldali beadást Duba menteni akart, de ráfejelte a labdát az elõtte álló Szilasira, akirõl Alex elé került a játékszer, de a hazai csatár lövését Horváth bravúrral mentette, a kipattanót pedig fölélõtték. A 37. percben már kapusunk sem menthetett, Czvetkó lépett be a 16-oson belülre, átfûzte magát Dubán és közelrõl a hálóba pöckölt (2-0). A félidõ utolsó eseményeként Nowothny egy jobbról érkezõ passzal megindult az alapvonal irányába, majd éles szögbõl leadott lövése a felsõ lécrõl pattant ki. Az elsõ félidõben kapura teljesen veszélytelen játékot mutattunk be, így nem is alakulhatott ki más részeredmény.

Szünet után viszont megélénkült csapatunk játéka, az 50. percben elvégzett Kovács Imre-szabadrúgást (amely fölé szállt) legalábbis az elsõ kapuralövésként jegyezhettük fel. Két perccel késõbb azonban ismét összehoztunk a hazaiaknak egy találatot: egy hosszú indításra Czvetkó rajtolt rá, a labdát kísérõ és elõnyösebb helyzetben lévõ Duba arra várt, hogy Horváth Damos kapujából kifutva felszabadítson, de kapusunk ütközött Dubával, így Czvetkó eltolta mellettük a labdát és a kétségbeesetten visszafutó Szilasi mellett a hálóba lõtt (3-0). A három-nullal megelégedtek a veszprémiek, így egyre több lehetõségünk adódott. Szerepet játszott ebben persze a félidõben beálló Sowunmi Attila agilis játéka, aki többször is zavart okozott a hazaiak védelmében. Az 57. percben Surányi szögletét Duba fejelte fölé, majd öt perccel késõbb Varga 40 méteres, “gyilkos” erejû bombáját hárította a kapus. A 68. percben Surányi tört be a 16-oson belülre a jobb oldalon, 6 méteres lövését Varga Tamás védte, de a kipattanót Sowunmi kegyetlenül bevágta (3-1)! A szépítés után még aktívabban támadtunk, újabb két minutum elteltével Surányi beadását fejelték ki a védõk, a lepattanót Oszvári bombázta kapura 20 méterrõl és a labda a felsõ lécrõl pattant fölé! A 72. percben Andrejcsik távoli lövése pattogott mellé. Sajnos ennél közelebb már nem tudtunk kerülni az ellenfélhez, a hajrában ismét a hazaiak elõtt adódtak lehetõségek. A mezõny legjobbja, Nowothny háromszor is gólt rúghatott volna – elõször egy beadást fejelt a bal kapufára, majd Horváth Damos hárította a csatár lövését és fejesét is -, de az eredmény már nem változott. Ha az elsõ félidõben is bátrabb játékot mutattunk volna be, ponttal távozhattunk volna a “királynék” városából.

Vágó Attila: – Végre nyertünk hazai pályán is, így még a jövõ heti, pécsi meccsnek is lesz jelentõsége számunkra.
Nagy Tibor: – Remélem a Veszprém marad az NB II-ben, mert a város megérdemli a másodosztályt.