FGSZ SIÓFOK – GYIRMÓT FC GYÕR 2-2 (2-2)

Merkantil Bank Liga, 15. forduló
2014.11.22. 13.00-óra, Siófok, Dr. Révész Géza utcai stadion, 200 nézõ
ÉKVEZETÕK: Oláh Gábor – Kis Zoltán, Pápai Zoltán – Sipos Katalin
FGSZ SIÓFOK: Tajti N., Kovács J., Gubicza G., Futó Zs., Peszmeg V., Daru B., Gárdos A., Vass M., Papp M., Szilvási Z., Ivancsics G. (cserék: Kis T., Turós V., Horváth B., Baranyai Á., Singer R., Kozma R., Rusvai L.)
VEZETÕEDZÕ: László András
GYIRMÓT FC GYÕR: Somogyi Cs., Nagy S., Beliczky G., Madarász M., Oross M., Papp K., Cseri T., Hajba T., Magasföldi J., Balog Z., Lázár P. (cserék: Deli Z., Tóth N., Andorka P., Présinger Á., Kákonyi D., Graszl K., Kiss M.)
VEZETÕEDZÕ: Sisa Tibor
CSERÉK:
FGSZ SIÓFOK: 71.p. Papp M. – Kozma R., 85.p. Futó Zs. – Horváth B.
GYIRMÓT FC GYÕR: 46.p. Somogyi Cs. – Deli Z., 62.p. Oross M. – Graszl K., 87.p. Balog Z. – Présinger Á.
GÓLSZERZÕK:

FGSZ SIÓFOK: 3.p. Daru B. (1-0), 44.p. Ivancsics G. (2-2)
GYIRMÓT FC GYÕR: 16.p. Lázár P. (1-1), 21.p. Magasföldi J. (1-2)
SÁRGA LAPOK:
FGSZ SIÓFOK: 24.p. Szilvási Zs., 88.p. Ivancsics G., 88.p. Kozma R., 90+1.p. Daru B.
GYIRMÓT FC GYÕR: 9.p. Balog Z., 52.p. Magasföldi J.
PIROS LAPOK:
FGSZ SIÓFOK: nem volt
GYIRMÓT FC GYÕR: 45+4.p. Hajba T., 78.p. Lázár P.

1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.

2.p. Cseri szerzett labdát a bal szélen, majd ívelte be Orossnak, de az kicsit hosszúra sikerült csatárunk számára.

3.p. Daru tört kapura a leshatárról, majd lövése a bal kapufáról a kapuba vágódott. 1-0.

6.p. Beliczky szerzett labdát a jobb szélen, majd tett középre Magasföldinek, akit buktattak. Magasföldi 18 méteres szabadrúgása a sorfalról jobbra vágódott Madarász elé, aki középre tett, ahonnan a bal szélen érkezõ Nagy elé került a labda, õ 18 méterrõl lõtt, de a nem találta el a kaput.

9.p. Balog Gárdos lerántásáért kapott sárga lapot.

12.p. Papp ugratta ki gyönyörûen a bal szélen Cserit, aki 13 méterrõl nem csak a kifutó kapus, de sajnos a kap fölött is átemelte a labdát.

13.p. Ivancsics jobb oldali, 17 méteres felsõ léc alá tartó szabadrúgását fogta hatalmas bravúrral Somogyi.

16.p. Madarász beívelt labdáját Kovács csúsztatta kicsivel saját kapuja fölé. A jobb oldali sarokrúgás után Lázár estében 11 méterrõl laposan a kapuba lõtt! 1-1!

21.p. Cseri tett jobbról Beliczkynek, akinek 7 méteres lövése a jobb kapufáról vágódott Cseri elé vissza, aki ismét középre tett, ezúttal Magasföldi elé, aki a jobbra kimozduló Tajti helyére vágta a labdát, 14 méterrõl! 1-2!

23.p. Bal oldali siófoki szöglet után Daru fejesét vágta ki Madarász a gólvonalon a jobb alsó sarokból.

24.p. Szilvási Cseri buktatásáért kapott sárga lapot.

29.p. Daru tett balra Peszmegnek, aki 19 méterrõl kicsivel a felsõ léc fölé lõtt.

44.p. Ivancsics jobb oldali, 17 méteres szabadrúgása a bal felsõ sarokban kötött ki. 2-2.

45.p. 2 perc a ráadás.

45.p. Somogyi mialatt hárítani próbált nekiesett a bal kapufának, ápolni kell.

45+1.p. Somogyi ápolása sikeres volt, tudja folytatni a játékot.

45+3.p. Hajba kapott piros lapot.

45+4.p Vége az elsõ félidõnek.

FÉLIDÕ: 2-2
46.p. Megkezdõdött a második játékrész.

46.p. Somogyi nem tudja folytatni, helyén Deli.

49.p. Lázár kapott sárga lapot.

52.p. Magasföldi is sárga lapot kapott.

55.p. Futó tört ki jobb oldalon két védõ között, majd 9 méteres lövését hatalmas bravúrral ütötte ki Deli.

62.p. Oross helyén Graszl.

70.p. Cseri tett egy szabadrúgást jobbra Balognak, aki 17 méterrõl kicsivel a kapu fölé lõtt.

71.p. Cseri mûesésért sárga lapot kapott.

71.p. A Siófok cserélt, Papp M. helyén Kozma.

78.p. Magasföldi jobb oldali, 19 méteres szabadrúgását fogta Tajti.

78.p. Lázárt is kiállította Oláh Gábor játékvezetõ.

84.p. Madarász jobb oldali szabadrúgását fogta Tajti.

85.p. Futó helyén Horváth a Siófoknál.

87.p. Ismét cserélteünk Balog helyén Présinger.

88.p. Cseri tett balról középre, de Magasföldi estében eleresztett lövését védte Tajti.

88.p. Kozma mûesésért, Ivancsics pedig reklamálásért kapott sárga lapot.

90.p. 2 perc a ráadás.

90+1.p. Daru kapott sárga lapot.

VÉGEREDMÉNY: 2-2 (2-2)

Egyértelmûen mi uraltuk végig az elsõ félidõt, ennek ellenére mégis 2-2 áll az eredményjelzõn a szünetben. Többet támadtunk, több helyzetünk volt, és a félidõ végén még emberhátrányba is kerültünk.

Ugyan emberhátrányban kellett a második félidõt végig játszanunk, de így is teljesen egyenrangú partnerei voltunk a siófokiaknak, akiknek ez volt sorozatban a második olyan hazai mérkõzésük, melyen legalább 43 percet emberelõnyben játszhattak. Ugyan a félidõ elején volt egy nagy helyzete a Siófoknak, de ez a sérült Somogyi helyére beálló Deli bravúrral védte.

Elõttünk is több gólszerzési lehetõség adódott, de ezeket sajnos nem sikerült kihasználnunk, ráadásul Oláh Gábor játékvezetõ Kis Zoltán asszisztens intésére a mérkõzés hajrája elõtt kiállította Lázárt is, így kettõs emberhátrányban fejeztük be a mérkõzést. Ezek tudtában gratuláció jár a csapatnak, hogy sikerült pontot menteni a kettõs emberelõnyben lévõ Siófok otthonában.