Gyirmót FC Győr II – Dorogi FC 3-4    (1-3)

Játékvezető: Dévényi Balázs (Király Zsolt, Nagy Barnabás)

Gyirmót II: Kecskés – Dénes, Tullner (Reizer B. 63), Tóth D. (Somogyi Á. sz), Rozs (Mórocz sz) – Lázár P. – Marlen (Farkas B. 78), Szabó K., Bessenyei Cserkuti sz), Molnár J. – Erdei

Vezetőedző: Ördög József

Dorog: Bencze – Forgó G. (Erdey B. 75), Bokán, Lénárth, Ferkó Á., Ferkó M. – Szerencsi, Hajdi, Sidó (Vajda 56) – Barna G. (Balla 56), Gula (Vígh Á. 75)

Vezetőedző: Bekő Balázs

Gólszerző: Gula (0-1) a 20., Marlen (1-1) a 22., Gula (1-2) a 29., Gula (1-3) a 44., Erdei (2-3) az 54., Vígh Á. (2-4) a 76., Cserkuti-Németh (3-4) a 84. percben

Kiállítva: Dénes T. (Szerencsi lerántásáért) 73., Reizer B. (buktatta a kitörő Vajda Milánt) a 93. percben

20 perc: Szerencsi jobb oldali beadása után a középen érkező Gula 8 méterről jobbal lőtt, a labda Kecskés kezét is érintve perdült a kapu bal oldalába (0-1).

22 perc: Molnár J. jobb oldali beadása után a középen érkező Marlen hat méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

29 perc: Barna G. tört előre a jobb oldalon, beadása után a hosszúsaroknál érkező Gula nyolc méterről jobbal a kapu jobb oldalába helyezett (1-2).

44 perc: Gula lépett ki a védők gyűrűjéből a jobb összekötő helyénél, majd jobbal 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-3).

54 perc: Egy kapu előtti kavarodás után Erdei elé került a labda, aki 13 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt (2-3).

76 perc: Mórocz buktatta Szerencsit a tizenhatos és az alapvonal találkozásánál, ami után büntetőt ítélt a játékvezető, s amiből Vígh Á. jobbal a kapu bal oldalába helyezett (2-4).

84 perc: Egy újabb kapu előtti kipattanó labda Cserkuti-Németh elé pattant, aki jobbal 7 méterről a léc alá lőtt (3-4).

A hétközi fordulóban a Dorogi FC együttesét láttuk vendégül a Gyirmóti Sportcentrumban. Ellenfelünk a mögöttünk hagyott négy játéknapon először a Puskás Akadémia ellen hazai pályán osztozott a bajnoki pontokon (1-1), majd az Érdi VSE otthonában gól nélküli találkozón szerzett ismét egy pontot (0-0). A harmadik mérkőzésén ismét hazai pályán szerepelhetett a Bicskei TC-t fogadva és ekkor győztesként örülhetett (2-1), majd az Újpest FC második csapata ellen veszített szintén hazai pályán (2-3). Ellenfelünk így egy győzelemmel, kettő döntetlennel és egy vereséggel, 5-5-ös gólkülönbséggel és az így szerzett öt ponttal a kilencedik helyen áll a tabellán. Mi sajnos eddig egy döntetlen mellett három vereséget tudhatunk a nevünk mellett (MTE o: 1-1, Puskás II i: 2-1, Érd o: 0-1, Bicske i: 4-0), így 2-8-as gólok mellett egy ponttal sereghajtóként várjuk a folytatást. Mint azt vezetőedzőnk Ördög József is hangsúlyozta, „szeretnénk megnyerni a meccset hazai környezetben, hogy végre megindulhasson csapatunk felfelé a tabellán”.

Küzdelmes, jó iramú futballal nyitottak a csapatok, de nagy részben a két tizenhatos között zajlott a játék, egészen húsz percig, amikor egy jobb oldali akció végén Gula Boldizsár perdített a kapu bal oldalába (0-1). Szerencsére nem tartott sokáig a dorogi öröm, ugyanis kettő perc elteltével Molnár János bal oldali beadása után Marlen Marcell érkezett jókor középen és hat méterről egalizált (1-1). Szűk fél óra elteltével újra előnybe került a vendég Dorog, amikor egy kontra végén ismét Gula volt eredményes (1-2). A záró pillanatokban Erdei villant meg, de a jobb összekötő helyétől 20 méterről leadott lövése után a léc volt a vendégek segítségére. Az ellentámadásnál ismét Gula Boldizsár volt a főszereplő, aki egy újabb kontra végén immár harmadik találatát szerezte (1-3).

Szünet után a csereként érkező Mórocz Balázs hagyott ki nagy helyzetet, ami után kisvártatva a szépítés is megszületett, amikor Erdei Milán érkezett jókor egy kipattan ó labdára, amit a kapu bal oldalába küldve kozmetikázta az eredményt (2-3). Az utolsó negyedórára megfogyatkozott csapatunk, ugyanis az első NBIII-as mérkőzésén pályára lépő védőnk Dénes Tamás került a kiállítás sorsára, amikor lerántotta a kapura törő Vajda Milánt. Hamar gólra váltotta emberelőnyét a vendég dorogi együttes, amikor büntetőből Vígh Ádám növelte az előnyt (2-4). Erre is volt válasz hazai részről, ugyanis Cserkuti-Németh Olivér értékesített egy elé érkező kipattanó labdát és a léc alá lőtt (3-4). A hosszabbítás pillanataiban tovább csökkent csapatunk létszáma, ugyanis Erdey Balázs buktatásáért Reizer Bence is a kiállítás sorsára jutott.

Ördög József: Nem szoktam véleményezni a játékvezetők ténykedését, de az eddigi találkozóinkon borzasztó, mérkőzést befolyásoló hibákat követtek el ellenünk, ami miatt nem tudjuk befejezni azokat teljes létszámban. Futottunk az eredmény után, de nem sikerült a pontszerzés.

Bekő Balázs: Nagyon hektikus mérkőzést játszottunk, fordulópontokkal. Volt időszak, amikor nagyon jól játszottunk, volt olyan periódus, amikor viszont lebutultak játékosaink, amatőr hibákat követtek el. Komolyabb tanulási folyamatban vagyunk, ezért nyilván benne van, hogy ilyen megtörténik, de szerencsénk volt, hogy ezt a hazai csapat nem tudta megbüntetni, így nem hullajtottunk pontot, pontokat.