Gyirmót: Kecskés – Görcs, Németh N., Gönye, Rozs – Lázár Csöngei (Bartha), Kovács P.(Novacek), Peisser, Süveges A. (Reizer B.) – Ominger B.(Barta)

Vezetőedző: Ördög József

Tatabánya: Balla (Lóth) – Molnár T., Kiprich D. (Krupánszki), Székely, Klausz Á.(Angyal) – Kovács I. – Márton T.(Németh D.), Letenyei, Szegleti (Soltész B.), Szegő (Németh A.) – Árvai (Kocsis G.)

Vezetőedző: Gyürki Gergely

Gólszerző: Kocsis G. (0-1) az 52. percben

Második csapatunk első felkészülési mérkőzésén péntek délelőtt a tavalyi ezüstérmes Opus Tigáz Tatabánya együttesét látta vendégül a Gyirmóti Sportcentrumban.

Az alaposan megfiatalított gárdánkkal szemben a vártnak megfelelően a vendégek léptek fel kezdeményezőbben, ami kisebb helyzetekben mutatkozott meg, mezőnyben azonban egyenrangú ellenfeleknek bizonyultunk. Szűk negyedóra elteltével Klausz veszélyeztetett távoli lövéssel, majd Márton lépett ki középen, de óriási helyzetben a kivetődő Kecskés bravúrral védett. Ezután Csöngei szerezhetett volna gólt, de jobb oldalról indított egyéni akciója végén cm-ekkel a jobb kapufa mellé lőtt. Félórai játék után Szegő lőtt kapásból a bal kapufára, majd a játékrész záró perceiben Ominger B. egy lefordulás után ballal lőtt a jobb kapufa mellé.

Szünet után hamar megszerezte a vezetést a tatabányai alakulat, amikor Soltész B. remek labdával hozta helyzetbe a bal összekötő helyén Kocsis Gergőt, aki a kimozduló Kocsis Hunor mellett a bal alsó sarokba helyezett (0-1). A gól után csapatunk továbbra is jól tartotta magát, kiegyenlített volt a játék, azonban a támadóink előtt adódó lehetőségekbe rendre hiba csúszott, így a várt egyenlítő találat elmaradt.

Ördög József: Megfiatalított csapatunk helyenként jól játszva tisztes eredményt ért el a leendő bajnokaspiráns ellen.

Gyürki Gergely: A mérkőzés teljes mértékben elérte célját. Az első játékrészben kiegyenlített játékot eredményezett, ekkor nem voltam teles mértékben elégedett csapatunk energetikájával, szünet után azonban mentális fordulatot vettünk. A cseréinknek is köszönhetően feljavultunk, domináltunk és helyzeteket is kialakítottunk, ezzel a hozzáállással tudok azonosulni.