2022.09.28 16:00 | Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion | Gyirmót FC Győr II. – Puskás Akadémia FC II.  0-5  (0-3) | NB III. Nyugati csoport | 10.forduló

Játékvezetők: Papp Ádám – Tóth Csaba, Blum Dániel

Gyirmót FC Győr II: Kecskés – Major (Lányi B. sz), Wágenhoffer, Csörgő (Görcs sz.), Nahirnij (Babayigit sz) – Lázár – Erdei, Bagó (Rátonyi 66), Kovács, Bessenyei – Mayer | Vezetőedző: Ördög József

Puskás Akadémia II: Perczel – Makara, Vajda, Fodor, Rutherford – Bakos – Kern (Yablonsky 84), Demeter (Barkóczi 66), Dusinszki (Kapus 75), Kucsin – Magasföldi (Pyshchur 66) | Vezetőedző: Nagy Ádám

Gólszerző: Demeter Zsombor (8′), Dusinszki Szabolcs (9′, 58′), Kicsun Jevhenyij (32′), Bakos Szabolcs (66′)

Sárga lap: Lányi Bence (58) illetve, Vajda Roland (52′) Kicsun (70)

Tudósítás

1.p. Elkezdődött a mérkőzés.

8.p. Kern vette célba kapunkat, de Kecskés hárított,  a kipattanóra Demeter érkezett, aki a kapu bal alsó sarkába lőtt. 0-1

9.p. Makara lépett ki középen, majd 13 méterről ballal a kimozduló Kecskés mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 0-2

27.p. Bessenyei helyett Tarsoly folytatja.

32.p. Labdaszerzést követően Kucsin futott fel bal szélen, majd cselezte védőnket és jobbal 16m-ről a kapu jobb felső sarkába lőtt. 0-3

45.p. + 1 perc a hosszabbítás.

Félidő 0-3

46.p. Hármas csere csapatunknál a szünetben Csörgő, Major és Nahirnij helyére Görcs, Babayigit és Lányi B. érkeztek.

46.p. Elkezdődött a második félidő.

52.p. Mayer Á. buktatásáért Vajda kapott sárga lapot.

58.p. Dusinszki buktatásáért Lányi B. kapott sárga lapot a 16-on belül. Dusinszki értékesítette a megítélt büntetőt. 0-4

64.p. Kettős csere a vendég csapatnál Demeter és Magasföldi helyett Pyschur és Barkóczi folytatják.

66.p. Kapu elött nagy volt a kavarodás és Bakos elé pattant a labda, aki jobbal a kapu jobb felső sarokba lőtt. 0-5

66.p. Bagó helyett Rátonyi folytatja.

70.p. Kovács buktatásáért Kicsun kapott sárga lapot.

74.p. Dusinszki helyére Kapus érkezett.

83.p. Kern helyére Yablonsky érkezett.

90.p. +2 perc a hosszabbítás.

Vége 0-5

Már bő tíz perc elteltével kettőgólos előnyre tett szert a motiváltabban és agilisabban játszó vendég együttes, s ezt a játékrész derekán még növelni is tudta. A szünetben történt cseréknek és az átszervezésnek köszönhetően megélénkült csapatunk játéka, de gólt mégis a vendégek szereztek egy vitatható büntetőt, majd egy szépségdíjas kapáslövést követően.  A végig ötletesebben, taktikusabban játszó felcsúti gárda megérdemelten vitte el a bajnoki pontokat.

Ördög József: Egy összeszokott, jó együttes látogatott hozzánk, talán a gólkülönbség túlzott, de győzelmük megérdemelt.

Nagy Ádám: Végig kézben tudtuk tartani a mérkőzést, s ez szerencsére gólokban is megmutatkozott, így sikerrel térhetünk haza.