2024.05.05. vasárnap 11.00 I Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion I NB III. Észak-Nyugati csoport 27. forduló

Játékvezetők: Linn Kevin – Molnár István, Frank Viktor László

Gyirmót FC Győr II: Gruttó – Szabó K., Szűcs P., Lázár P., Bagó B., Tóth D., Halácsi M., Ominger B., Helembai M., Somogyi Á., Major M. I Vezetőedző: Ördög József

Szombathelyi MÁV Haladás VSE: Horváth B. – Buzás L., Czuczi P., Varga Cs., Kovács B., Ferencz Z., Szenczi B., Pap M., Balog Á., Horváth M., Szabó M. I Vezetőedző: Szenczi Imre

Tudósítás:

1′ Elkezdődött a mérkőzés. A hazai csapat tiszta sárgában lépett pályára, míg a vendég Szombathelyi MÁV Haladás VSE tiszta zöldben kezdte meg a mérkőzést.
4′ Tóth D. adott jó labdát jobb oldalon Omingernek, aki Halácsi elé centerezett, a lövése centikkel ment el a vendég kapu mellett.
7′ Bagó B. beadását a vendég védők tisztázták.
18′ Lázár P. adott le 18 m-ről lövést, de a labda centikkel a kapu mellett hagyta el a játékteret.
21′ Halácsi került kecsegtető helyzetbe, de Horváth B. hárította lövését.
37′ Ominger lépett ki a védők közül jó ütemben, de Horváth B. remekül védett.
42′ Beadást követően Szücs P. elé került a labda, leadott lövése a kapu mellé szállt.
44′ Szenczi B. lőtt 18 m-ről a kapunk mellé.
45′ Félidő: 0-0.
46′ Elkezdődött a második félidő.
49′ Ominger elé került a labda, majd lőtt, de a vendég védők tisztázták a leadott lövést.
59′ Bal oldali beadás után Halácsi helyezett a vendég kapuba. 1-0.
61′ Ellentámadást követően Gruttó hárította a leadott lövést.
64′ Halácsi lépett ki jó ütembe és lőtt, de Horváth B. hárítani tudott.
64′ Kettő vendég csere: Buzás L. és Pap M. helyett Vigh P. és Árvay D. lép pályára.
68′ Ismét kettős csere vendég csere: Ferencz Z. és Balogh Á. helyett Varga M. és Tóth M. folytatja a mérkőzést.
70′ Szücs P. alakított ki helyzetet és lőtt Horváth B. kapujába. 2-0.
71′ Hármas hazai csere: Szabó K., Helembai M. és Somogyi Á. helyett Peisser S., Bessenyei D. és Kiss B. folytatja a mérkőzést.
77′ Ominger lőtt a vendég kapuba. 3-0.
78′ Kettős hazai csere: Lázár P. és Ominger B. helyett Varga M. és Horváth M. folytatja a mérkőzést.
90′ +3 perc hosszabbítás.
Mérkőzés vége: 3-0.

Ördög József: “A mérkőzésen végig mi irányítottuk a játékot. Sikerült dominálnunk, mérkőzésben tartotta a játékosokat a Szombathely kapusa, szenzációsan védett. Első félidőben kihagytuk az összes helyzetet, a második félidőben sikerült gólt rúgunk, és utána könnyedén, felszabadultan tudtunk játszani, látványos játékkal megnyertük a mérkőzést.”

Szenczi Imre: “Gratulálok a hazai csapatnak. Úgy érzem, hogy megérdemelt győzelmet arattak. Lehetett volna szerencsésebb helyzetből, akár szorosabb, de megvoltak a hazaiak három gólos különbsége a két csapat között. Sajnos mi ebben a passzban vagyunk, mások a célok most már, a jövőt kell terveznünk, amiben nagyon sok a kérdőjel.”