GYIRMÓT FC GYÕR – MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC 0-1 (0-0)
2016.10.15. 15.30-óra, Gyõr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 800 néző
OTP Bank Liga, 12. forduló
JÁTÉKVEZETÕK: Farkas Ádám – Kelemen Attila, Varga Gábor – Kóbor Péter – Berke Balázs, Németh Ádám
GYIRMÓT FC GYÕR: Sebõk Zs. – Achim S., Jancsó A., M. Bojovics, Présinger Á. – Vass P., Filkor A., Kiss M., Paku R. – Csiki N., Sallói D.
VEZETÕEDZÕ: Urbányi István

MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC: T. Tujvel – Vági A., Hudák D., Szeles T., Gohér G. – Strestik M., P. Mevoungou – Molnár G., S. Bacelic-Grgic, Nicorec M. – U. Diallo
VEZETÕEDZÕ: Pintér Attila
GÓLSZERZÕK: nem volt
SÁRGA LAPOK: 17.p. Vass P., 69.p. Présinger Á. ill. 48.p. Szeles T., 90+2.p. U. Diallo
PIROS LAPOK: nem volt
1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.
10.p. Nicorec 23 méteres, jobb lábas lövését fogta gond nélkül Sebõk.
17.p. Vass kapott sárga lapot Nicorec megrúgásáért.
19.p. Csiki bal oldali középre adását mentették szögletre a vendégek. A szögletet Kiss végezte el, majd Bojovic fejesét ugyancsak szögletre ütötte Tujvel.
33.p. Présinger távoli lövését fogta Tujvel.
45.p. Vége az elsõ félidõnek.
FÉLIDÕ: 0-0
46.p. Megkezdõdött a második játékrész.
48.p. Szeles kapott sárga lapot Sallói buktatásáért.
56.p. Cserélnek a vendégek, Nicorec helyett Sós a pályán.
63.p. Ismét cserél a Mezõkövesd, Bacelic-Grgic helyett Egerszegi.
69.p. Présinger kapott sárga lapot.
74.p. Az utolsó csere a vendégeknél, Molnár helyett Kink.
80.p. Gohér adott Sósnak, aki egy átvétel után középre lõtte a labdát, ahol Strestik érkezett, de Sebõk bravúrral hárított.
80.p. Csere a csapatunkban Vass helyett Madarász.
85.p. Ismét cserél Urbányi István Csiki helyett Tóth a pályán.
90.p. 3 perc a hosszabbítás.
90+2.p. Diallo lépett ki a hibázó védõink között, majd Sebõk mellett a bal alsó sarokba gurított. 0-1
90+2.p. Diallo kapott sárga lapot.
90+4.p. Vége a mérkõzésnek.
VÉGEREDMÉNY: 0-1 (0-0)
A három hetes válogatott szünet után a második körrel folytatódott az OTP Bank Liga, ugyanis a 12 fordulóban a Mezõkövesd Zsóry FC csapatát fogadtuk. Az elsõ félidõben kiegyenlített játékot láthattak a kilátogatott nézõk. A nem túl izgalmas, de annál nagyobb küzdést hozó játékrészben egyik csapatnak sem sikerült kialakítani veszélyes helyzetet.
A második félidõben átvettük az irányítást, azonban igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítanunk. A hosszabbítás pereceiben egy védelmi hibát követõen megszerezte a vendég csapat a vezetést és így a gyõzelmet is. A mérkõzés összképét nézve derült égbõl villámcsapásként ért minket a bekapott gól, így az öt mérkõzés óta tartó gól nélküli és veretlenségi sorozatunk is megszakadt.
Folytatás jövõ héten szombaton, 18 órakor az Új Hidekúti Nándor stadionban, ahol az MTK Budapest vendégei leszünk és mi játszhatjuk az elsõ tétmérkõzést az újonnan épült stadionban.