Gyirmót FC Gyõr II. – Hévíz SK 4-1 (1-1)
NB III. Nyugati csoport 22. forduló
2017 március 12. vasárnap 11.00 óra – Gyirmót, Alcufer Stadion, 100 nézõ
Gólszerzõ: Máté J. 12. perc, Máté J. 59. perc, Madarász M. 77. perc, Madarász M. 82. perc (11-esbõl) / Polareczki R. 21. perc
Hévíz SK: Kámán – Giber (Füleki 73. perc), Keresztes, Hajdár, Rácz (C) – , Bolla, Szi – Péter, Horváth P., Nedelko – Fujsz, Polareczki (Horváth M. 79. perc)
Vezetõedzõ: Szabó Imre
Gyirmót FC Gyõr II: Rusák – Papp, Nagy B. (C), Lengyel, Horváth R. (Szalánszki 46. perc) – Madarász, Veres Sz., Borkai (Sullivan 84. perc) – Dávid, Tóth N., Máté (Kovács Zs. 72. perc )
Vezetõedzõ: Nagy László
sárga lap: 34. perc Madarász Márk, 37. perc Lengyel Dániel / 52. perc Polareczki Roland 70. perc Keresztes Bence , 81. perc Rácz István
A vendég Hévíz SK tiszta zöld szerelésben, a mi második csapatunk pedig tiszta sárgában lépett pályára.
12. perc: Máté János kapott egy jó indítást a bal oldalon és a támadónk bevezette a labdát a 16-oson belülre. Ott csinált egy cselt visszafelé és ezután 12 méterrõl pontosan csavart a hosszú sarokba. 1-0

21. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgás után Fujsz megpattanó lövését Rusák még lábbal hárítani tudta, középen azonban Polareczki eszmélt a leghamarabb, és két lépésrõl a hálóba kotorta a labdát. 1-1
41. perc: Madarász bal oldali szöglete után, Dávid fejelt a rövid saroknál. A közeli fejes azonban megpattant a védõkön és néhány centivel elcsúszott a rövid sarok mellett.
45. perc: Máté János 22 méteres, bal oldali szabadrúgása ígéretesen szállt a kapu felé, de végül elkerülte a kapu bal oldalát.
59. perc: Madarász Márk jobb oldali szögletére Máté János érkezett a legjobb ütemben középen. Megelõzte a védõket és 8 méterrõl, élesen a kapu jobb oldalába fejelt. 2 – 1

77. perc: Egy jobb oldali támadás után Kovács Zsolt szerezte meg a labdát a 16-oson belül, majd pontosan készítette vissza a játékszert a mögötte érkezõ Madarásznak, akinek a 12 méteres lövése, Kámán kapus kezét érintve vágódott a kapu jobb oldalába. 3 – 1

81. perc: Madarász lépett ki a védõk közül a jobb oldalon. Már a 16-oson belül járt, amikor Rácz hátulról buktatta. A játékvezetõ büntetõt ítélt, amelyet a sértett Madarász Márk higgadtan a kapu jobb sarkába rúgott. 4 – 1
Álmosan kezdte az Alcufer Stadion centerpályáján lebonyolított mérkõzést a második csapatunk. Egy pontos indítás és egy szép egyéni teljesítmény után a 12 percben Máté János góljával megszerezte a vezetést. A szervezetten védekezõ és kontra támadásokkal próbálkozó hévízi csapat azonban tíz perc játék után egyenlíteni tudott. Ebben az idõszakban lelkesebben és motiváltabban játszott a vendég csapat. Jól jött tehát a szünet a második csapatunknak, mert a második félidõben egy sokkal erõteljesebben játszó Gyirmót II érkezett a pályára. Gyorsabban és pontosabban játszott a csapatunk és ezzel felõrölte a vendég csapat ellenállását. Máté János és Madarász Márk is duplázott és így magabiztos gyõzelmet aratott a második csapatunk, amely ezzel a három ponttal megerõsítette a helyét a bajnokság közép mezõnyében.
Szabó Imre értékelése: Lényegesen jobb volt a csapatunk hozzáállása ehhez a mérkõzésben, mint az elõzõ hetekben. Ma viszont olyan egyébi hibákat vétettünk, amelyeket ezen a szinten a Gyirmót rutinosabb játékosai könyörtelenül kihasználtak.
Nagy László értékelése: Nehezen indult a számunkra a mérkõzés, mert az elsõ játékrészben a vendégek nagyon szervezetten és fegyelmezetten védekeztek. A szünetben azonban egyrészt szerkezetet váltottunk, másrészt alaposan át is beszéltük, hogy mit kell csinálnunk a folytatásban. Ez meg is látszott a játékunkon a második játékrészben, amikor már a játékosaink is sokkal többet tettek a gyõzelemért.