MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC – GYIRMÓT FC GYÕR 1-1 (0-1)
2017. 03. 11. szombat, 15.30 óra, Mezõkövesd, Városi stadion, 1518 nézõ
OTP Bank Liga, 23. forduló
JÁTÉKVEZETÕK: Farkas Ádám – Szert Balázs, Horváth Róbert – Varga Gábor – Solymosi Péter, Gyarmati II Tibor
MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC: 1. Dombó Dávid – 2. Farkas Dániel, 88. Szeles Tamás, 39. Hudák Dávid, 29. Vági András – 7. Tóth Bence, 17. Egerszegi Tamás, 15. Marek Strestik (c) – 19. Tarmo Kink, 14. Lazar Veselinovic, 33. Molnár Gábor
VEZETÕEDZÕ: Tomiszlav Szivics
GYIRMÓT FC GYÕR: 1. Sebõk Zsolt (c) – 32. Achim Sebastian Zoltán, 25. Mijusko Bojovic, 29. Kristian Kolcak 18. Anto Radeljic – 31. Bori Gábor, 46. Simon Ádám, 6. Tamás Krisztián – 91. Kiss Máté, 10. Bebeto, 69. Oleksiy Antonov
VEZETÕEDZÕ: Urbányi István
GÓLSZERZÕK: 22. perc Mijusko Bojovic ill. 63. perc Molnár Gábor
SÁRGA LAPOK: 5. perc Egerszegi Tamás / 66. perc Bebeto, 67. perc Simon Ádám, 68. perc Simon András
PIROS LAPOK:
1. perc Elkezdõdött a bajnoki mérkõzés. A hazai csapat sárga mezben, kék nadrágban és kék sportszárban, a mi csapatunk pedig tiszta fehér szerelésben lépett pályára
4. perc Veselinovic veszélyes 18 méteres, lapos lövését ütötte szögletre Sebõk Zsolt
5. perc Egy a félpályánál történt durva belemenésért, Egerszegi kapott sárga lapot
11. perc Vági cselezte ki a tizenhatos bal sarkánál Achimot, majd kapura lõtt és a lövését Sebõk csak kiütni tudta. A középrõl érkezõ ismétlés azonban elakadt a védõinkben
22. perc Egy gyirmóti szöglet után, a hazai védõk röviden fejelték kis a labdát. A játékszer Simon Ádám elé került, aki a jobb oldalon érkezõ Antonovhoz passzolt. A támadó pedig pontosan centerezett középre, ahol Bojovic 5 méterrõl a kapu közepébe gurított. 0 – 1
32. perc Egy bal oldali Vági beadás után, Sebõk az ötös vonalán, elõrevetõdve szerezte meg a labdát a középen érkezõ hazai támadók elõl
40. perc A bal oldali beadás után, ismét röviden mentettek a hazai védõk. Így a labda a felfutó Achim elé került, aki jobb külsõvel lõtt, és a 24 méteres lövése alig kerülte el a kaput
43. perc Bori verte meg a védõjét a jobb oldalon és pontosan passzolt a középen érkezõ Antonov elé. A támadónk elõtt azonban felpattant a labda és így magasan fölé lõtt
45. perc Egy hosszan a bal oldalra ívelt beadás után, Kink fejelhetett közelrõl, de Kolcak jó ütemben közbe lépett és szögletre mentett
45. perc + 1 perc a ráadás
46. perc Elindult a második félidõ, amely elõtt nem cseréltek a szakvezetõk
47. perc Egy bal oldali, hazai szöglet után, a rövid saroknál érkezõ Molnár pörgette át a labdát a túlsó ötösre, ahol Kink óriási helyzetben a kapu mellé lõtt
49. perc Ismét Molnár Gábor volt a fõszereplõ, aki két védõnket kicselezve, tizenkét méterrõl lõtt kapura, de a közeli lövést Sebõk bravúrosan hárította
56. perc Kettõs csere a Mezõkövesdnél, Strestik helyett Bacelic-Grgic, és Kink helyett Diallo a pályán.
62. perc Tamás Krisztián futott el a bal oldalon. Átverekedte magát a védõjén, a centerezését azonban Bebeto nagy helyzetben, közelrõl a kapu fölé lõtte
63. perc Farkas ment el a jobb oldalon, majd pontosan ívelt középre, ahol Molnár Gábor, mindenkit megelõzve, 10 méterrõl a hosszú sarokba csúsztatott. 1-1
65. perc Csere a csapatunkban Kolcák helyett Simon András.
65. perc Bebeto gáncsolásért kapott sárga lapot
67. perc Simon Ádám reklamálásért kapott sárga lapot
68. perc Simon András is reklamált, ezért ú is besárgult
68.perc Urbányi István ismét cserélt, Bebeto helyett Novák
70. perc A Mezõkövesd nagy erõfeszítéseket tesz , hogy fordítani tudjanak. A hazaiak kétszer fejjel egyszer pedig egy visszakészített labdából veszélyeztettek
73. perc Molnár Gábor adott remek labdát a középen kilépõ Bacelic-Grgicnek, akinek elsõ, majd második lövését is óriási bravúrral hárította Sebõk
76.perc 1.518 nézõ látogatott ki a mai találkozóra
78. perc Csiki Norbert érkezik Antonov helyére, csapatunkban
80. perc Veselinovic kapott egy labdát a tizenhatos jobb oldali sarkánál, befelé cselezett, de lapos lövését Sebõk hárítani tudta
83. perc Ismét a rendkívül aktív Molnár Gábor, aki most ballal csavart középre, ahol Diallo és Sebõk érkezett és a kapusunk szögletre mentett
84. perc A jobb oldali szöglet, után Egerszegi 16 méteres bombája pattant le a védõinkrõl
85. perc Farkas jobb oldali beadása tisztán találta a hosszú oldalon Vágit , de utóbbi földre fejelt labdája lelassult és így Sebõk hárítani tudott
88. perc Hudák ívelte elõre a labdát a félpályáról , amit Veselinovic át tudott a tizenhatoson belül. A támadó kapura fordult, de lapos lövése fél méterrel elkerülte a kapunkat.
90. perc 3 perc a hosszabbítás.
90. perc Molnár Gábor került helyzetbe a tizenhatos belül, de most addig cselezett, amíg védõink szerelni tudták
90+1. perc Az elõre húzódó Hudák adott a jobb oldalról középre, ahol a berobbanó támadók elõl sikerült menteni a védõinknek
90+3. perc Vége a mérkõzésnek
VÉGEREDMÉNY: 1-1 (0-1)
Urbányi István a Gyirmót FC Gyõr vezetõedzõjének értékelése:
A gólunkat ismét egy védõ szerezte, tehát a védelmünk teszi a dolgát és egyelõre a plusz energiákat is ebbõl a csapatrészbõl érkeznek. Azt pedig szeretném kiemelni, hogy Sebõk Zsolt nevét, ma csupa nagy betûvel kell megemlíteni. A múlt héten olyat hibázott, amelyet talán még soha a pályafutása során, de ma szinte emberfeletti teljesítményt nyújtott a kapunkban. A második félidõben nagyon nagy nyomás nehezedett ránk, és ezt kizárólag ilyen parádés kapus teljesítménnyel és hõsies védekezéssel lehet kibírni. Sajnos támadásban viszont továbbra is keveset nyújtunk. Igaz voltak lehetõségeink a mai mérkõzésen is, de a gyõzelemhez szükséges második gólt most sem tudtuk megszerezni
Tomiszlav Szivics a Mezõkövesd Zsóry FC vezetõedzõjének értékelése:
Izgalmas, nagy csata volt ahol mindkét csapat maximális erõbedobással játszott. A második félidõben, tizenöt ziccer után azonban, én már nem is számoltam tovább a helyzeteinket. Most ilyen passzban vagyunk és ezért sok okosat nem tudok mondani. Próbáltam a cserékkel frissíteni, de sajnos gólt õk sem tudtak rúgni. Jó erõben van a csapat és ma mindenképpen meg is érdemeltük volna gyõzelmet. A játékoskosokra nem tudok semmi rosszat mondani, mert mindent megtettek és jó ritmusban futballoztak. Fejlõdik a csapatunk és ezt öröm látni, csak az eredmény hiányzik még, de elõbb – utóbb az is jönni fog