Vereség a Tatabányától

Vereséget szenvedett a Tatabányától a Gyõri ETO FC II-es csapata. A mieink az elsõ félidõben még egyenlíteni tudtak, de aztán a vendégcsapat két távoli lövésbõl szerzett góllal megnyerte a mérkõzés. A találkozó elsõ félidejében még olyan meleg volt, hogy ivószünetet rendelt el a játékvezetõ, de aztán több, mint 10 fokkal lehûtötte a levegõt a helyenként orkán erejû szél. Ezt használta ki Megyesi, a Tatabánya hátvédje két szabadrúgás góllal lett a találkozó hõse. Video összefoglalónkat holnap megnézhetik itt az eto.hu-n.

GYÕRI ETO II–FC TATABÁNYA 1–3 (1–1)

Gyõr, ETO-park, 300 nézõ. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Kóbor)

GYÕRI ETO II: Molnár P. – Kálmán, Paget, Zámbó, Nagy Á. – Windecker (Nyitrai, 75.), Kis Sz. (Nicorec, a szünetben), Kiss M. – Molnár T., Strestík, Varga T. (Miklós, 70.). Edzõ: Klement István és Galambos Zoltán

TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Farkas V., Böjte, Megyesi – Móri (Lajtos, 76.), Deme, Kovács I., Szekér (Nyilas E., 84.) – Béres F. (Ndjodo, 72.), Sitku. Vezetõedzõ: Kiprich József

Gólszerzõ: Szekér (0–1) a 14., Varga T. (1–1) a 40., Megyesi (1–2) az 51., Megyesi (1–3) a 69. percben

Klement István: – Orkán erejû szélben, két jól eltalált szabadrúgás eldöntötte a három pont sorsát.

Kiprich József: – Örömmel láttam, hogy játékosaim csúsznak-másznak a gyõzelemért, amely az összkép alapján megérdemelt.

(eto.hu)

__________________________________________

Gyõztünk Gyõrben

Szekér Dávid találatára még érkezett válasz, de Medgyesi László két szabadrúgásgólja három pontot ért csapatunknak a Gyõr II ellen, így hat pontunk van két forduló után.Következik a Bányásznapon a Budaörs együttese.

GYÕRI ETO II. – Duna FC Tatabánya 1 – 3 (1 – 1)

játékvezetõ: PINTÉR CSABA, asszisztens: HUSZÁR BALÁZS, Kóbor Péter, ellenõr: BAJKAI JÁNOS

1 DOMBAI ANDRÁS 2 ALMÁSI LÁSZLÓ, 24 BÖJTE ATTILA, 27 FARKAS VIKTOR, 6 MEGYESI LÁSZLÓ, 26 MÓRI TAMÁS, 15 KOVÁCS ISTVÁN, 23 DEME IMRE, 11 SZEKÉR DÁVID, 9 SITKU ILLÉS, 7 BÉRES FERENC TAMÁS

Cserék: 4 LAJTOS DÁVID 84′ MÓRI TAMÁS helyett, 17 NYILAS ELEK 87′ SZEKÉR DÁVID helyett, 18 NDJODO EDOUARD 76′ BÉRES FERENC TAMÁS helyett

Padon ültek még: 12 BOROS TAMÁS, 5 SIMKÓ KRISZTIÁN 3 KIPRICH DÁNIEL 10 TÓTH ZOLTÁN

Vincze István szakmai igazgató, KIPRICH JÓZSEF vezetõedzõ, BALOGH BALÁZS technikai vezetõ, ASCHENBRENNER LÁSZLÓ orvos, PÕCZE MIKLÓS gyúró

Gólszerzõk: 14′ SZEKÉR DÁVID , 53′ MEGYESI LÁSZLÓ, 69′ MEGYESI LÁSZLÓ

Sárgalap: 9′ KOVÁCS ISTVÁN sárga lap

Jól indult számunkra a mérkõzés, mi irányítottuk a játékot. Negyed óra elteltével megszereztük a vezetést: mintaszerú akció futott a pályán Mõri-Sitku-Móri volt a labda útja, utóbbi beadását Szekér vágta közelrõl a léc alá (0-1).

Ezután azonban viharos erejú szél kerekedett, amely a hazai csapatot támogatta. Még a kirúgások elvégzése is gondot okozott Dombai Andrásnak, mert visszafújta a labdát a szél. A 40. percben eladtuk a labdát a középpályán, a gyõriek egybõl indították Varga Tamást, aki 13 méterrõl a kapuba lõtt (1-1). Dombai bravûros védése is kellett, hogy a vezetést ne szerezzék meg a hazaiak.

A második félidõben minket segítettek az “égiek”, ezt Megyesi László  nyolc perc elteltével ki is használta, 25 méteres szabadrúgásból a bal felsõ sarokba lõtt (1-2).

Mi irányítottuk a játékot, igyekztünk eldönteni a meccset. Ez a 69. percben sikerült is: Megyesi 27 méteres szabadrúgásból ezúttal a jobb felsõt lõtte ki (1-3). A gyõrieknek is akadt még egy ziccere, de csatáruk öt méterrõl az égbe lõtt. Második meccsünket is megnyertük, így hibátlanul szerepelünk a bajnokságban.

Kiprich József: Megérdemelten nyertünk!