tékvezető: Takács Tamás (Vrbovszki Pál, László István Sándor)

Szeged: Molnár-Farkas (Takács J. 54)Könczey (Gera N. sz), Szilágyi Z., Pejovic, Tóth B. – Márkvárt – Papp Á. (Lamin 63), Palincsár(Borvető 77), Haris, Takács-Földes (Mohos 77)– Novák

Vezetőedző: Boris Michael

Gyirmót: Hársfalvi – Lányi B., Hudák D., Csörgő, Hajdú – Katona M. – Horváth R. (Pyshchur 92), Kovács D.(Miknyóczki 88), Madarász (Szegi 82), Ugrai (Kiss N. 88) Adamcsek

Vezetőedző: Tamási Zsolt

Gólszerző: Adamcsek (0-1) a 47., Palincsár (1-1) a 48. percben

47. perc: Márkvárt rövid hazaadása után Madarász támadta meg a labdát kirúgni szándékozó Molnár-Farkast, ami után a játékszer a kapu előterében maradt, a leggyorsabban eszmélő Adamcsek pedig 4 m-ről a hálóba lőtt (0-1).

48. perc: Jobb oldali hazai támadás után Csörgő hibáját kihasználva Palincsárhoz került a labda, aki 8 m-ről jobbal a kapu bal oldalába lőtt (1-1).

A Tisza-parti Szeged-Csanád GrosicsAkadémiához látogattunk, amelyikhét fordulót követően 2 győzelemmel 4 döntetlennel és 1 vereséggel, 8-7-es gólkülönbséggel és 10 ponttal a 8. helyen állt, míg mi ugyanennyi játéknap után 4 siker mellett 1 pontosztozkodással és 2 kudarccal vívott találkozó után 10-8-as gólok mellett 13 ponttal a dobogó harmadik fokáról várhattuk a két csapat randevúját.

Eddig összesen tizennégy alkalommal méretett meg egymással a két együttes bajnoki és kupamérkőzésen, ezeken kettő szegedi siker mellett hétszer született döntetlen, míg mi ötször örülhettünk győzelemnek.

Vezetőedzőnk Tamási Zsolt a múlt heti Békéscsaba elleni hazai siker után idegenben igazi rangadóra számított: – Korábban is izgalmas mérkőzéseket játszottunk a Tisza-parti hazaiakkal. Az elmúlt kettő évhez hasonlóan, kiegyensúlyozott masszív csapat benyomását keltik, az első fordulóban vereséget szenvedtek, azóta azonban veretlenek. Három pontra vannak mögöttünk, így igazi presztízsmérkőzés, rangadó várható vasárnap. Vannak kisebb sérültjeink, de mindezek ellenére ugyanúgy felkészülünk, mint más ellenfelünkből, azonban látjuk az elmúlt meccsek elemzései után, hogy miben kell javulnunk, ezeken sokat dolgozunk. A siker reményében utazunk Szegedre.

Bő negyedóra elteltével a hazaiak veszélyeztettek először, amikor Takács – Földes Olivér jobb oldali szöglete után Szilágyi Zoltán spiccelt bele a labdába a rövidsaroknál, ami a bal oldali kapufáról pattant vissza a mezőnybe. Főleg a tizenhatosok közti, küzdelmes mezőnyjáték alakult ki az első játékrészben, amit kisebb helyzetek mellett a sárgalapok színesítettek. A játékrész záró pillanataiban Madarász Márk szöglete után Hudák Dávid járt közel a gólszerzéshez, de fejesét követően Molnár-Farkas Tamás a gólvonalon fogta meg a labdát.

Gyors gólváltással indult a második játékrész, ugyanis először egy rövid hazaadás után Adamcsek Máté szerzett vezetést a Gyirmótnak (0-1), majd egy perc elteltével a vendégkapunál is védelmi megingás okozta az egyenlítést, amikor Palincsár Martin köszönte az eléje csorgó labdát és a kapu bal oldalába lőve azt, rögtön egalizált (1-1). A gólörömök után visszatért a játék a korábbi forgatókönyvhöz, ugyanis nagy részben a mezőnybeli küzdelem volt a jellemző. Néhányszor még kisebb helyzetbe kerültek a csapatok támadói, de a kapukat nem sikerült bevenniük, így a szünet utáni gólváltással megosztoztak a pontokon a csapatok.

Michael Boris: Igyekeztünk játékosabban fellépni a mai meccsen, voltak is helyzeteink, de hiányzott az újdonság a kapu előtti befejezéseknél. Szünet után odaajándékoztunk egy gólt az ellenfélnek, de örülök, hogy PalincsárMartin első kezdő mérkőzésén eredményes volt, amivel sikerült egyenlítenünk. Ezt követően mindent megpróbáltunk a győztes gól érdekében, de harmadik döntetlenünk után csalódottak vagyunk.

Tamási Zsolt: Tudtuk, hogy a Szeged jó erőkből áll, ez be is igazolódott, hiszen küzdelmes mérkőzést játszottunk. Évek óta jó csapatnak tartom őket. Talán most játszottunk a legjobban az eddigi mérkőzéseinken belül, szervezett, fegyelmezett játékot nyújtottak a fiúk, felkészültünk a hazaiak erősségeiből. Gyors gólváltással alakult ki az eredmény., de összességében reális eredmény született. Büszke vagyok a csapatomra, magdicsértem labdarúgóinkat.