Játékvezető: Farkas Tibor (Varga Gábor, Nagy Viktor)

Gyirmót: Hársfalvi – Polgár, Hudák, Lányi B., Helembai – Szőke, Kovács D. (Molnár J. 58) – Soltész, Madarász (Madarász 89), Medgyes – Erdei (Adamcsek 58)

Vezetőedző: Tamási Zsolt

PMFC: Helesfay – Takács Zs., Szekszárdi, Pejovic, Lacza (Gera Z. 57) – Terbe – Szabó M., Bachesz, Miknyóczki (Varga B. 79) – Tóth-Gábor K. (Rácz B. 57), Harsányi

Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerző: Hudák (1-0) 73., Madarász (2-0) a 77., Harsányi (2-1) a 85. percben.

73. perc: Helembai bal oldali bedobása után Medgyes lőtt laposan, de a bal alsó felé tartó labdát Helesfay bravúrral védte, a kipattanó labda azonban Hudák elé perdült, ő pedig ballal 5 méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-0)

77. perc: Soltész jobb oldali előretörése után Molnár J. elé játszott, akinek beadása után Adamcsek lekészítette a labdát Madarász elé, ő pedig 6 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt (2-0).

85. perc: Harsányi buktatásáért megítélt 19 méteres szabadrúgásból a sértett jobbal mesterien csavart a jobb felső sarokba (2-1).

A kezdősípszó előtt Balázs Fecóra, indulónk szövegírójára emlékeztünk, aki 1951 március 2-án született, így szombaton lett volna 73 éves.

A vendégek kispadján 2024 február 21-től a vezetőedzői posztot a győri születésű Mátyus János tölti be. A 49 éves, pro licences szakember legutóbb a Kisvárdát irányította az élvonalban.

A találkozó előtt vezetőedzőnk a keretben lévő változásokról is beszélt: – Nagyon masszív csapat a PMFC, fegyelmezetten, alázatosan védekeznek, amiből veszélyes kontrákat próbálnak vezetni, rendkívül nehéz dolgunk lesz feltörni hátsó alakzatukat – fogalmazott Tamási Zsolt a pécsiek elleni meccsünkre készülve. Az elmúlt mérkőzésünkön is egy zártan védekező ellenféllel játszottunk, játékosaink kombinatív készsége, jó helyzetfelismerése, technikai képessége fog dönteni egy-egy szituációban. Több meghatározó játékosunk hiányzott eltiltás és sérülés miatt, akik közül Madarász Márk visszatérhet, de most Csörgő Viktorra nem számíthatunk öt sárga lapja miatt. Meghatározó lehet a találkozón, hogy ki szerzi az első gólt.

A védelem jobb oldalára került Polgár Kristóf, míg támadóként a kezdőcsapatban érezhette magát Erdei Milán, aki már az első negyedórában vezetést szerezhetett volna, de kimaradt a lehetősége.

Az első játékrészben főleg a két tizenhatos között zajlott a játék, a csapatok meglehetősen nagy energiát fektettek a középpályán zajló küzdelembe, de az igazán tetszetős támadásvezetések és az ezt követő, esetlegesen góllal kecsegtető helyzetek elmaradtak. Az utolsó pillanatokban Medgyes Zoltán került lövőhelyzetben, de ballal a kapu fölé lőtt.

A szünet utáni pillanatokban mindkét oldalon közel jártak a játékosok a gólhoz, hiszen amíg az egyik oldalon Miknyóczki sbal oldali szabadrúgása után a léc volt a hazaiak segítségére, addig az ellentámadásnál a jobb oldalon felzárkózó Polgár nagy erejű lövése után kellett bravúrt bemutatnia Helesfaynak, hogy szögletre tenyerelje a bal felső sarok felé szálló labdát. Bő egy óra elteltével egy bal oldali szögletet követően a hosszúsaroknál érkező Miknyóczki ütközött a védőkkel, ami után a játékvezető továbbot intett, de a vendégek játékosát az eset után ápolni kellett. Hazai szempontból döntő fontosságúan kezdődött az utolsó negyedóra, amikor előtte egy gyorsan elvégzett bal oldali bedobást követően Hudák szemfüles találatával szereztek vezetést, majd néhány perc múlva egy jobb oldali akció végén Madarász érkezett jókor és lőtt a vendégkapu bal oldalába, amivel megduplázta csapata előnyét. Izgalmassá vált azonban a véghajrá, ugyanis egy szabadrúgásból Harsányi kitűnően tekert a jobb felső sarokba, visszahozva ezzel csapatát a meccsbe.

A gyengébb első játékrész után mindkét csapat játékosai feljavuló teljesítménnyel rukkoltak ki a szünet után, de mind mezőnyjátékban, mind a helyzetek kialakításában, mind pedig azok értékesítésében a sárga kékek vendégeik fölé nőttek, győzelmük megérdemelt.

Tamási Zsolt: Főleg az első félidőben nem úgy játszottunk, mint az elmúlt hetekben, de nyilvan ebbe belejátszik az is, hogy a PMFC ennyit engedett nekünk, jól felkészültek belőlünk. Játékosaink ma nagy munkát fektettek a meccsbe, a szünet után egy gyors helyzetfelismerésnek és egy szép jobb oldali akciónak köszönhetően tudtunk kettő gólos előnyt szerezni, ami után ellenfelünk szépíteni tudott, nem a legjobb futballal, de nagy dolognak tartom, hogy így meg lett a három pont.

Mátyus János: Ott folytattuk, ahol a múlt héten abbahagytuk, olyan szempontból, hogy sokat tettünk játékban azért, hogy sikeresek legyünk, több helyzetünk volt, kapufát is lőttünk. Nyilván ezek csak szavak, a tetteknek kellene beszélni helyettünk. A döntetlen igazságosabb lett volna, de ilyenfor csak a főhajtás marad részünkről. Második mérkőzésem Pécsett és a második vereség, nagyon fájó, de a futballmérkőzések arról szóllnak, hogy eredményesnek kell lenni, ez nincs meg, a helyzetünk nehéz, de aki tudja, hogy mennyi negatív ok van a csapat körül, de a szavak ideje lejárt, jövő héten mindenképpen javítanunk kell.