NB II: Elvitte a pontokat a BKV
2010-09-27 11:39:02

A szerdai kupasiker után, a tabella alján szerénykedõ BKV-t fogadta a Honvéd-MFA csapata. Volt néhány változás a szerdai gyõztes tizenegyhez képest, Bajner és Tisza eltiltás miatt maradt ki, Czár pedig meghúzódott a pénteki edzésen.
A szemerkélõ esõben megvívott találkozón, a sárga mezes BKV hamar megszerezte a vezetést. A hatodik percben, egy jobboldali szöglet után, a védõk között berobbanó Baranyai közelrõl fejelt a kispesti kapuba, 0:1. Két nagy egyenlítési lehetõséget hagytak ki a fiatalok, az elsõt a tizenötödik percben, ekkor Hidi ejtette Diallo elé a labdát, aki nyilván meglepõdhetett, hogy ziccerbe került, és közelrõl a kapu fölé lõtt. A másodiknál, a huszonegyedik percben, Vernes ívelt be egy szabadrúgást jobbról, a labda Remes elé pattant, aki közelrõl fölé emelt. A vendégek az elsõ félidõben több átlövéssel is próbálkoztak, de ezek elkerülték a kaput. Veszélyesek inkább a pontrúgások voltak, egy ilyen után a negyvenharmadik percben, Miklósvári majdnem megszerezte fejjel a második vendéggólt. A második félidõt jobban kezdte a BKV, két szöglet után is meleg szituáció alakult ki a kispesti kapu elõtt, sõt a másodiknál Makrai kapufát fejelt. Ezután a mieink is veszélyeztettek, egy Vernes szabadrúgás, és egy Remes fejes kerülte el a volt kispesti hálóõr, Vezér Ádám kapuját. A hatvanadik percben Kunsági repült egy nagyot, és kitornázott egy fejest, de egy perc múlva, amikor Gajda egy bepassz után közelrõl a hálóba passzolt, már õ is tehetetlen volt, 0:2. Gyönyörû kontra után sikerült a szépítés a hetvenedik percben! Egy vendégszöglet után Diallo iramadott meg a labdával, jobbra passzolt Harunához, aki bepasszolt Azevedonak, a kis brazil, pedig nyolc méterrõl, jobbal kilõtte a jobb alsót, 1:2. A mérkõzés hátralévõ részében próbálkozott becsülettel a Honvéd-MFA, de igazi nagy helyzetet nem tudott kialakítani, csak a kilencvenedik percben. Ekkor Azevedo szögletét Haruna fejelte egy méterrel mellé. A BKV gyõzött, javítási lehetõség szombaton Ajkán.

Bp. Honvéd-MFA: Kunsági Roland – Varga Péter, Baráth Botond, Remes Sebastian, Tavars Gary – Nagy Armand, Hidi Patrik – Vernes Richád (Lengyel Gyula, 79. p.), Azevedo Dyjan, Botos Attila (Haruna Jammeh sz.) – Diallo Moustapha.
Edzõ: Gabala Krisztián

BKV Elõre: Vezér Ádám – Baranyai Norbert, Makrai László, Miklósvári János – Nagy Attila, Merczel Zsolt (Selei András 67. p.), Csopaki István, Csikós Sándor, Mayer Ádám, Cseri Tamás (Sebestyén Dávid, 91. p. ) – Gajda István (Fazakas Géza 75. p.)
Vezetõedzõ: Soós Imre

Gabala Krisztián: – Egy ikszes mérkõzésen szenvedtünk vereséget. Az ellenfélnek rögzített helyzetekbõl adódtak lehetõségei, ezeket pedig megfelelõ koncentrációval ki lehet védekezni.

Faragó István (a BKV jelenleg sérült labdarúgója, volt Honvéd játékos): – Megérdemelt BKV gyõzelmet láthattunk. Tetszett a kispesti fiatalok játéka, a mezõnyben jól mozogtak. Látszik, hogy jól le vannak edzve, gyorsabbak, dinamikusabbak, mint az átlag NB II-es játékosok. Egy kis hiányérzetem a támadójátékukkal volt, az néha döcögött.

NB II, Nyugati csoport 7. forduló
2010. szeptember 26. vasárnap 16 óra
Bp. Honvéd- MFA – BKV Elõre SC 1:2 (0:1)
Gólok: Azevedo 70.p ill. Baranyai 6.p, Gajda 61.p Bozsik-stadion, mûfüves 150 nézõ
Vezette: Szõts Gergely