Veszprém: Varga T. – Grósz, Fehér, Pálfi, Leitold – Kollár (Garai 32.) – Boromisza, Hudec (Babik 65.), Tatai, Sánta – Finta (Karakai 57.)

Kozármisleny: Gõcze – Kiss M., Finta, Éles, Tasselmájer – Kollega, Kovács T. (Nagy E. 65.), Andruskó (Lauer 73.), Tóth Z. – Koplárovics, Pavlovic (Laki 39.)

Vezetõedzõ: Márton Gábor

Gólszerzõk: Leitold 71., Babik 82. percben.

Kiállítva: Éles (2. sárgalap után) a 75. percben.

Sárga lap: Leitold 60., Grósz 88. illetve Andruskó 15., Finta 68., Éles 75., Kollega 77. percben.

A Veszprém kezdte jobban a találkozót és már a mérkõzés elején gólszerzési lehetõségeik adódtak.

A 7. percben Boromisza lõtt 16 méterrõl, a labda a kapufa külsõ élérõl pattant az alapvonalon túlra.

A 8. percben ismét Boromisza vállalkozott lövésre, ezúttal kapu fölé ment a labda.

A 19. percben Tatai lövése megpattant egy védõnkön, de Gõcze magabiztosan védett.

A 22. percben Pavlovic passzolt Tóth Zoltánnak, aki egybõl középre adott ott érkezett Koplárovics és bal lábbal kapásból kapu fölé lõtt.

A 23. percben ismét Koplárovics próbálkozott, 18 méterrõl leadott lövését védte Varga.

27. percben baloldalról érkezett Sánta veszélyes beadása, amirõl lemaradtak az érkezõk.

A 28. percben 18 méteres sistergõs hazai lövés találta telibe a mislenyi kapufát.

A 38. percben lesgólt szerzett a hazai csapat.

Az elsõ félidõben a Veszprém akarata érvényesült. Õk birtokolták többet a labdát és gólszerzési lehetõségeket is sikerült kialakítaniuk, amelyek ekkor még kimaradtak. Talán csak a félidõ hajrájában teljesített úgy a Kozármisleny, ahogy azt szerettük volna.

A második játékrész kozármislenyi helyzettel kezdõdött.
A 48. percben Koplárovics ugratta ki Lakit, aki kicsit kisodródva lövésre vállalkozott, de a hazai hálóõr hárított. A szöglet után Éles fejesét védte Varga.

49. percben Finta P. 20 méterrõl lõtt fölé.

A 60. percben Tóth Z. szabadrúgása után Finta Z. fejesét fogta Varga T.

A 68. vitatható körülmények közepette esett el Finta Z. mellett a hazai támadó, amiért Oláh játékvezetõ büntetõt ítélt, valamint Fintának sárga lapot mutatott fel. A 11-est Sánta végezte el Gõcze pedig bravúrosan hárította.

A 69. percben nagy kozármislenyi lehetõség maradt kihasználatlanul. Kollega jól cselezte magát az alapvonalig, majd visszapasszolt Nagy Eriknek, aki kapura lõtt, de a labda elakadt az egyik védõben.

A 71. percben egy elkerülhetõ góllal vezetést szerzett a Veszprém. Szöglet után a hazaiak legmagasabb embere Leitold 10 méterrõl nagy erõvel bólintott a léc alá. 1-0.

A 75. percben egy félpályán Tóth Z. által elkövetett szabálytalanságot vitatott Éles András csapatkapitány, amiért a játékvezetõ sárga lapot mutatott fel neki. Éles ezt követõen is tovább kommentálta az esetet, amiért újabb sárgát, majd piros lapot kapott Oláh játékvezetõtõl.

A 82. percben bal oldalon futott a kozármislenyi támadás, amikor Tóth Z. ellen egy kisebb szabálytalanságot követtek el a hazaik, de Tóth tovább ment, azonban elõnyszabályt nem lehetett alkalmazni, hiszen elvesztette a labdát. A játékvezetõ szájába vette a sípot, de nem fújt bele, továbbot intett. Sajnos az esetnek jelentõsége lett, hiszen a hazaiak a labdaszerzés után egy gyors kontrát vezettek végig, melynek végén Babik a mislenyi hálóba lõtt. 2-0.

A 84. percben Sánta bal lábbal lõtt Gõcze kapuja fölé.

A 90. percben az emberhátrányban játszó Kozármisleny ellen kontratámadást vezetett végig a Veszprém, melynek végén Karakai lövését hárította Gõcze Gergõ.

A hazaiak részérõl az eltiltott Orbán Tamás helyett az ügyvezetõ Garai Péter nyilatkozott, aki egyébként csereként pályára is lépett a találkozón.

Garai Péter: Fegyelmezett játékunkkal egy nagyon jó Kozármislenyt sikerült legyõznünk. Szeretném megragadni az alkalmat, hogy minden egyes játékosunknak gratuláljak a mai nagyszerû teljesítményért.

Márton Gábor: Nehéz mit mondani egy ilyen találkozó után. Felkészítettem a játékosokat, hogy mire számíthatnak, mi fog rájuk várni, de sajnos úgy tûnik nem hittek ebben és saját bõrükön tapasztalták meg, hogy nem lehet így kimenni a pályára, ahogy mi elkezdtük ma a találkozót. A mérkõzés közben már nagyon nehéz váltani. Elismerem, hogy nem játszottunk jól, de egy abszolút X-es meccs volt, lehetõség az egyik oldalon, lehetõség a másik oldalon. Azt gondolom, hogy a játékvezetõre is szükség volt, hogy végül így alakult a találkozó. A hazai 11-es erõsen vitatható volt, de ez még kimaradt. A mi oldalunkon ígéretes helyzetben állították meg támadóinkat leshelyzetben, pedig egyértelmû, hogy nem volt az, hiszen vonalban voltunk, a mi kispadunk elõtt történt az eset. Ettõl függetlenül, nem érdemeltünk gyõzelmet.

(kozarmislenyse.hu)

————————

Edzõi nyilatkozatok a mérkõzés után!
2010.09.25 13:22

Október 10-ig minden jellegû mérkõzésre vonatkozóan eltiltották a sportszakmai tevékenységétõl Orbán Tamást, a Veszprém FC vezetõedzõjét. Aki VIP szektorból nézte a találkozót, és onnan segítette jól szervezett csapatát.
Orbán Tamás: ? Megérdemelten nyertük a mérkõzést.

Garai Péter: -Fegyelmezett játékunkkal egy nagyon jó Kozármislenyt sikerült legyõznünk. Szeretném megragadni az alkalmat, hogy minden egyes játékosunknak gratuláljak a mai nagyszerû teljesítményért.

Márton Gábor: -Nehéz mit mondani egy ilyen találkozó után. Felkészítettem a játékosokat, hogy mire számíthatnak, mi fog rájuk várni, de sajnos úgy tûnik nem hittek ebben és saját bõrükön tapasztalták meg, hogy nem lehet így kimenni a pályára, ahogy mi elkezdtük ma a találkozót. A mérkõzés közben már nagyon nehéz váltani. Elismerem, hogy nem játszottunk jól, de egy abszolút X-es meccs volt, lehetõség az egyik oldalon, lehetõség a másik oldalon. Azt gondolom, hogy a játékvezetõre is szükség volt, hogy végül így alakult a találkozó. A hazai 11-es erõsen vitatható volt, de ez még kimaradt. A mi oldalunkon ígéretes helyzetben állították meg támadóinkat leshelyzetben, pedig egyértelmû, hogy nem volt az, hiszen vonalban voltunk, a mi kispadunk elõtt történt az eset. Ettõl függetlenül, nem érdemeltünk gyõzelmet.