Visszapillantó gondolatok

Szerettük volna igazán ünnepélyessé tenni a mögöttünk hagyott hosszú hétvégét, ami egészen keddig nyúlt, amikor államalapítónkra Szent István királyra, és Magyarország megalapítására emlékeztünk, de ahogyan mondani szokták, vasárnap porszem került a gépezetbe. Az eddigi három sikeres bajnoki forduló után ugyanis megszakadt győzelmi sorozatunk és hazai környezetben döntetlent játszottunk a BVSC Zugló együttesével, így egyrészt a korábbi meccseinket figyelembe véve, pontokat veszítettünk, azonban ha a konkrét BVSC elleni rangadót tekintjük alapul, akkor azt is mondhatjuk, hogy a mérkőzés alakulása és a látottak alapján végül mégis itthon tartottunk egy pontot. Nem keresve a kifogásokat, de mentségünkre legyen mondva, hogy fővárosi ellenfelünk szintén jól kezdte a bajnokságot, hiszen a korábbi három fordulóban még gólt sem kapva, hét ponttal a tarsolyában érkezett a Marcal-partra, így igazi rangadóra volt kilátás. Aki így vélekedett, annak nem is kellett csalatkoznia, hiszen jó iramú, izgalmakkal fűszerezett találkozót láthatott a nagyérdemű, akik szervezett, kétszer is vezetni tudó vendégeket, a másik oldalon pedig ismét kiváló tartásról tanúbizonyságot tevő hazaiakat tapasztalhatott. Negyedóra elteltével egy baloldalról indított akció befejezéseként Nwachukwu David fejelt a kapunk bal oldalába, amire félórai játék elteltével ügyeletes gólszerzőnk, a rutinos Ugrai Roland három védőtől szorongatva tudott válaszolni egy remekbe szabott találattal. Ezek után egy óra elteltével a szintén több éves élvonalbeli tapasztalattal bíró Pekár László lepett meg mindenkit egy távoli szabadrúgással, ami után Hársfalvi András kezéről a gólvonal mögé hullott a labda. Az idő múlásával nagy rohamokat indított együttesünk, hogy legalább az egyik pont itthon maradhasson, s ez a lelkesedés a hosszabbítás pillanataiban hozta meg a várt egyenlítő találatot, amikor a baloldalon labdát szerző hórihorgas Oleksandr Pyshchur a bal összekötő helyétől 17 méterről, jobbal élményszámba menően lőtt a vendégkapu bal felső sarkába. Ezzel az eredménnyel sajnos megszakadt csapatunk győzelmi sorozata, de a veretlenség továbbra is megmaradt. Újabb tanulságként élhettük meg ezt a találkozót, de a hibák ellenére dicséretes, hogy ismét remek tartásról tettek tanúbizonyságot játékosaink. Visszapillantásunk zárásaként emlékeztetőnek hasznos lehet idézni vezetőedzőnk Tamási Zsolt lefújás utáni gondolatait: Nehéz érzelmek nélkül nyilatkozni egy ilyen mérkőzés után. Gratulálok a BVSC együttesének, hiszen ma is bizonyították, hogy miért nem kaptak gólt eddig a bajnokságban. Minden taktikai elképzelés annyit ér, amennyit abból a csapat a pályán meg tud valósítani, ma ez szerintem részünkről semmit nem ért. Ennyi technikai hibával, eladott labdával, kevés dinamikát tartalmazó ritmustalan játékkal nem lehet egy ilyen mérkőzésen eredményesnek lenni. Amikor végre egy zseniális egyéni villanással kiegyenlítettünk, akkor pedig egy ritkán látható óriási hibából megint előnybe került ellenfelünk. Szünet utáni küzdeni tudásunkkal elégedett voltam, a játékunk valamennyit javult, a látottakkal elégedettnek kell lennem, mert ma sokkal többet vártam.

A látottak elemzését követően természetesen tovább folytatódtak a hétközi edzések, ugyanis az előttünk álló bajnoki fordulóban a vasárnap Budafokon, idegenbeli ötgólos győzelmet ünneplő Kolorcity Kazincbarcika SC vendégei leszünk.

Az 1957 június 26-án alapított, szintén kék-sárga színekben szereplő ellenfelünk szurkolói az elmúlt ötven év alatt különböző osztályokban négy bajnoki címnek örülhettek. A klub korábbi neves játékosai közé tartozik többek között az 58-szoros válogatott Lipcsei Péter, aki később az FC Porto együttesét is megjárta, majd az FTC legendájaként vonult be a honi futball történelembe. A KVSE 1991-ben sporttörténelmet írva a Magyar Kupa legjobb négy együttese között szerepelt.

Eddigi mérkőzések, jelenlegi helyezések

Borsod-Abaúj-Zemplén megyei ellenfelünk a bajnoki nyitányon, Csákváron szenvedett vereséget egy gólokban gazdag mérkőzésen (3-2), majd az ismét élvonalbeli álmokat szövögető Vasas otthonából rabolt egy pontot (2-2), utána azonban ismét hazai környezetben maradt alul a BVSC-Zuglótól (0-1). Következett az utóbbi, negyedik forduló, amiben ismét fővárosi ellenféllel hozta össze őket a sorsolás, ekkor azonban a Budafok vendégeként igazán magukra találtak, ugyanis más az első negyedóra végén előnybe kerültek Kártik Bálint révén (0-1). Ezután következtek az ex-gyirmóti Pethő Bence percei, ugyanis ő zsinórba háromszor (35. perc: 0-2, 39. perc: 0-3, 58. perc: 0-4) talált a hazaiak kapujába – ami után a góllövő lista élére ugrott -, s ezek mellett a vezető találatnál egy gólpasszt is elkönyvelhettek a neve mellé. E találkozó krónikájához tartozik, hogy a hazaiak mestere Dajka László a lefújás után lemondott vezetőedzői posztjáról. A borsodiak az eddigi négy fordulóban egy győzelem és egy döntetlen mellett kétszer hajtottak fejet ellenfelük előtt, így kilenc-hatos gólkülönbségükkel és az így szerzett négy ponttal a tabella tízedik helyén állnak, míg mi a három győzelem utáni döntetlent követően nyolc-négyes gólmutatóval és az ezek által kiérdemelt tíz ponttal, eggyel több kapott gól miatt az éllovas Szentlőrinc mögött a második helyről várjuk a folytatást.

Szemtől-szemben, egymás ellen mesél a múlt

Az egymás elleni mérleg utóbbi tizenegy mérkőzése alapján nyomasztó fölényben állunk, ugyanis a kazincbarcikaiak keretbe foglalták ezt a sorozatot, hiszen korábban 2017 szeptember 17-én tudtak nyerni ellenünk, egy döntetlen mellett a legutolsó összecsapásunk alkalmával is ők örülhettek. A közelmúlt éveiben tehát legtöbbször sikerült felül kerekednünk Borsod-Abaúj-Zemplén megyei ellenfelünkön e párosítás mérkőzései során, így joggal bízhatunk abban, hogy esetleg ismét visszatérünk a sikerek útjára. Utóbbi találkozónk utolsó negyedórájában született a döntő gól, amikor Kártik Bálint bal oldali szabadrúgása után Süttő Attila lábáról középen leperdült a labda, ami így a jobb oldalon érkező Dobozi Krisztián elé került, ő pedig 5 méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). E tekintetben is van tehát miért küzdeni, de nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt sem, hogy a hazaiak kerete az utóbbi időben megerősödött, hiszen a már említett Pethő Bence és Kártik Bálint, az ex-debreceni Varga József és Bódi Ádám mellett a korábban szintén nálunk futballozó Polgár Kristófot és Herjeczki Kristófot is soraiban tudhatják. A gárda kispadján is ismerős arcot találhatunk, hiszen vezetőedzőjük Erős Gábor, aki szintén szerepelt korábban a Marcal-parton, hiszen 2012 és 2014 között 39 alkalommal lépett pályára mezünkben, s ekkor kettőször talált be aktuális ellenfeleink kapujába.

Szakmai vezetőnk gondolatai

Tamási Zsolt vezetőedzőnket arról is kérdeztük, hogy most miként látja az általa is korábban sokszor említett „Félig üres, vagy félig tele az a bizonyos pohár?” gondolatot:

– Kettő idegenbeli meccsel folytatjuk a bajnoki küzdelmeket, most vasárnap Kazincbarcikára utazunk

A BVSC elleni eredménnyel igen, a mutatott játékkal viszont nem lehetünk elégedettek, ami ki is jelölte az egész

heti munkánkat. Hogy porszem került-e a gépezetbe, nem tudom, az viszont tény, hogy nem kaptak gólt az első három fordulóban, mi rúgtunk nekik kettőt, mégsem tudtunk nyerni. A mi gépezetünk még nem működik olajozottan, rengeteg a csiszolnivaló, jött egy olyan mérkőzés, amikor egy rendkívül szervezetten, stabilan védekező csapat volt az ellenfelünk, nehéz volt megtalálnunk a réseket, de sok tanulsága volt a meccsnek, amit hasznosítanunk kell a jövőre nézve. Igazából a mi hibáinkból tudott kétszer is előnybe kerülni a vendégcsapat, de a végső eredményért sokat tettek a fiúk. Ilyenkor mondhatnánk, hogy félig van tele az a bizonyos pohár.

Ha a korábbi meccseinket is alapul vesszük, akkor vesztettünk pontokat, vagy végül visszanyertünk egyet?

– A mostani meccsünknek sajnos nem volt olyan szakasza, amikor fölénybe kerültünk volna, bár többet birtokoltuk a labdát, nem voltunk elég hatékonyak, hasznosak, sok hibával játszottunk. Olyan meccsen, amikor a hosszabbítás pillanataiban egyenlítünk, ahhoz nyilván szerencse is kell. Többet vártam játékban, de ez már lezárult, kiértékeltük, átbeszéltük, az elkövetett hibákat elemeztük, megyünk tovább.

Nem vár könnyű feladat a fiúkra vasárnap sem, hiszen az idegenben nagyarányú győzelmet aratott Katzincbarcika vendégei leszünk!

– Láttam a találkozóikat, náluk abszolút félig üres a pohár. Az előző fordulókban sem volt nagy gond a játékukkal, hiszen a Vasas ellen 2-0-ra vezette, az utolsó utáni pillanatokban kaptak ki Csákváron egy balszerencsés góllal, míg a BVSC nyert náluk, de ezen a meccsen is sok helyzetet dolgoztak ki. Most Budafokon kijött nekik a lépés, idegenben nyertek egy addig masszív teljesítményt nyújtó hazaiakkal szemben, ez tekintélyt parancsoló. Összességében többet érdemeltek volna, mint ahol most állnak.

Mindkét oldal eredményeit figyelembe véve milyen céllal utazik csapatunk Kazincbarcikára?

– Nagyon jól erősítettek a nyáron, rengeteg rutinos játékossal több száz élvonalbeli mérkőzés érkezett a barcikai öltözőbe, gondolok itt a korábban jött Varga Józsefre, vagy a most igazolt Bódi Ádámra. Mindenképpen az élmezőnybe várom a csapatukat a bajnokság végén. Megvannak azonban azok a pontjaik, amik esetleg sebezhetőek lehetnek, s amiket szeretnénk kihasználni, meglátjuk, hogy mennyire tudjuk megvalósítani az elképzelésünket. Tiszteljük ellenfelünket és az eredményeiket, tanulnunk kell a BVSC meccsből és akkor jó esélyünk lehet, hogy egy ki-ki meccsen pontot, vagy pontokat szerezzünk.