VIDEOTON II – A HELYZETEKET BE KELL LÕNI

Sok ziccert rontott a Vidi II és a végén ez majdnem megbosszulta magát. Kaposvölgye – Vidi II 2-2.

Kellemes, nyár végi idõjárás fogadta a csapatokat Nagyberkiben, mondhatni igazi futball-idõ volt. Annak ellenére, hogy sokkal többet birtokoltuk a labdát a 18. percben majdnem megszerezte a vezetést a hazai csapat.

A beugratós nevû hazai játékos, Samuel Ato óriási kapufát lõtt 22 méterrõl, a labda – a hazai szurkolók egybehangzó véleménye szerint – a felsõ lécrõl a gólvonal mögé pattant, azonban sem a partjelzõ, sem az akció közelben lévõ játékvezetõ nem látta így, úgyhogy maradt a döntetlen.

Ezt követõen egyre több helyzetet dolgozott ki a Vidi II, de nem sikerült gólt szereznünk. A legnagyobb lehetõségünket Olasz hagyta ki a 37. percben, miután Gosztonyi remekül ugratta ki a Vidi csatárát, ám 13 méterrõl leadott lövése a kapufáról pattant ki.

Néhány másodperccel a félidõ vége elõtt Kalmár megszerezte a vezetést, a hazaiak színes bõrû kedvence, Ato cselezte be magát a 16-oson belülre, középre adta a játékszert – ebbe még Somodi bravúrral bele tudott érni – ám a labda az üresen álló Kalmár elé pattant aki 3 méterrõl nem hibázott.

A második félidõben még nagyobb iramot diktált a Vidi II, ennek meg is lett az eredménye az 56. percben, ekkor Ato rántotta le Margitics Andort a 16-oson belül, a jogos 11-est Djordjics magabiztosan értékesítette. Alig telt el 10 perc, amikor újabb büntetõt láthatott az a közel 100 nézõ, aki kilátogatott a mérkõzésre, ezúttal azonban a hazai csapat jutott büntetõhöz.

A mérkõzés legjobbjának megválasztott Ato cseleivel az õrületbe kergette a Vidi II védõit, végül lerántották a 16-oson belül, ez a büntetõ is jogos volt. A sértett magabiztosan értékesítette a 11-est.
A gól után továbbra is csapatunk irányította a mérkõzést, rengeteg ziccert alakítottunk ki a hazai kapu elõtt, de a befejezésnél nem koncentráltak támadóink.

A 80. percben Gyurcsó futotta le védõjét, és jobb külsõvel 15 méterrõl lõtt szép gólt. A 87. percben Fejes utolsó emberként rántotta le 22 méterre a kapunktól a hazaiak támadóját, Szilasi sporttárs azonnal felmutatta a piros lapot.

A vége maradt a 2-2-es döntetlen, a helyzetek alapján csapatunk több gólos gyõzelmet is szerezhetett volna, azonban a végén izgulnunk kellett, hogy „pontosan” távozzunk Nagyberkibõl.

Hartyáni Gábor:

Bosszantó ez a döntetlen, mert csapatom rengeteg helyzetet dolgozott ki. Luxus, hogy ennyi ziccert kihagyunk egy mérkõzésen. A játék képe alapján és a kidolgozott helyzeteket figyelembe véve, gólokkal kellett volna nyernünk. A mutatott játékkal elégedett vagyok, de a helyzetkihasználással nem. A csapatból Somodi és Gyurcsó teljesítményét lehet kiemelni.