ETO II: AZ ELSÕ VERESÉG

A másodosztály harmadik fordulójában az újonc Veszprém keretét fogadta árnyékcsapatunk hazai pályán.

A vasárnap délutáni találkozón nulla-nullánál az ETO nem kapott meg egy jogos tizenegyest, a szervezetten játszó vendégek pedig megszerezték a vezetést.

A sérülések miatt is bajlódó csapatunk hiába nyomott a második játékrészben, a hajrában egy kontrából ismét a veszprémiek jártak sikerrel, ezzel bebiztosítva gyõzelmüket. Zöld-fehér fiataljaink idén elõször maradtak pont nélkül.

Gyõri ETO FC- Veszprém 0 – 2 (0-1)

Gyõri ETO FC: Nacsa, Nagy Á., Domanyik, Bieder, Totadze, Kiss M., Berde, Nyitrai (Kis Sz.), Sharashenidze (Simon), Ahjupera, Miklós (Molnár T.)

„Elnézve a mai mérkõzést kiélezett bajnokságra számíthatunk itt Nyugaton!” – kommentálta a kilencven percet Klement István.

Orbán Tamás: Éppen ideje volt elkezdenünk  a pontgyûjtést…

(eto.hu)

Gyõrött szerezte elsõ pontjait a VFC

Kiváló csapatmunkának köszönhetõen megszerezte elsõ NB II-es gyõzelmét a Veszprém FC gárdája, méghozzá nem is akárhol, az eddig hibátlan Gyõri ETO II otthonában.

Ahogy azt Orbán Tamás, a vendégek edzõje már a találkozó elõtt is elõrevetítette, fõképp kontrákra rendezkedett be, a kicsit védekezõbb felfogásban felálló újonc. A recept pedig hatásosnak bizonyult az elõzõ fordulókban oly meggyõzõ játékot mutató gyõriekkel szemben.

Mezõnyfölényt ugyan Klement István tanítványai alakítottak ki, de ez meddõnek bizonyult, mivel komoly helyzetekig nem jutottak. Nem úgy a Veszprém, amely egy labdaszerzést követõen Tatai révén a 35. percben megszerezte a vezetést. A fiatal támadó elsõ lövése még elakadt, az ismétlést 15 méterrõl viszont már a kapus feje fölé bombázta, 0-1. A vendégek játékának természetesen még jobban feküdt így a kialakult helyzet, az ETO pedig hiába birtokolta többet a labdát, a kapu elõtt tanácstalanná vált.

A VFC-nek a lõtt gól után, csupán egy tíz perces gyõri nyomás alkalmával kellett igazán megizzadnia, azonban a beívelt labdákat rendre szabadították fel a vendég-védõk, melyekbõl pedig indulhattak újfent a gyors ellentámadások. Egy ilyen megindulásból született a mérkõzés végén a mindent eldöntõ második gól is. Nagy Károly kevergetett, és tartotta meg a labdát négy védõ között, melyet a visszagurításból Sánta Attila lõtt a kapuba, 0-2.

A Veszprém tehát két vereség után gyõzni tudott, és megszerezte elsõ NB II-es pontjait, ráadásul egy igen jó képességû gyõri csapat otthonában. A folytatásra mi, ha nem ez adna kellõ lökést Orbán Tamás tanítványainak, mondhatják Veszprémben…