Barcs – Szigetszentmiklós 2-2 – vége

Két sikeréhes csapat lép pályára Barcson. A hazai együttes a tavalyi kiesés elleni harc után idén nyugodtabb idényt szeretne, a Szigetszentmiklós pedig továbbra is meghatározó tagja kíván maradni az NB II-nek.

A mérkõzésrõl a futsalarena.hu segítségével tudósítunk.

Nyugati-csoport, 1. forduló

Barcs – Szigetszentmiklós 2-2 (1-0)

Barcs, 200 nézõ. Vezeti: Kiss N. (Kepe, Kulman)

Barcs: Kuczkó – Pókos, Dienes A., Balogh T., Horváth P. – Kordé, Koller K., Hock, Frizoni – S. Pavicsevics, Scepanovics

SZTK: Balikó – Koszó, Pomper, Szamosszegi – Csák, Pintér Z., Somorjai, Szamosi – Kincses P., Tóth M., Majoros

92. perc: Vége a mérkõzésnek.

90. perc: Változatos perceken van túl a két csapat. Elõbb Balikónak kellett bravúrt bemutatnia, de ezután a vendégek is eldönthették volna a találkozót.

85. perc: Újra egyenlített az SZTK! Csak panaszkodni kellett a tudósítónak és tessék. Kincses ívelt elõre, a bizonytalan kapus lukra futott, Tóth Mihály fejérõl pedig a kapuba pattant a labda, 2–2.

84. perc: Horváth Péter sárgát kapott, ezen kívül semmi nem történt a második barcsi gól óta. Leült a meccs.

78. perc: Újabb vendégcsere: Csák helyére Mojzer állt be.

74. perc: Egy kapushibát követõen újra vezet a Barcs! Egy elõrevágott labdára csapott le Koller, majd 16 méterrõl elõtte a labdát, ami kicsúszott Balikó kezei közül és a kapuba pattant. Potyagól, 2–1.

72. perc: Frizoni helyett Baranyai és Kordé helyett Tompa a hazaiaknál.

63. perc: Egyenlített az SZTK! Pomper elõreívelése után Tóth Mihály jól tartotta meg a labdát, majd lekészítette Somorjai elé, aki lõtt, de a labda kipattant a kapusról, az érkezõ Majoros is lõtt, a kapus ismét védett, a kipattanót azonban Majoros két méterrõl a kapuba bombázta, 1–1.

60. perc: Frizoni kapott sárga lapot.

53. perc: Koszó helyett Király András a pályán.

48. perc: A Barcs kapuja elõtt is kimaradt egy helyzet. Jobb oldali beadás után Tóth Mihály fejelhetett, de a labda kipattant a kapusról. Ezt követõen balról érkezett a labda, de Somorjai a kapu mellé fejelt. Nagy iramban kezdõdött a második félidõ.

46. perc: Elkezdõdött a második félidõ. A kezdés után Pomper lába alatt elment a labda, a kiugró Kordé egyedül törhetett kapura, de Balikó hárított.

45. perc: Vége az elsõ félidõnek. A kezdeti csapkodás után átvette az irányítást a Szigetszentmiklós, sok helyzete volt, de a Barcs egy kontratámadás végén megszerezte a vezetést.

42. perc: Vezet a Barcs! Jobbról érkezõ beadásra Scepanovics érkezett és nyolc méterrõl a kapu jobb oldalába fejelt, 1-0.

39. perc: Majoros vitte végig a labdát a barcsi térfélen, majd egy biciklicsel után jobbal kevéssel lõtt mellé. Ez volt a vendégek ötödik ziccere.

38. perc: Gyors hazai kontra végén a labda Scepanovics fejérõl az alapvonalon túlra került.

35. perc: Tóth Mihály a tizenhatos vonalán vett át egy labdát, majd kapura fordult, ám lövése után Kuczkó a kapufára segítette a labdát.

33. perc: Szamosszegi kapott sárga lapot visszahúzásért.

28. perc: Az elmúlt néhány percben folyamatosan a barcsi kapu elõtt zajlott a játék. Több szigetszentmiklósi helyzet is kialakult, a legnagyobbat Majoros hagyta ki, aki jobbról, ballal kevéssel mellé lõtt. Ezt követõen egy jobboldali beadásnak alászaladt a hazai kapus, de Somorjai a gólvonal elõtt lemaradt a labdáról.

24. perc: Mezõnyjáték folyik a pályán. Egy érdekesebb momentum volt az elmúlt percekben: Kincses veszélyes beadására Koszó érkezett, de fölé lõtt. Enyhe fölényben játszik a vendégcsapat, a Barcs kontrázni próbál.

16. perc: Gólhelyzet nélkül zajlik a mérkõzés.

10. perc: Gyors szentmiklósi ellentámadás végén Majoros 25 méterrõl nagy erõvel lõtt, de Kuczkó a lécre tolta a labdát.

6. perc: Kincses jobb oldali szöglete után, a hosszú oldalon Szamosszegi lõhetett, de kissé õt is meglepte, hogy oda került a labda, így mellé passzolt.

4. perc: Kicsit indiszponáltan kezdett a vendégcsapat, két barcsi lehetõség is akadt a mérkõzés elején, de gól nem született belõlük.

1. perc: Elkezdõdött a találkozó.