Gyirmót FC Győr – Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0–0)

Győr-Gyirmót ALCUFER Stadion: 1043 néző.

Játékvezető: Dolnegó Bálint (Mohos Milán, Kovács Gábor)

Gyirmót: Hársfalvi – Major, Csörgő V., Hajdú, Helembai – Vass Á. – Medgyes (Szegi 86.), Kovács M., Nagy P., Soltész D.(Herjeczki 71.) – Pethő B. (Simon A. sz.)

Vezetőedző: Csertői Aurél

Békéscsaba: Bukrán – Puskás S., Fazekas L., Albert I., Mikló – Talpalló (Cékus 58.), Zvara (Bora 90), Kitl (Váradi 58.), Horváth P. – Lukács R.(Farkas M. sz.), Maris (Hamed 82.)

Vezetőedző: Brlázs István Gábor

Gólszerző: Hamed (0-1) a 91. percben.

Az első kettő fordulót könnyedén tudta le csapatunk, hiszen a nyitányon a Szentlőrinc, majd ezt követően a Dorog együttesét is meggyőző játékkal sikerült legyőzni. A harmadik fordulóban azonban nehezebbnek ígérkező összecsapásra lehetett számítani, ugyanis az a Békéscsaba látogatott hozzánk az ALCUFER Stadionba, ami Pécsen kikapott, utána azonban otthon kiütötte a hozzájuk látogató Kazincbarcikát.

A vártnak megfelelően ismét támadólag lépett fel csapatunk, amit Soltész Dominik, majd néhány perc múlva Pethő Bence lövéssel is nyomatékosított, de mindkét játékosunk nagy helyzetből a kapu fölé lőtt. Negyedóra elteltével veszélyeztetett a Békéscsaba is, amikor Talpalló lőtt nagy erővel középről, 22 méterről, de Hársfalvi András óriási bravúrral tenyerelte ki a jobb alsó sarokra tartó labdát. Szűk félórai játék elteltével ismét Pethő Bence előtt adódott nagy lehetőség a gólszerzésre, de 4 méterről is fölé lőtt.  A játékrész ráró pillanataiban pedig Nagy Patrik szabadrúgása után Csörgő Viktor fejelt a lécre.

A második játékrész elején felpörgette játékát csapatunk, sorozatosan futottak végig a lendületes támadások, amikből rendre helyzet alakult ki, de sajnos ezek ki is maradtak. Simon András fejesből, majd Soltész Dominik és Medgyes Zoltán lövéssel veszélyeztetett, de egyik sem ért célt. A félidő derekán aztán egy látványos kontrán belül Máris Dominik mutatott be óriási sprintet, de a kimozduló Hársfalvi fölött a kaput sem találta el.

Jó iramú, küzdelmes mérkőzés volt, amin belül sok helyzet alakult ki mindkét oldalon, amiben a hazaiak nőttek vendégeik fölé, gólt azonban a hosszabbítás pillanataiban mégis a lila-fehéreknek sikerült szerezniük, amikor Czékus tálalt mesterien a jobb oldalon kilépő Hamed elé, ő pedig 10 méterről a kapu bal oldalába lőtt (0-1)

Csertői Aurél:

Sok helyzetet kidolgoztunk, de hátul most nem voltunk stabilak, ellenfelünk kontráit nem tudtuk hatékonyan megakadályozni. Remélem kisiklásunk csak erre a meccsre szólt. Sokkal jobb és főleg eredményesebb játék kell Budafokon.

Brlázs István Gábor:

A szerencse is kellett, hogy az első félidőt megússzuk kapott gól nélkül. Szünet után a terveink szerint alakult a játék, a kontráink hatékonyak voltak. Győzelmünk óriási elszántságunknak köszönhető.