Vezette: Mészáros I. (Kis Z., Kiss I. B.)

Kozármisleny: Gõcze – Tasselmájer, Petrók, Fellai, Vég (Laki 46.) – Kovács T. (Eröss 78.), Tóth Z. – Asztalos, Berdó, Koplárovics – Koller (Karacs 55.)

Vezetõedzõ: Márton Gábor

FTC II. : Jova – Tóth A., Vattai, Fülöp, Sváb – Andrezinho (Antal Zs. 39.), Vass M., Peszmeg, Papp – Varga B. (Nyilasi B. 71.), Kovács I. (Szabó R. 60.)

Vezetõedzõ: Lipcsei Péter

Gólszerzõk: Varga B. 18. illetve Tóth Z. (11-esbõl) 43., Laki a 76. percben.

Sárga lap: Koller 54., Karacs 79., Petrók 91. illetve Kovács I. 25., Fülöp N. 42., Szabó R. 64. percben.

Az amúgy sem túl bõ keretünkbõl sérülés miatt három játékosunk is hiányzott. Kiss Márton térdmûtéten esett át, Andruskó Attilánal izomszakadása van a vádlijában, Nagy Erik, pedig combizom húzódással bajlódik.

A vendég együttessel Kozármislenybe érkezett Mester Tamás is, de sajnos nem védhetett csapatunk ellen, mert Lipcsei Péter nem számított egykori játékosunkra.
 Bizonyára jól esett volna Tominak, ha lehetõséget kap, ennek ellenére csak a tartalékok között foglalt helyet.
 Lipcsei mester úgy tûnik, hogy még közel sem kész edzõ, hiszen a részletekre nem figyel, pedig idõnként az aprónak tûnõ dolgok a fontosak. Talán megérdemelte volna Mester, hogy volt csapata ellen pályára léphessen.

A 6. percben Koller ugratta ki Berdót, akinek lövését Jova védte. Az ellentámadás végén Gõcze tolt kapu fölé egy távoli kísérletet.

A 7. percben ferencvárosi szöglet után Tóth A. fejelte vissza a labdát, Fellai fejjel tisztázott a veszélyes jelenetnél.

8. percben Tóth Z. lövése vágódott le a védõkrõl.

A 10. percben Andrezinho szabadrúgását védte Gõcze.

A 15. percben Sváb iramodott meg a bal szélen, beadása tisztán találta Vargát, akinek a lövése Petrókról a felsõ lécre pattant, majd Andrezinho lövését blokkolta Kovács T.

A 18. percben Kovács I. egy kényszerítõzés után a 16-oson belül Gõczével állt szemben, az elsõ lövést hárította kapusunk, de a kipattanóra érkezõ Varga közelrõl lõtt a hálóba. 0-1.

A 23. percben Varga forgatott át a hosszú oldalra, Andrezinho lõtt, Gõcze pedig bravúrral hárított.

A 37. percben Peszmeg lõtt távolról mellé.

A 41. percben Antal lövését védte Gõcze.

A 42. percben Asztalos a Fradi 16-osán belül egy emeléssel próbált kapu fele törni, de közben Fülöp kezét érte a labda, a játékvezetõ pedig a sípjába fújt és büntetõt ítélt. A 11-est Tóth Z. ezúttal a kapu jobb alsó sarkába lõtte magabiztosan. 1-1.

A szünetben Márton Gábor pályára küldte Lakit és próbálta rendezni a sorokat az öltözõben, hiszen az elsõ játékrész teljesítménye elmaradt a megszokottól.

Az 53. percben Koplárovics beadását Jova szedte fel Berdó elõl.

Az 59. percben szép kozármislenyi játékot követõen gólhelyzetig jutottunk. Tasselmájer – Laki – Berdó volt a labda útja, de Berdó elõl a lövés pillanatában becsúszva mentettek szögletre.

A 71. percben Koplárovics beadása veszélyesen szállt a kapu elé, Jova ütötte el a labdát érkezõ játékosaink elõl.

A 75. percben Kovács T. ívelt  Asztalos felé, aki bár alászaladt, így a kiérkezõ Jováról pattant szögletre a játékszer.

76. percben Koplárovics kapott kiugratást a bal szélen, majd Peszmeget lefutva az alapvonalról a középen érkezõ Laki elé tálalt aki közelrõl lõtt a Fradi kapujába. 2-1.

A 79. percben újoncot avatott csapatunk. Kovács T. helyét az U19-es együttesünk fiatal tehetsége Eröss Csaba vette át.

82. percben Koplárovics szerzett labdát, Lakihoz passzolt, majd a visszakapott labdát kapura lõtte.

A 86. percben Koplárovics fejelte vissza a játékszert Berdó elé, kinek lövésébe Vattai az utolsó pillanatban bele tudott lépni.

A 89. percben forró jelenetek zajlottak kapunk elõtt. Fülöp beadása után Peszmeg fejelt, Gõcze hárított. Majd bedobást követõen Papp elé került a labda, közeli lövése védõinkben akadt el.

A 90. percben szögletet rúgott a Fradi, a hosszú oldalon Tóth A. tisztán lõhetett Gõcze Gergõ pedig bravúrral hárította a bal felsõbe tartó labdát.

A második félidõben már egy harcosabb, koncentráltabb Kozármislenyt láthattunk, amely ha nehezen is, de behúzta az újabb hazai gyõzelmet. Ez egyrészt azt jelenti, hogy zsinórban 4 bajnoki mérkõzést tudtunk megnyerni, másrészt az utolsó 8 hazai mérkõzésünk mindegyikén itthon tartottuk a 3 bajnoki pontot.
 A találkozó elõtt vezettük a hazai pályán elért eredmények tabelláját, majd a találkozó után az is kiderült, hogy az eddig lejátszott 10 tavaszi fordulót követõen a Kozármisleny NB II-es csapata vezeti a tavaszi tabellát!

GRATULÁLUNK A CSAPATNAK!

Hétrõl hétre újabb történelmi pillanatokat élünk át és újabb és újabb csodaszámba menõ eseménynek vagyunk részesei, szemtanúi.

A következõ bajnoki fordulóra rendhagyó módon csütörtökön kerül sor, a házigazda kérésének megfelelõen hét közben rendezik meg  Videoton II – Kozármisleny mérkõzést.

Márton Gábor együttesének nem lesz könnyû dolga, hiszen a 3 sérült mellé 2 eltiltottal bõvült a hiányzók köre. Petrók V. és Koller K. 5-5 sárga lapja miatt kihagyni kényszerül a felcsúti összecsapást. Reméljük a héten már újabb sérülés, betegség nem nehezíti az együttes életét.

Márton Gábor: Gondoltam, hogy nehéz mérkõzés lesz, számítottam erre és végül be is igazolódott. Ennek fõ oka az volt, hogy az elsõ félidõben a Budaörs elleni mérkõzéshez hasonlóan rendkívül dekoncentráltan és rossz felfogásban játszottunk, ebbõl adódóan a Ferencvárosnak voltak lehetõségei a mérkõzés elején. Izgultam, hogy a félidõig húzzuk ki, mert a mostani helyzetben nagyon nehéz belenyúlni a mérkõzésbe már a félidõ közben. A szünetben rendeztük a sorokat és úgy érzem, onnantól már a mi akaratunk érvényesült. Ha higgadtabbak lennénk akkor több olyan gólt is rúghattunk volna, mint amivel megnyertük a meccset. Sajnos ezek hiányoznak, ezeket a lehetõségeket elkapkodjuk, pedig úgy érzem, hogy ebben a közegben a játékosoknak semmi oka nincs arra, hogy kapkodjanak, féljenek, vagy megijedjenek. Remélem ebben fogunk javulni. Azt gondolom, hogy a második félidõben többet tettünk azért, hogy ezt a mérkõzést is megnyerjük egy rendkívül motivált Ferencváros ellen, ami a gyõzelmünk értékét növeli. Az ilyen sikerek tovább erõsítik és még egységesebbé teszik a csapatot. Nagyon örültem annak, ahogy a második félidõben futballoztunk. Következik a Videoton II elleni összecsapás, vannak problémáink, sok a hiányzó, de valamit majd kitalálunk.

Lipcsei Péter: Nem érdemeltünk vereséget, de inkább nem nyilatkozom, mert engem is eltiltanak 5 mérkõzésre, mint Mourinhot.

____________________________________________________

Lipcsei: Nem érdemeltünk vereséget

Lipcsei Péter szerint NB II-es csapatunk nem érdemelt vereséget Kozármislenyben. A 2-1-es hazai sikerrel zárult találkozón a mieink még vezettek Varga B. góljával, de a hazaiak fordítottak.

Labdarúgó NB II. Kozármisleny, 350 nézõ. V.: Mészáros 7.

Kozármisleny: Gõcze 6 – Tasselmájer 6, Fellai 6, Petrók 6, Vég 5 (Laki Z. 5, 46. p.) – Asztalos 6, Tóth Z. 6, Kovács T. 5 (Erõss –, 79.), Koplárovics 6 – Berdó 6, Koller 5 (Karacs 5, 55.). Edzõ: Márton Gábor.

FTC II.: Jova 5 – Tóth A. 6, Vattai 5, Fülöp 5, Sváb 6 – A. Da Silva 5 (Antal 5, 40.), Vass M. 6, Peszmeg 5, Papp M. 5 – Kovács I. 6 (Szabó R. –, 61.), Varga B. 6 (Nyilasi B. – , 76.). Edzõ: Lipcsei Péter.

Sárga lap: Koller 53., Karacs 78., Petrók 90., ill. Kovács T. 24., Fülöp 42., Szabó R. 63.

Szögletarány: 4-9 (2-4).

18. perc: Kovács I. keverte meg a hazai védelmet, 7 m-es lövése még kipattant, Varga B. közelrõl bekotorta (0-1).

43. perc: Fülöp kézzel ütött bele a labdába a 16-oson belül. A megítélt 11-est Tóth Z. a jobb alsó sarokba helyezte (1-1).

77. perc: Koplárovics lefutotta védõjét, a kapus rosszul jött ki, a begurításból a szemfüles cserejátékos, Laki Z. az 5-ösrõl az üres kapuba továbbított (2-1).

Márton Gábor: – Nehéz mérkõzésre számítottam, az is lett. Ifistákkal teletûzdelt csapatunk többet tett a gyõzelemért, mint az ellenfél, és hajszálnyival jobban meg is érdemelte.

Lipcsei Péter: – Nem érdemeltünk vereséget. Inkább nem nyilatkozom a játékvezetésrõl, mert engem is eltiltanak öt meccsre, mint Mourinhót.