A Magyar Labdarúgó válogatott az elmúlt néhány napban kettő mérkőzést játszott, ami miatt természetesen szünet volt a honi első és másodosztályú küzdelemsorozatban egyaránt. Előbb szeptember 7-én Európa-bajnoki selejtezőn a szerbeket győzte le nemzeti együttesünk idegenben 2-1-re, amivel nagy lépést tett a kontinenstornára történő kijutás tekintetében, majd 10-én a teltházas Puskás Aréna közönsége előtt felkészülési (Sallai Roland: „Címeres mezben nincs barátságos találkozó, hiszen a hazánkért harcolunk!”. Ez a látottak alapján be is igazolódott!) meccsen a Cseh válogatottal játszott 1-1-es döntetlent. Az előbbi eredmény azt is jelentette, hogy az immár nyolc meccs óta tartó veretlenségünk mellett meglehetősen nőtt az esélye a kontinenstornára történő ismételt kijutásnak.

Mindemellett szűkebb körünkben is akadt ok az örömre, hiszen az NBIII Észak-Nyugati csoportjában szereplő, Ördög József által irányított második csapatunk fiataljai vármegyén belüli idegenbeli sikert arattak egy gólokban gazdag mérkőzésen, Csornán (3-5).

Természetesen ezekben a napokban felnőtt gárdánk életében is gőzerővel folytak az edzések az előttünk álló feladatokra, így a hétvégén esedékes MOL Magyar Kupa mérkőzésre, amely során az NBIII-as Körösladány otthonában kellene kivívnunk a továbbjutást, valamint a közelgő bajnoki folytatásra, amin belül a fővárosi nagy múltú Vasas SC. Fáy utcai otthonában kellene győzelemmel feledtetni a mögöttünk hagyott hét nyeretlen fordulót magában foglaló időszakot.

Érdekes párharcokat vonultat fel a kupasorozat e játéknapja, ugyanis egykori végső győztesek, alacsonyabb osztályú gólgépek és a szezonrajtot remekül elkapó kiscsapatok okozhatnak izgalmat a MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában, ahol már a két legfelső osztály csapatai is beszállnak a játékba. Van egy olyan párharcunk, ami egykor kupadöntőben is létrejött, a tavalyi döntősre és a kupa címvédőjére is rázós Észak-Keleti túra vár, a megyei csapatok közül viszont csak kettőnek volt szerencséje.

A kupasorozat harmadik fordulójára szokták mondani, hogy a legigazságtalanabb, vagyis inkább a legkevésbé kiegyenlített. Nem is alaptalanul, hiszen míg a MOL Magyar Kupa első és második körében a harmadosztály, illetve az alatta szereplők között nincs hatalmas játéktudásbeli különbség, addig a harmadik fordulóban belépő két legmagasabb osztály klubjaival előfordulhat, hogy ellenfelük a bajnoki sorozatot tekintve akár három osztállyal alacsonyabban szerepel.

Van egyébként javítanivalónk ebben a sorozatban is egyaránt, hiszen a teljesség igénye nélkül a közelmúltban, 2019 december 4-én a szomszédos Lipót Pékség SE (3-1), majd 2022 február 9-én élvonalbeliként utazva a viharsarokba, az NBII-es Békéscsaba 1912 Előre (3-1), 2022 szeptember 18-án pedig az NBIII-as Iváncsa KSE fosztott meg minket a továbbjutástól és a szebb eredmény elérésétől (3-2).

Egyáltalán nem szabad félvállról venni a hétvégi kirándulásunkat, annál az oknál fogva sem, hiszen a hazaiak meglehetősen jól szerepelnek az NBIII-as bajnoki osztály Délkeleti csoportjában, ugyanis hét fordulót követően 13 pontot szerezve az előkelő ötödik helyen állnak a tabellán. Az elmúlt öt fordulóban kiütötték a Cegléd együttesét idegenben (2-7), majd a MOL Magyar Kupa előző fordulójában szintén vendégként a Kecskeméteti LC-t (0-8). Ezek után otthon egy góllal bizonyultak jobbnak a fővárosi Pénzügyőr gárdájánál (1-0), majd Monoron szenvedtek vereséget (2-1), végül ismét hazai környezetben szoros meccsen diadalmaskodtak a Kecskeméti TE II. együttese felett (3-2).

Mi az első kettő fordulóban elszenvedett vereségek (ETO o: 2-3, Soroksár i: 1-0) után sorozatban öt döntetlent (Budafok o: 1-1, Szeged i: 1-1, MTE o: 2-2, PMFC i: 0-0, Kazincbarcika o: 2-2) játszottunk, s az ezek által kiérdemelt öt ponttal az NBII-es pontvadászat alsó régiójában tanyázunk.

A MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában három párosításban is egykori kupagyőztesek csapnak össze (III. Kerület-Diósgyőr, Pécs-Újpest és Soroksár-Kecskemét), és az is kiderült, hogy biztosan lesz megyei osztályú csapat a negyedik fordulóban.