HR-RENT Kozármisleny – Gyirmót FC Győr 0-1   (0–0)

Játékvezető: Farkas Tibor (Kiss Balázs, Máyer Gábor)

Kozármisleny: Varasdi – Beke (Kirchner 60), Gajág, Gál Sz.  (Hampuk 83), Turi – Kosznovszky, Tölgyesi – Guth, Kulcsár, Vajda (Tóth Z. 70)– Clinton (Szabó D. 70)

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi, Csörgő V. (Hudák , Polgár, Nahirnij – Vass Á. – Nagy P. (Kovács M. 83), Medgyes, Hajdú (Kovács D. 83)  – Pethő B., Simon A. (Soltész D. 71)

Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Pethő Bence (0-1) a 49. percben

Kiállítva: Medgyes (második sárga lap) 90. percben.

Az újonc otthonában a vártnak megfelelően kezdeményezőbben lépett fel csapatunk, mi több az első igazi gólszerzési lehetőség Medgyes beadása után Nagy Patrik előtt adódott, de Varsdi hárított. Bő negyedóra elteltével ismét ő próbálkozott, de szabadrúgása után a ladba a léc fölé szállt. Fél óra elteltével felpörögtek az események, amikor Szegi jobb oldali beadása után Simon András 12 méterről csúsztatott kapura, a labda a lécről hagyta el a játékteret, majd az ellentámadásnál Clinton célozta meg a 16-os vonalától a bal alsó sarkot, de Hársfalvi András bravúrral védett. A játékrész vége felé az ex-győri Kulcsár Kornél lőhetett kapura 28 méteres szabadrúgásból, de kapusunk ismét a helyén volt, majd a másik kapunál ismét Simon volt veszélyes, de fejese után Varasdi is bravúrt mutatott be.

Szünet után hamar góllá érett a korábban is látható vendégfölény, amikor két támadónk összjátékában Simon András ívelte a kapu elé a labdát a bal oldalról, a középen érkező Pethő Bence pedig a védők gyűrűjében legmagasabbra emelkedve a jobb alsó sarokba fejelt (0-1). Újabb tíz perc elteltével nagy lehetőség maradt ki, amikor Hajdú Ádám bal oldali keresztlabdája után a hosszúsaroknál érkező Pethő Bence óriási helyzetben, 5 méterről a bal kapufa tövére fejelte a labdát. Egyórai játék után ismét Kulcsár adott mesteri labdát a védőink között kilépő Kirchner elé, aki kapura tört, de a kivetődő Hársfalvi nagy bravúrral védett. Szinte ugyanilyen támadás futott a pályán a másik kapunál, amikor Nagy Patrik hozta helyzetbe a baloldalon felfutó Soltész Dominikot, akinek jobb alsó sarokra tartó lövését bravúrral tenyerelte szögletre Varasdi.

A hosszabbítás pillanataira megfogyatkozott csapatunk, amikor Medgyes a felező vonalnál második sárga lapját megkapva érdemelte ki a pirosát. A játék képe alapján az első játékrészben is közelebb állt csapatunk a gól megszerzéséhez, ami a szünet utáni pillanatokban realizálódott is. Szünet után sem változott a játék képe, a hazaiak csak néhány kontrából veszélyeztettek.  A hosszabbításra megfogyatkozott csapatunk, ami belelkesítette a hazaiakat, de a jól záró védelem ekkor is állta a rohamokat.

Tóth László: Nehéz szavakat találni meccs után, hiszen amit elterveztünk, az nagy részben megvalósult. Többször is beszorítottuk bajnokaspiráns ellenfelünket, de sajnos nem sikerült a kapuba találni.

Csertői Aurél: Izgalmas végjáték volt, amit elkerülhettünk volna, ha a vezetésünk utáni helyzeteinkből lezárjuk a mérkőzést.