Gyirmót FC Győr II – FC Sopron 0-3 (0-1)

Játékvezető: Dr. Dédesi Mátyás (Szabó Dániel, Keszthelyi Tamás)

Gyirmót II: Papp Zs. – Somogyi Á., Tóth D., Dénes T., Kráz T. (Reizer B. 16) – Lázár P., Tarsoly (Cserkuti-Németh sz) – Ominger B., Bagó (Farkas B. 71), Marlen (Barta T. 83) – Erdei (Szabó K. 71)

Vezetőedző: Ördög József (Végh K. 74)

FC Sopron: Ferenczi G. – Auer, Bokor, Baumgartner B., Reseterits – Szabados A. (Borsetzki 89) – Szilágyi A., Kocsis Á. (Fajt 80), Szabó T., Sipőcz (Weisz 80)- Fábiánkovits

Vezetőedző: Bücs Zsolt

Gólszerző: Reseterits a (0-1) 19., Szabó T. (0-2) az 50., Fábiánkovits (0-3) az 59. percben

19. perc: Szabados jobb oldali szöglete után Kocsis csúsztatta tovább a labdát az ötös sarkától, a középen jó ütemben érkező Reseterits pedig hat méterről a kapu bal oldalába helyezett (0-1).

50. perc: Sipőcz jobb oldali szöglete után a hosszúsaroknál érkező Szabó T. 13 méterről jobbal kapásból a bal alsó sarokba lőtt (0-2).

59. perc: Bal oldali vendégszögletet követően a jobb oldalról üresen érkező Fábiánkovits három méterről a léc alá lőtt (0-3).

„Az ilyen vármegyei rangadóknak mindig van egyfajta presztízsértékük, már csak emiatt is szeretnénk megnyerni a mérkőzést és megszerezni első győzelmünket” – mondta bizakodva a forduló előtt Ördög József vezetőedzőnk.

A soproniak a múlt hétvégén kupamérkőzést játszottak Sárváron, és emberhátrányban is magabiztosan győzve jutottak a legjobb 32 csapat közé.

„A gyirmótiak helyezése nem tükrözi valós tudásukat, többször kellett játszaniuk emberhátrányban. Vannak gólveszélyes játékosaik, de ha el akarunk mozdulni mostani pozíciónkból, győznünk kellene” – mondta a vendégek mestere Bücs Zsolt.

Az első igazi gólhelyzet a hazaiak előtt adódott, amikor Ominger Bence próbálkozott jobbal a tizenhatos sarkától, de a labda a bal felső sarok fölé szállt. Az ellentámadásnál góllal büntetett a vendégcsapat, amikor Szabados Attila szögletére Reseterits Bálint érkezett jókor és a kapu bal oldalába helyezett (0-1).

Szünet után is a vendégek akarata érvényesült, ami rövid időn belül újabb gólokban mutatkozott meg, ugyanis előbb az agilis Szabó Tamás egy mesterien kivitelezett kapáslövéssel növelte az előnyt (0-2), majd újabb szűk tíz perc múlva Fábiánkovits István köszönte a lehetőséget és közelről lőtt a léc alá (0-3). Az idő múlásával a két szakvezető folyamatos cserékkel próbálta frissíteni csapatát, ami azonban szintén a vendégeknek sikerült jobban, így csapatunknak a szépítő találatot sem sikerült megszerezni.

Ördög József: Bosszantó, hogy még az igazi gólhelyzetekig sem jutottunk el, de ettől függetlenül a pontrúgásokat hatékonyabban kellene levédekeznünk, amikkel végül a vendégek el is döntötték a bajnoki pontok sorsát.

Bücs Zsolt: Korábbi találkozóink is hasonlóak voltak, de azokkal szemben most góljainkkal le tudtuk zárni az adódó kérdéseket, és fontos mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk.