Győr-Gyirmót: 712 néző

Játékvezető: Molnár Attila (Kulman Tamás, Szabó Dániel)

Gyirmót: Hársfalvi – Lányi B. (Szegi 64), Hudák D., Csörgő, Helembai (Hajdú 64)– Hudák M. (Kovács D. 75)– Horváth R., Katona M., Madarász (Miknyóczki 86), Ugrai – Adamcsek (Pyshchur sz)

Vezetőedző: Tamási Zsolt

BVSC Zugló: Erdélyi – Székely (Májer G. 77), Benkő-Bíró, Vinicius, Hesz O., Király Á. – Pekár (Kocsis B. 86), Hidi P., Szilágyi – Zamostny (Batai 62), Nwachukwu (Kelemen P. 77)

Vezetőedző: Csábi József

Gólszerző: Nwachukwu (0-1) a 14., Ugrai (1-1) a 35, Pekár (1-2) a 39., Pyshchur (2-2) a 92. percben

14. perc: Király bal oldali beadása után a rövidsaroknál érkező Zamostny fejelhetett 6 méterről, ekkor még Hársfalvi bravúrral tudott hárítani, a kipattanó labda a hosszúsaroknál üresen álló Nwachukwu felé pattant, ő pedig 4 méterről a kapu bal oldalába fejelt (0-1).

35. perc: Adamcsek harcos labdaszerzése után Ugrai gyújtötte be a játékszert a baloldalon, három védőtől kísérve kapura tört, majd 6 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtt (1-1)

59. perc: Pekár végezhetett el szabadrúgást a kaputól 38 méterre a jobb oldalról, a nagy erejű lövés meglepte a labdát fogni szándékozó Hársfalvit, ami kicsúszott a kezei közül és a kapu jobb oldalába hullott (1-2).

92. perc: A bal oldalon felzárkózó Oleksandr Pyhschcur az átvételt követően 24 méterről jobbal kitűnően lőtt a bal felső sarokba (2-2).

A bajnoki küzdelemsorozat negyedik fordulóban ismét hazai pályán kellett versengenünk a bajnoki pontokért, de ez sem ígérkezett könnyű feladatnak, hiszen a több rutinos, egykori élvonalbeli játékost is a soraiban tudó fővárosi BVSC-Zugló látogatott hozzánk. Leendő ellenfelünk sem panaszkodhat az idei szezonkezdet miatt, hiszen az első fordulóban 2024 július 28-án a Mezőkövesd otthonából hoztak el egy pontot (0-0), majd 2024 augusztus 4-én Csákváron tudtak nyerni (0-1), végül pedig 2024 augusztus 11-én Kazincbarcikán is győztesként ünnepelhettek.

A vasutasok ezzel az eredménysorral, kettő győzelemmel és egy döntetlennel, 2-0-s gólkülönbséggel és az így kapott hét ponttal a negyedik helyen álltak a bajnoki tabellán, míg mi három sikeresen megvívott mérkőzésen 6-2-es gól mutatóval és kilenc ponttal, egy góllal az éllovas Szentlőrinc mögé sorolva a második helyről vártuk a negyedik fordulóra kisorsolt találkozónkat. Ha ezt vesszük alapul, akkor kijelenthetjük, hogy ismét egy rangadó várt ránk hazai pályán.

Jobban kezdtek a vendégek, hiszen Hidi Patrik szabadrúgásból, Király Ákos pedig akcióból veszélyeztetett, de ezeken kívül is a vendégek próbálták irányítani a játékot. Hogy ezt az ő szempontjukból jól cselekedték, arra ékes példaként szűk negyedóra elteltével meg is szerezték a vezetést, amikor egy bal oldali akcióból Király Ákos beívelése után előbb Zamostny Balázs, majd Nwachukwu David is zavartalanul tisztán fejelhetett, előbbinél még Hársfalvi András bravúrt mutatott be, de az ismétlést már ő sem foghatta (0-1). Bő félórai játék után sikerült az egyenlítés csapatunknak, amikor Adamcsek Máté harciassága után Ugrai Roland szerzett szépségdíjas gólt (1-1). Az egyenlítés öröme sajnos nem tartott sokáig, ugyanis újabb négy perc elteltével a rutinos Pekár László lepett meg sokakat, de legfőképpen Hársfalvi András egy távoli szabadrúgással, ami után megint a vendégek neve mellé került az előny (1-2).

Fordulás után öt percet kellett várni az első igazán értékes lehetőségre, de egy kipattanó után Katona Máté nagy helyzetből a kapu fölé lőtt. Próbálta feljebb tolni a játékát csapatunk, ami a cserékkel történő frissítéssel is párosult, de a vendégek jól szállták meg saját térfelüket és őrizték a megszerzett előnyt. Mi több, a csereként pályára lépő Batai Tamás növelhette volna az előnyt, amikor egyedül tört kapura, de 20 méterről leadott lövése után a jobb oldali kapufa volt a segítségünkre. Az idő múlásával nagy erőket mozgósított csapatunk az egyenlítés érdekében, ami a hosszabbítás elején realizálódott egy csodás találattal, amikor Oleksandr Pyshchur parádés lövése után a labda a bal felső sarokban kötött ki (2-2).

Ezzel megszakadt együttesünk kitűnő győzelmi sorozata, de a végső találattal az egyik pont itthon maradt.

Tamási Zsolt: “Nehéz érzelmek nélkül nyilatkozni egy ilyen mérkőzés után. Gratulálok a BVSC együttesének, hiszen ma is bizonyították, hogy miért nem kaptak gólt eddig a bajnokságban. Minden annyit ér, amennyit a csapat a pályán meg tud valósítani, ma ez szerintem részünkről semmit nem ért. Ennyi technikai hibával, eladott labdával, ritmustalan kevés dinamikát tartalmazó játékkal nem lehet egy ilyen mérkőzésen eredményesnek lenni. Amikor végre egy zseniális egyéni villanással kiegyenlítettünk, akkor pedig egy ritkán látható óriási hibából megint előnybe került ellenfelünk. Szünet utáni küzdeni tudásunkkal elégedett voltam, a játékunk valamennyit javult, a látottakkal elégedettnek kell lennem, mert ma sokkal többet vártam.”

Csábi József: “Jó iramú mérkőzést játszottunk az eddig hibátlan Gyirmót otthonában. A találkozó nagy részében az történt, amit mi szerettünk volna, uraltuk a játékot, sőt kettő-egy után eldönthettük volna a meccset. Négy fordulóval ezelőtt Mezőkövesden, most pedig itt hagytunk kettő pontot. Sajnáljuk az utolsó kettő percet, biztató azonban, hogy ismét egy stabil játékot tudtunk kivinni a pályára. jövő héten végre hazai pályán bizonyíthatunk.”