A Soroksár–Szeged meccsen hiába alakítottak ki az elején több helyzetet a hazaiak, a játékrész második felében már a vendégek hozták zavarba többször a vendéglátókat. Sõt a 44. percben meg is született a szegedi vezetõ gól: Germán Tamás 21 méterrõl lõtt, és a labda utat talált Holczer Ádám kapujába. A második játékrész elején a Szeged növelhette volna elõnyét Oláh Lóránt jóvoltából, ám végül nem kellett bánkódnia a kihagyott lehetõség miatt, mert a 18 éves Zabari Dávid ismét a vendégeknek szerzett gólt a hajrá elõtt, majd nem sokkal késõbb Szabó Péter tett pontot a meccs végére. A Soroksár az elsõ forduló gyõzelme után ezúttal súlyos vereségbe szaladt bele hazai pályán: ifjabb Nyilas Elek csapata (a támadó végigjátszotta az összecsapást) fejet hajtott idõsebb Nyilas Elek csapata elõtt.

A Szigetszentmiklós ceglédi vendégjátékán egy gólt döntött: a 65. percben a csereként beálló Szabó Bence lõtt a kapuba egy elõre ívelést követõen.

Az elsõ körben a Csákvárt minimális különbséggel legyõzõ Kaposvár újabb szoros meccset játszott Sopronban, ám ezúttal nem jött össze számára a gyõzelem. Rajczi Péter a második félidõ elején, majd a hajrában is közelrõl juttatta vezetéshez a zöld-fehéreket, de kétszer is egyenlített a hazai csapat. Elõbb egy 4 méterrõl elvégzett közvetett szabadrúgás után Horváth Péter révén, majd a ráadás utolsó pillanataiban Erdélyi László találatával.

A 19 órakor kezdõdõ három találkozó mindegyike sima gyõzelmet hozott, így otthon tartotta a pontot a Zalaegerszeg, a Gyirmót és a Mezõkövesd is. A helyzeteivel remekül sáfárkodó ZTE a Szolnokot fogadta, és Délczeg Gergely büntetõjével szerzett vezetést bõ negyedóra elteltével. A kék-fehérek a szünet elõtt Babati Benjamin lövésével növelték az elõnyt, majd fordulás után újabb tizenegyes következett, amit már Melczer Vilmos értékesített – békéscsabai veresége után javítottak a zalaiak.

A Mezõkövesd villámrajtot vett az Ajka ellen Takács Péter és Máté János góljával, és ugyan a vendégek Sowunmi Thomas révén szépítettek a 27. percben, még a szünet elõtt Balajti Ádám is beköszönt, és mivel a második játékrészben nem született találat, a Kövesd hat ponttal áll a tabellán.

A nap kiütéses gyõzelme a Gyirmóté volt a Balmazújváros ellen. A sárga-kékek már az elsõ félidõben kétszer bevették Szalma Pál kapuját, és Cseri Tamás, illetve Kákonyi Dániel gólját kettõvel megfejelték még a hajrában Oross Márton és a csereként beálló Paku Roland révén.

LABDARÚGÓ NB II

2. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA 0–3 (0–1)

Haraszti úti pálya, 400 nézõ. V: Molnár Attila (Kepe, Kiss B.)

SOROKSÁR: Holczer – Simita, Pandur, Urbán P., Pintér D. (Kovács D., 71.) – Lisztes, Lannert – Szabó R. (Kovács D., 56.), Nyilas, Péter – Lovrencsics B.

SZEGED: Molnár F. – Kéri, Farkas M., Tímár K., Mészáros M. – Oláh G. (Zelenyánszky, 83.), Máté P. – Szabó P., Oláh L. (Kovács B., 85.), Zabari – Germán (Markovics, 75.)

Gólszerzõ: Germán (0–1) a 44., Zabari (0–2) a 75., Szabó P. (0–3) a 82. percben

MESTERMÉRLEG

Varga Attila, a Soroksár vezetõedzõje: – Csúnyábbik arcunkat mutattuk. Nem játszottunk semmit, elvesztettük a párharcokat, hibát hibára halmoztunk, így nem is lehetett más a vége, mint vereség.

Nyilas Elek, a Szeged  vezetõedzõje: – A meccs elején a buszon maradtunk, ám a félidõ közepére megtaláltuk ritmusunkat, és a legjobbkor szereztük meg a vezetést. A második félidõben pedig ott folytattuk, ahol egy hete Siófok abbahagytuk, s amit mindig is játszani szeretnénk. Látványos, gyors támadások végén szereztük góljainkat.

CEGLÉDI VSE–SZTK-ERIMA 0–1 (0–0)

Cegléd, 400 nézõ. V: Berger József (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)

CEGLÉD: Tóth Z. – Vattai, Albert I., Farkas I., Szala – Füle Á., Koncz Zs. (Nagy V., 59.) – Koós, Dóczi, Szabó D. (Alex, 62.) – Elek B. (Kormos, 68.)

SZTK: Horváth L. – Osváth, Tóth F., Vágó L., Pollák – Kállai N. – Bonifert (Szabó B., 62.), Hevesi-Tóth, Szepessy (Puskás G., 79.), Kvekveskiri – Jasarevic (Barna Zs., 74.)

Gólszerzõ: Szabó B. (0–1) a 66. percben

Szabó István, a Cegléd vezetõedzõje: – Több fordulópontja is volt a mérkõzésnek, amelyet akár mi is megnyerhettünk volna. Az ellenfélnek gyõzelmet jelentõ gólt óriási egyéni hiba miatt kaptuk, ugyanakkor a hajrában két komoly egyenlítési lehetõségünk is kimaradt.

Vágó Attila, a Szigetszentmiklós vezetõedzõje: – A küzdelmes mérkõzésen mindkét csapat nagyon szeretett volna nyerni. Mi jöttünk ki jobban a nagy csatából. Nagyot harcoltak a játékosok, örülünk a gyõzelemnek, de sok még a javítanivaló.

SVSE-GYSEV–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–2 (0–0)

Sopron, 500 nézõ. V: Szõts Gergely (Pápai Zoltán, Mohos Milán)

SOPRON: Halasi – Pados, Baranyai N., Jovetics, Nagy Z. – Pintér A. (Kollár, 86.), Horváth A. – Horváth P., Deme (Szabó L., 68.), Kovács A. – Eszlátyi (Erdélyi, 59.)

KAPOSVÁR: Somodi – Földes, Kovács O., Bank, Hadaró – Albert Á., Kovács T. – Karacs (Lakatos G., 90.), Nagy K. (Házi, 79.), Zsdrál (Fejõs, 57.) – Rajczi

Gólszerzõ: Rajczi (0–1) a 46., Horváth P. (1–1) a 63., Rajczi (1–2) a 81., Erdélyi (2–2) a 94. percben

Supka Attila, a Sopron szakmai igazgatója: – Sokat tettünk a gyõzelemért, bár sok lehetõségünk volt, de a nagy védelmi hibák után mindig csak egyenlítésre voltunk képesek. Ha lesz egy kis rutinunk, akkor ebbõl a tehetséges gárdából többet is kihozhatunk.

Márton Gábor, a Kaposvár vezetõedzõje: – Érdekes mérkõzés volt, megfiatalított együttesünk jól küzdött, de még nem szokott annyira össze a keret, hogy az ilyen kiélezett mérkõzésbõl gyõztesen kerüljünk ki. Sokat várok a fiataljainktól.

MEZÕKÖVESD ZSÓRY–FC AJKA 3–1 (3–1)

Mezõkövesd, 1000 nézõ. V: Karakó Ferenc (Tõkés Róbert, Szilágyi Norbert)

MEZÕKÖVESD: Kunsági – Hegedûs Cs., Izing, Balogh B., Búrány – Kulcsár K., George (Tajthy, 78.), Takács P., Szeles – Máté J. (Molnár G., 64.), Balajti (Pantovics, 73.)

AJKA: Jánosa – Mogyorósi, Asztalos, Zámbó, Gunther – Szabó Zs., Horváth V. (Lattenstein, a szünetben), Csordás Sz. (Németh L., 71.), Major N. (Matetits, 71.) – Sowunmi, Weitner

Gólszerzõ: Takács P. (1–0) a 9., Máté J. (2–0) a 14., Sowunmi (2–1) a 28., Balajti (3–1) a 40. percben

Tóth László, a Mezõkövesd vezetõedzõje: – A jól felkészült és jól is játszó Ajkát sikerült magabiztosan legyõznünk. Góljainkon kívül sok helyzetet hagytunk kihasználatlanul, ezért nem nyertünk nagyobb különbséggel.

Klement István, az Ajka vezetõedzõje: – Mindig megpróbáljuk kiszámítani a kiszámíthatatlant. Ezúttal ez a mûvelet nem sikerült kellõképpen. Legközelebb javíthatunk.

ZALAEGERSZEG–SZOLNOKI MÁV 3–0 (2–0)

Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1703 nézõ. V: Botló Béla (Iványi István, Hofbauer Roland)

ZTE: Czirjék – Króner, Kovács G., Fodor M., Farkas N. – Horváth A., Melczer (Grbic, 80.) – Simonfalvi, Délczeg (Kovács Gy., 86.), Babati (Szöllõsi, 87.) – Vittman

SZOLNOK: Pokorni – Vári, Racskó (Bohner, a szünetben), Papucsek, Fritz – Kenderesi, Mile – Lengyel B., Mundi (Tóth D., 57.), Zvara – Hamar Á. (Rokszin, 57.)

Gólszerzõ: Délczeg (11-esbõl, 1–0) a 18., Babati (2–0) a 40., Melczer (11-esbõl, 3–0) az 53. percben

Lõrincz Emil, a ZTE vezetõedzõje: – Mentalitásban, teljesítményben és gondolkodásban is sokat javultunk. Rendkívül taktikusan játszottunk. Próbáltuk keresni a lehetõségeket a mélységi beindulásra, a megbeszélteket fegyelmezetten betartotta a társaság, a közönségünk pedig fantasztikus volt.

Kis Károly, a Szolnok vezetõedzõje: – A hazaiak teljesen megérdemelten nyertek. Sajnos nagyon sokat hibáztunk, ezt követõen pedig csak futottunk az eredmény után. A bakijainkat a hazaiak nagyszerûen kihasználták.

GYIRMÓT FC GYÕR–BALMAZÚJVÁROS 4–0 (2–0)

Gyõr-Gyirmót, 400 nézõ. V: Radványi Ádám (Szalai Balázs, Vígh-Tarsonyi Gergõ)

GYIRMÓT: Somogyi Cs. – Nagy S., Balog Z., Lázár P., Présinger – Papp K., Madarász – Kákonyi, Magasföldi (Kiss M., 73.), Cseri (Paku, 64.) – Oross (Tóth N., 85.)

BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Vachtler, Bakos B., Szatmári Cs., Németh Á. – Kónya, Müller Zs. (Sigér, 65.), Batizi-Pócsi, Demjén (Reznek, 83.), Virágh (Angyal, 65.) – Belényesi

Gólszerzõ: Cseri (1–0) a 18., Kákonyi (2–0) a 44., Oross (3–0) a 80., Paku (4–0) a 85. percben

Sisa Tibor, a Gyirmót vezetõedzõje: – Jó volt látni, hogy futballistáink nagyon koncentráltan játszottak. Látványos akciókat vezettünk, szép gólokat szereztünk, ennek eredménye lehetett a gyõzelmünk.

Szabó János, a Balmazújváros vezetõedzõje: – Durva egyéni hibák miatt ismét a vesztes szerep jutott nekünk. Sima mérkõzést teremtettünk hitehagyott hozzáállásunkkal a hazaiak részére.

FGSZ SIÓFOK–VASAS 1–5 (0–3)

Siófok, 500 nézõ. V: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Márton Zsolt)

SIÓFOK: Tajti – Futó, Papp Sz., Baranyai, Gubicza (Pécseli, 33.) – Gárdos, Fülöp, Peszmeg (Kozma, 56.), Ivancsics (Horváth B., 56.), Papp M. – Daru . Vezetõedzõ: Horváth Károly

VASAS: Németh G. – Görgényi, Grúz, Tamás, Hajdú – Vida, Berecz (Ádám, 78.), Nagy T. (Takács, 85.), Nagy D. (Menyhárt, 61.) – Ferenczi, Remili. Vezetõedzõ: Szanyó Károly

G: Horváth B. (83.), ill. Remili (18.), Ferenczi (24.), Berecz (26.), Remili (52.), Remili (60. – 11-esbõl)

HORVÁTH KÁROLY: – Minõségi fölény volt a két csapat középpályás játéka között, mert mi nem hogy nem tudtuk megjátszani a labdákat, hanem már a megszerzésük is gondot okozott.

SZANYÓ KÁROLY: – Megérdemelt a gyõzelmünk ekkora különbséggel is, de azért maradt egy apró hiányérzetem, mert a helyzeteink alapján még több gólt is szerezhettünk volna.

CSÁKVÁR-BÉKÉSCSABA 4–0 (2–0)

Csákvár, 800 nézõ. V: Oláh Gábor (Horváth Zoltán, Kiss Zoltán)

G: Domján (7.), Gajdos (28., 66.), Molnár (90.)