Az elnökség a dr. Csányi Sándor vezetésével megtartott ülés elsõ napirendi pontjaként meghallgatta Egervári Sándor beszámolóját a válogatott éves szereplésérõl. A szövetségi kapitány a kinevezése óta lejátszott tizenegy mérkõzésrõl részletes, alapos elemzést készített, és nyújtott be a testületnek. Egervári Sándor az elnökség elõtt elmondta, hogy a csapatépítés tervezett üteme a kezdõcsapatban történt kényszerû változtatások miatt a tavaszra lelassult. A változásoknak két oka volt, egyrészt kulcsjátékosok sérülése, másrészt néhány labdarúgó klubszinten való alulfoglalkoztatottsága. Több poszton fiatal játékosok kerültek a válogatottba, így a korábban megfogalmazott cél, a keret fiatalítása, és az új futballisták beépítése tervszerûen zajlott.
 
A kapitány hozzátette: a magyaros játékfelfogásnak megfelelõ labdarúgókat válogatott be a keretbe, illetve a tavasz folyamán több futballista a sérültek pótlása miatt kapott meghívót. A válogatott a mögöttünk álló idõszakban védekezésben nem tudott jelentõsen elõrelépni, ez különösen a hollandok elleni hazai találkozón vált szembetûnõvé. A támadó szekciót sérülések sújtották, a szakmai stáb mégis itt találta meg azokat a labdarúgókat, akik képesek a megfogalmazott játékfilozófia megvalósítására. Az eredményességet illetõen Egervári Sándor elmondta: a tavaszra kitûzött minimális tervet, a San Marino elleni három pont megszerzését tudta megvalósítani a csapat, de a hollandok elleni két vereség ellenére továbbra is mutatkozik esély a második hely megszerzésére az Európa-bajnoki selejtezõ csoportban. Az elnökség elfogadta a szövetségi kapitány beszámolóját.
 
A következõ napirendi pontként Nyilasi Tibor sportigazgató számolt be az utánpótlás-nevelés terén végzett idei munkáról, amely már a Bozsik-program alapján valósult meg. Terítékre került az U17-es és az U19-es válogatott Európa-bajnoki elitkörös szereplése, utóbbi együttes esetében szó esett a törökök elleni meccsrõl, amelyen három magyar játékost is kiállított a játékvezetõ, közülük kettõt kirívó fegyelmezetlenségért. Az elnökség felhatalmazta Nyilasi Tibort, hogy vegye fel a kapcsolatot a játékosok klubjaival, és tegyen javaslatot a fegyelmezetlen labdarúgókkal szembeni szankcióra.
 
Ezt követõen az elnökség kinevezte a megyei igazgatóságok állandó bizottságainak tagjait, az elnökségek mandátumát pedig egy hónappal meghosszabbította, és július végén dönt az új testületek összetételérõl, valamint vezetõirõl.
 
AZ UEFA határozata alapján a nemzeti szövetségek Játékvezetõ Bizottságának vezetõjét az elnökség tagjai közül kell kiválasztani, ehhez alkalmazkodva Berzi Sándor, az MLSZ alelnöke és nemzetközi igazgatója lett a bizottság elnöke, míg az alelnöki posztra Vágner László és Puhl Sándor került.
 
A grémium döntött arról is, hogy a játékvezetõk a jövõben vállalhatnak reklámhordozó szerepet a mérkõzéseken, szerelésükön késõbb meghatározott formában jelenhetnek meg reklámok. A szponzori megjelenés egységes lesz, ehhez az elnökség külsõ támogatót keres.
 
Elhangzott az is, hogy az elsõ osztályú bajnokság névadó szponzora ezentúl az OTP Bank lesz, az NB I neve pedig OTP Ligára változik. A szponzori szerzõdés alapján a bank 180 millió forinttal támogatja az élvonalbeli klubokat.
 
Az elnökség elfogadta a felnõtt nagypályás Magyar Kupa megyei versenykiírásait, döntött a Ligakupa vagyoni értékû jogaiból származó bevételek, valamint NB I-es utánpótlás-mérkõzések utáni jogdíjak felosztásáról, illetve elõterjesztést fogadott el a 2010/11-es szezon legjobb labdarúgóinak és sportszakembereinek díjazásáról.
 
Az ülés végén döntés született arról is, hogy – az Amatõr Bizottság kérésére – az amatõr felnõtt bajnokságokban az átigazolási idõszak augusztus elsejéig tart.

(mlsz.hu)