Fontos döntés, hogy az Elnökség elfogadta a 2013-14-es NB II-es versenykiírást, és amennyiben csapatunk továbbra is az NB II-ben szerepel, úgy azt egy csoportban, 16 csapattal teheti meg.

Másik változás, hogy nyártól valamennyi NB II-es csapatnak hivatásos sportszervezetnek kell lennie, így mindenkinek át kell mennie KFT-be. Nekünk ez nem okoz problémát, hiszen mi már 3 éve KFT-ként szereplünk.

Szintén változás, hogy az NB II-ben nyártól 4 helyett 8 utánpótlás csapat versenyeztetése lesz kötelezõ. Nálunk ez 2 éve megvan, így ez sem lesz probléma Gyirmóton. Ami újdonság, hogy az eddigi 12 csoport helyett 4 csoportos lesz az U 19, U 17 másod osztály, így emelkedhet a bajnokság szinvonala. Innen kikerülnek az U 18-as és U 16-os csapatok, akik egy zárt, NB II-es bajnokságban kell, hogy szerepeljenek.

Érdekesség még, hogy dr.Mezey György 2013 nyarától átadja a magyarországi edzõképzés vezetését Szalay Lászlónak, aki eddig a Honvéd akadémiáját vezette.

További részletek:

Egervári Sándor beszámolt a válogatott féléves teljesítményérõl

A második félévet értékelte beszámolójában Egervári Sándor szövetségi kapitány és Róth Antal.
Terítékre kerültek a jövõ évi versenykiírások, az UEFA szolidaritási alapjából idén is részesülnek az NB I-es klubcsapatok, személyi változások több területen is.

Csütörtökön tartotta soros ülését a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöksége. Egervári Sándor szövetségi kapitány a magyar válogatott második félévi tevékenységérõl tájékoztatta az MLSZ elnökségét. A szakember kitért az andorrai gyõztes és a Hollandia elleni hazai, vereséggel végzõdõ találkozókra, illetve leszögezte, hogy a világbajnoki kvalifikáció szempontjából kiemelten fontos volt a Törökország és az Észtország elleni siker, a két októberi gyõzelemmel versenyben maradt a csapat a vb-részvételért. Az eredményesség mellett a csapatépítés és morál tekintetében is elõre lépett a válogatott a kapitány megítélése szerint.

Beszámolt Róth Antal, az U21-es válogatott szövetségi edzõje is, aki csapata teljesítményjavulása mellett felhívta a figyelmet arra, hogy a felnõttkor küszöbén álló, 20-21 éves játékosok szereplése nem kellõen rendszeres a magyar élvonalban. A most „induló” korosztály – amely a következõ, brazíliai olimpiára selejtezõ generációt is jelenti egyben – sikeressége nagyban múlik azon, milyen rendszeresen kapnak játéklehetõséget a magyar fiatalok az OTP Bank Liga csapataiban. Az elnökség döntött arról, hogy a következõ években, a versenykiírásokban és a fejlesztési-, valamint mûködési források elosztási elveiben hangsúlyozottan érvényesíteni fogja a fiatal, hazai játékosok szerepeltetését, illetve az utánpótlásképzésben elért eredményeket.

Félsiker a korosztályos csapatoknál

Szintén az elmúlt idõszakot, az U17-es és az U19-es válogatott õszi teljesítményét értékelte az elnökség elõtt Nyilasi Tibor sportigazgató. A fiatalabbak Pisont István vezetésével megnyerték csoportjukat, és továbbjutottak a tavaszi elitkörbe, amelynek küzdelmeit ismét hazánkban rendezik. Az U19-esek Mészöly Géza vezetésével gyengébb gólkülönbségükkel lemaradtak a második helyrõl, és nem jutottak tovább.

Az MLSZ apparátusának elõkészítését követõen elfogadta az elnökség a következõ idényre vonatkozó (2013-2014-es) férfi- és nõi nagypályás, és a futsal versenykiírásokat.

BL-pénzbõl 5 millió forint a kluboknak

Újabb bevételhez jutnak az élvonalbeli klubok, hiszen az UEFA a Bajnokok Ligája bevételeibõl létrejövõ, úgynevezett szolidaritási alapból minden év zárásakor visszajuttat a sportszervezetek részére egy bizonyos összeget. Ez a 2011-2012-es idényre vonatkozóan Magyarország esetében 292.101 euro, azaz mintegy 80 millió forint, amely a 16 NB I-es csapat között egységesen elosztva, csapatonként 18.250 euro bevételt jelent. Az összeg azon magyar klubcsapatokat illeti meg, amelyek a 2011-2012-es bajnoki idényben szerepeltek a magyar elsõ osztályban.
Beszámoltak az MLSZ állandó bizottságainak elnökei, illetve egyes megyei társadalmi elnökségek is.

Átalakul az utánpótlás-versenyeztetés rendszere

Az Elnökség tárgyalta a következõ idõszak utánpótlás-bajnokságainak rendszerét is, amely változik a felnõtt NB II, NB III átszervezésével. Az MLSZ Elnöksége a 2013-2014-es bajnoki évtõl a fiú utánpótlás versenyeztetési rendszert az alábbiak szerint szabályozza:

U19-17 korosztály:

I. osztály – 16 csapat

II. osztály – 4×16 csapat

U18-16 korosztály:    

I. osztály – 16 csapat

II. osztály – 16 csapat

U15 korosztály:

I. osztály – 2×16 csapat

II. osztály – 5×16 csapat

Az U19-17 és az U15 korosztályok II. osztályú csapatszámai bõvíthetõk az eredményes képzésben résztvevõ sportszervezetek növekedésének arányában. Az éves korosztályos versenykiírásokat a középtávú utánpótlás-versenyeztetésben meghatározottak szerint kell elõterjeszteni.

Új utakon a nõi labdarúgás

A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöksége áttekintette egyes részterületek sikerességét, az ott folytatott munka hatékonyságát. A szövetség által a fejlesztési stratégiában is megfogalmazott fejlesztések egyik fontos eleme a nõi futball átfogó fejlesztése (ezt célozza a novemberi elnökségi ülésen létrejött, Török Gábor által vezetett nõi ad hoc bizottság munkája is). Az MLSZ elnöke és vezetése eltökélt abban, hogy a terület megújuljon, ezért a közeljövõben a szövetség a nõi válogatottak stábjainak összetételét felülvizsgálja, és „felfrissíti”, átalakítja azokat. A nõi szakág válogatottjainak eredményességét az elmúlt félévben az elnökség nem tartotta elfogadhatónak.

Lezárult egy eredményes idõszak az edzõképzésben

Az elmúlt két év munkájának köszönhetõen a Magyar Labdarúgó Szövetség által koordinált labdarúgó edzõképzés ismét bírja az UEFA szakmai vezetésének megbecsülését, edzõképzõ központunk ismételten az UEFA edzõképzési konvenció teljes jogú tagja. Az elnökség értékelése szerint dr. Mezey György vezetésével a szakemberképzés ismét a kívánt színvonalra jutott. Ezen a bázison a hazai edzõképzés új fejezete kezdõdik meg: elsõsorban az utánpótlásedzõ-képzés területére kell koncentrálni, és a 3-5 évet is igénylõ folyamat a közeljövõben új vezetõ bevonásával kaphat új lendületet.

Az MLSZ elnökségének döntése alapján, a tervek szerint, Szalai László 2013-tól veszi át az edzõképzés hazai koordinálását. Az ELTE-n (matematika-testnevelés szakos tanár) illetve a Testnevelési Egyetemen végzett labdarúgó-szakedzõ személye és szaktudása garancia arra, hogy a jövõben az edzõképzésben hangsúlyosabban jelenik meg az utánpótlás-nevelés fontosságának a gondolata, igénye, hiszen a 42 esztendõs szakember 2009-ben megkapta az „az év utánpótlásedzõje Magyarországon” díjat.

ûSzalai László 2007-tõl a Magyar Futball Akadémia igazgatói tisztségét töltötte be, de korábban vezette az MTK utánpótlás-képzését és dolgozott Lothar Matthäus mellett a szövetségi kapitány másodedzõjeként is. A szakember januártól veszi át dr. Mezey György tisztségét az MLSZ-nél, elõdje a nyári idõszakig adja át a szükséges információkat a számára, hogy utána hatékonyan vezethesse a labdarúgásunk jövõje szempontjából kulcsfontosságú edzõképzést.

Az MLSZ elnöksége dr. Mezey Györggyel egyetértésben határozott arról, hogy a 72 éves kiváló szakember 2013 júniusáig marad a szövetség alkalmazásában, segíti a folyamatban lévõ ügyek továbbvitelét, és utódjának az új feladatokra való felkészülését. Az 1986-os világbajnokságon a magyar csapatot szövetségi kapitányként vezetõ, a Budapesti Honvéddal (1990-1991) illetve a Videoton FC-vel (2010-2011) bajnoki címet szerzõ, nemzetközi hírnévvel is rendelkezõ dr. Mezey György edzõi, és szakképzõi tevékenységét az MLSZ, és annak elnöksége nagyra értékeli.

(mlsz.hu)