Az elõzõ bajnokságokban elért, 12.és 13. helyezések után, a Soproni VSE pedig bátrabb elképzelésekkel indult elaz idén. A bizakodásra elsõsorban az adott alapot, hogy sikerült Sopronbaszerzõdtetni, Németh Szabolcs vezetõedzõt, aki nagyon eredményes dolgozott aDorogi FC gárdájával. Három év alatt, egy igaz a késõbbi büntetõ pontok miattelveszített elsõ, majd egy feljutást érõ második helyet szerzett az NB III. –ban. A következõ idényben,  a tizenhét évután ismét a másodosztályban szereplõ Dorogi FC – vel, az elõkelõ 8. helyenzárt. A 36 éves szakember, igazi szakmai kihívásként tekintett a sopronilehetõségre, de egyelõre még nagyon akadozik az SVSE gépezete, az õirányításával.

1.   BFC Siófok – Soproni VSE                          1 – 0

2.   Soproni VSE – FC Csákvár                          0 – 0

3.   Ceglédi VSE – Soproni VSE                        2 – 0

4.   Soproni VSE – Békéscsaba 1912Elõre      0 – 0

5.   Vác FC – Soproni VSE                                 1 – 1                Fazakas

6.   Soproni VSE – Szolnoki MÁV FC                 0 – 4

7.   Budafoki MTE – Soproni VSE                      1 – 0

8.   Soproni VSE – Budaörsi SC                        3 – 3                Horváth P. 3

9.   Nyíregyháza – Soproni VSE                        2 – 0

10. Soproni VSE – Dorogi FC                            1 – 2                Horváth P.

11. Soroksár SC – Soproni VSE                        1 – 0

12. Soproni VSE – Kazincbarcika                     2 – 0                Horváth P, Heil V. öngól

13. Szeged 2011 GA – Soproni VSE                 1 – 1                Gyürki

14. Soproni VSE – MTK Budapest                    0 – 4

20. helyezés        14 mérkõzés           1          5          8          8 – 22     -14               8pont

Merkantil Bank Liga 14. forduló

Sopron, 2017 október 22. vasárnap17.00 óra

Soproni VSE – MTK Budapest    0 – 4 (0 – 3)

Gólszerzõk: Gera Dániel 2 (36.perc, 44. perc), Hrepka Ádám 17. perc, Kanta József 51. perc

Soproni VSE:

Heinrich – Gyürki, Koronczai(Kovács D. 66. perc), Sifter, Ágh, Szabó L. – Horváth P., Holzmann (KovácsA.59. perc), Hadházi, Szõke D. – Kulcsár K. (Krizsonits 59. perc)

Vezetõedzõ: Németh Szabolcs

Mindössze egyetlen gyõzelem tehátés arra is a 12. fordulóig kellett várni a soproni szurkolóknak. Viszont talánmég ennél is nagyobb baj az, hogy kilenc találkozón gólképtelen volt a SoproniVSE. Ráadásul egy kellemetlen vereség, a Magyar Kupa 6. fordulójában, ajelenleg csak megye kettes Tatabánya ellen. Ezekre pedig csak részbenmagyarázta, hogy jelentõsen átalakult a Soproni VSE játékos kerete a nyáron.

Távozók: Erdélyi László, EszlátyiIstván, Deme Imre, Csordás Szabolcs, Kapacina Valér, Nagy Patrik, Németh Milán,Póti Krisztián, Tóth Dávid, Zimomrja Olexandr

Érkezõk: Angyal Zsolt –Szombathelyi Haladás VSE, Ágh Zoltán – FK Somorja (Szlovákia), Bor Dávid –Dorogi FC, Garda Géza – Szombathelyi Haladás VSE, Hadházi László – BalmazKamilla Gyógyfürdõ, Harangozó Bence – saját utánpótlás, Kokenszky Norbert –Rákosmente KSK, Koronczai Benjamin – Dorogi FC, Kovács Dominik – saját utánpótlás,Kõvári Róbert – Dorogi FC, Kulcsár Kornél – ETO FC Gyõr, Molnár Márk –Szombathelyi Haladás VSE, Szõke Dániel – Szombathelyi Haladás VSE, Tóth Martin –Szombathelyi Haladás VSE, Winkler András – Szombathelyi Haladás VSE

Az érkezõk oldalán is sok az újjátékos, hiszen a Szombathelyi Haladás VSE – vel történõ együtt mûködéskeretében is érkeztek labdarúgók és az edzõt is többen követték a Dorogi FCcsapatából. Angyal Zsolt, Kõváry Róbert és Kulcsár Kornél személyében, voltélvonalbeli labdarúgók is érkezetek most Sopronba és komoly erõsítés az is,hogy végül, a 188 cm magas támadó, Horváth Péter is maradt. A két, nagyonrutinos, szintén volt elsõ osztályú, 36 éves védõ, Fehér Zoltán (BVSC, Vasas FC,Gyõri ETO FC, Szombathelyi Haladás VSE, PFC Vihren – Bulgária) és Sifter Tamás(Videoton FC, Paksi FC) is a csapat rendelkezésre áll. Így tehát nyugodtan elmondhatjuk,hogy a Soproni VSE játékos keret lényegesen erõsebb annál, mint amit jelenleg abajnoki táblázaton elfoglalt helyezésük mutat.

Kapusok:

Gelei Vince, Heinrich Márk, MolnárMárk

Védõk:

Angyal Zsolt, Ágh Zoltán, FazakasGéza, Fehér Zoltán, Koronczai Benjamin, Kovács Dominik, Krizsonits Mátyás, SifterTamás, Szabó László

Középpályások:

Bor Dávid, Gyürki Gergely, HadháziDávid, Harangozó Bence, Holzmann Patrik, Kovács Alex, Kõvári Róbert, SoósBence, Szõke Dániel

Támadók:

Batizi-Pócsi Balázs, Garda Géza, HorváthPéter, Kokenszky Norbert, Kulcsár Kornél, Tóth Martin, Varga Szabolcs, WinklerAndrás

A két csapat a 2015 / 2016 – os,másodosztályú bajnokságban találkozott legutoljára egymással. A Gyirmót FC Gyõrmindkét találkozón gyõzni tudott és mindkét mérkõzésen a hajrában biztosítottabe a gyõzelmét. A soproni siker pedig egyben azt is jelentette, hogy a bajnokicímet is elhódította akkor a csapatunk.

Merkantil Bank Liga – 12. forduló

Gyirmót, 2016 október 31.

Gyirmót FC Gyõr – Soproni VSE    2 – 1 (0 – 0)

Gólszerzõk: Vass Patrik 51. perc,Tóth Norbert 93. perc / Baracskai Roland 73. perc

Merkantil, Bank Liga – 27. forduló

Sopron, 2016 május 14.

Soproni VSE – Gyirmó FC Gyõr    1 – 3 (1 – 1)

Gólszerzõk: Baracskai Roland 26.perc / Vass Patrik 36. perc, Völgyi Dániel 89. perc, Simon András 93. perc