A Csornai SE, a nagyon elõkelõötödik helyen végzett, az NB III. Nyugati csoportjában, a tavalyi bajnokságban.Ezt elsõsorban, az egészen kiváló hazai mérlegének köszönheti, hiszen a CsornaiSE, vereség nélkül zárta a bajnokságot hazai pályán. A Gyirmót FC Gyõr másodikcsapatát, tavaly azonban nem sikerült legyõzniük, hiszen mindkét mérkõzésdöntetlen eredményt hozott. Az õszi mérkõzésünkön, egy gyors gólváltás utántulajdonképpen húsz perc alatt kialakult a találkozó végeredménye. Azon abajnoki mérkõzésen még, a héten a mi NB II – es csapatunkat átvevõ, HannichPéter vezette a csornai csapatot. Az õszi szezon utolsó mérkõzésein viszontUrbán Flórián irányított, akit pedig Bognár Zsolt váltott a bajnokság tavasziszakaszában. Vele a májusi találkozónkon, ismét döntetlen eredmény született,de akkor nem szereztek gólt a csapatok.

NB III. Nyugati Csoport 13. forduló – Csorna, 2016 október30. vasárnap 13.30 óra

Csornai SE – Gyirmót FC Gyõr II.   1 – 1 (1 – 1)

Gólszerzõk: Weitner Ádám 19. perc / Kovács Zsolt Péter 16.perc

NB III. Nyugati Csoport 30. forduló – Gyirmót, 2017 május07. vasárnap 11.00 óra

Gyirmót FC Gyõr II. – Csornai SE  0 – 0

A jelenlegi helyezésénél, sokkal merészebb célokkal indultel az idei bajnokságban a Csornai SE, amelynek a játékos keretében, sokrutinos, magasabb osztályt megjárt labdarúgó található. Ilyen labdarúgó CzanikKároly, Csikós Sándor, Hajba Tamás vagy Zámbó Bence és feltétlenül közéjük kellsorolnunk a csapat legjobb góllövõjét, Weitner Ádámot is, aki tavaly 14 bajnokigólt szerzett a bajnokságban. Több a Gyõri ETO FC utánpótlásában nevelkedettjátékos is Csornán futballozik most és közülük Kelemen Márk, Kerékgyártó Dávidés Serfõzõ Bence is meghatározó labdarúgó. A tavalyi csapatból, mindösszehárman távoztak, Császár Attila és a kapus Sánta András Pápára, Szabó Bencepedig Veszprémbe igazolt. Az érkezõk oldalán is hárman szerepelnek, hiszenHajba Tamás, Kis Szabolcs és Nehéz Máté már a Csornai SE labdarúgója. A 25 évesvolt Gyirmóti védõ, Hajba Tamás most Szolnokról igazolt Csornára. Az erdélyiszármazású, 27 éves Kis Szabolcs Kazincbarcikáról érkezett, a 24 éves támadó,Nehéz Máté pedig a Hatvan FC csapatában játszott a tavalyi bajnokságban.

A Csornai SE játékos kerete:

Kapusok:

Keserû Bence, Lõre Pál, Szabó Marcell

Védõk:

Fehér Kornél, Füredi Ádám, Hajba Tamás, Kelemen Márk,Litresics Levente, Nagy Szabolcs, Zámbó Bence

Középpályások:

Baranyai Márk, Czanik Károly, Csikós Sándor, KerékgyártóDávid, Kis Szabolcs, Simon András

Támadók:

Nehéz Máté, Németh Balázs, Serfõzõ Bence, Weitner Ádám

A nyári felkészülés során, a Gyirmót FC Gyõr másodosztályú csapatais megmérkõzött a Csornai SE gárdájával.

Felkészülési mérkõzés – XI. Horváth Ferenc emléktorna,emlékmérkõzés

Bágyogszovát, 2017 július 22. szombat 17.00 óra – 200 nézõ

Gyirmót FC Gyõr – Csornai SE 4 – 1  (1 – 0)

Játékvezetõk: Móri Tamás (Makkosné Pretz Brigitta – StróblPéter)

Gólszerzõk: Robert Jano 2 (43. perc, 51. perc), Szegi Vince2 (72. perc, 75. perc) / Serfõzõ Bence 64. perc

Ezen a felkészülési mérkõzésen is egy erõs és egységescsapatnak tûnt a Csornai SE, amely azonban a bajnokságban eddig meglepõengyengén szerepelt. Kilenc forduló után, Bognár Zsoltot fel is mentették az elsõcsapat vezetõedzõi feladatainak elvégzése alól és a helyére, Horváth Déneskerült. Ez az edzõváltás azonban, eddig nem hozott igazi fordulatot, mert acsapat, az új vezetõedzõ irányításával is csak egyetlen pontot szerzett eddig.

1.   FC Ajka – Csornai SE                                 4– 0

2.   Csornai SE – III: Kerületi TVE                    0 – 1

3.   Kaposvári Rákóczi FC – Csornai SE         2 – 1                Füredi

4.   Csornai SE – Csepel FC                             1– 0                Weitner

5.   Andráshida SC – Csornai SE                     2– 1                Serfõzõ

6.   Csornai SE – THSE Szabadkikötõ             4 – 0                Weitner 2, Nehéz, Serfõzõ

7.   BKV Elõre – Csornai SE                             4– 0

8.   Csornai SE – Dunaharaszti MTK               1 – 3                Serfõzõ

9.   VLS Veszprém – Csornai SE                      5– 1                Serfõzõ

10. Pápai Perutz FC – Csornai SE                   1 – 0

11. Csornai SE – Érdi VSE                                0– 1

12. Puskás AFC II. – Csornai SE                      2 – 2                Serfõzõ,Kerékgyártó

13. Csornai SE – Videoton FC II.                      1 – 4                Nehéz

NB III. Nyugati Csoport 13. forduló

Csorna, 2017 november 05. vasárnap 13.30 óra

Csornai SE – Videoton FC II.    1 – 4 (0 – 1)

Gólszerzõk: Nehéz Máté 51. perc / Elvir Hadzic 2 (32. perc,74. perc), Szabó Bence 49. perc, Baranyai Márk öngól 89. perc

Csornai SE:

Keserû – Litresics, Kelemen (Baranyai 79. perc), Nagy Sz.,Füredi – Kerékgyártó, Kis Sz, (Simon A. 74. perc) Csikós, Czanik – Nehéz(Németh B. 74. perc), Serfõzõ