Az októberi diósdi bajnokitalálkozón, rendkívül rosszul futballoztunk és ezért vereséget szenvedtünk – mondtaNagy László a Gyirmót FC Győr II. vezetőedzője. Nagyon szeretnénk tehátvisszavágni az ellenfelünknek és egy magabiztos győzelemmel zárni a vasárnapitalálkozót. Az ellenfelünket azonban semmiképpen sem becsüljük le és azt ispontosan tudjuk, hogy milyen realizálni az ilyen kötelezően elvárt győzelmet.Nagyon fontos lenne, hogy minél hamarabb megtörjük a diósdi csapat ellenállásátés ehhez gólt, gólokat kell szereznünk. Szükségünk van a három pontra, mert nehézsorozat, az FC Ajka, a Csornai SE és az ETO FC Győr elleni mérkőzések várnakránk, a következő hetekben.

11. forduló 2016 október 16.vasárnap 15. 30

Diósd, Diósdi TC sporttelep

Diósd – Gyirmót FC Győr II.                        2 – 1 (1 – 1)

Gólszerző: Novák Mátyás 45. perc,Schmidtka Balázs 78. perc / Kovács Zsolt 35. perc

Az NB III bajnokságok átszervezésemiatt, a Keleti, a Közép és a Nyugati csoportok utolsó öt helyén záró csapatok,kiesnek a harmadik vonalból. A Diósd csapata vélhetően erre a sorsra jut majd,hiszen csak a bajnokságból már kizárt Tatabánya gárdáját előzi meg.

16. Diósd            26 mérkőzés           5         1          20        13 – 75     – 62       16pont

A Diósd 2017 tavaszi eredményei:

VLS Veszprém – Diósd                        4 – 0

Diósd – Hévíz SK                                 1 – 0                Czibor Zoltán öngól

Budapest Honvéd MFA II. – Diósd     4 – 0

Diósd – III. Ker TVE                            0- 1

Videoton FCII. – Diósd                       3 – 0

Diósd – Komárom VSE                        1 – 2                Végh Tibor

Puskás Akadémia FC II. – Diósd        6 – 1                CzenePéter

Diósd – Csornai SE                              0 – 2

Diósd – FC Ajka                                   1 – 4                Slezák Richárd

A Diósd, a tavasszal lejátszottkilenc bajnoki mérkőzésen, mindössze három bajnoki pontot gyűjtött. Ráadásul a mínuszhúsz gólos, negatív gólkülönbségre sem lehetnek büszkék, különösen annak a tekintetében,hogy csak négy gólt tudtak rúgni. Sok gonddal küszködik tehát, az egykori Vasasés BVSC védő, Nahóczky Attila csapata. A vezetőedző szerint ennek az egyiklegkomolyabb oka, hogy fiatal és rutintalan a csapata, hiszen több tizenéves –Schmidtka Balázs 17, Czene Péter 18, Nahóczky Balázs 19, Jacsmanik Attila 19 – isrendszeresen helyet kap a Diósd kezdő csapatában.