Mindkét csapat a támadófutball szellemében lépett pályára. Ennek megfelelõen az elsõ félidõben mindkét kapu elõtt adódtak helyzetek, gólt azonban egyik oldalon sem tudtak szerezni, így a felek gól nélküli állásnál tértek pihenõre.

A második játékrészt a vendégek kezdték jobban, majd az 57. percben a vezetést is megszerezték. A 20 méterrõl elvégzett szabadrúgást Papp Máté csavarta a kapu bal alsó sarkába (0–1). A 75. percben egyenlített Balmaz: egy 16-oson belüli kavarodást követõen a felfejelt labdát Urbin Péter vette le, majd 8 méterrõl a bal alsó sarokba lõtt, 1–1. Két percre rá egy kontratámadás végén a brazil Thiago 12 méterrõl kilõtte a hosszú sarkot. 1–2

A 81. percben egy újabb ellentámadást követõen Godslove törhetett a bal szélrõl a kapura, majd a labdát higgadtan elgurította a kapus mellett. 1–3

Bár a hosszabbítás perceiben még szépített a Balmazújváros Virágh Aladár fejes góljával (2–3),a hazaiaknak nem sikerült jól a stadionavatás, a Dunaújváros pedig elõször örülhetett gyõzelemnek vendégként ebben a szezonban.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ, VASÁRNAP

BALMAZÚJVÁROS–DUNAÚJVÁROS PASE 2–3 (0–0)
Balmazújváros800 nézõ. V.: Varga László
Balmazújváros: Szalma – Oláh G., Papp F., Forgács, Németh Á.– Nagy R. (Kónya 68.), Szõllõsi F., Müller, Pintér N. (Virágh A. 60.) – Belényesi (Tóth D. 60.)– Urbin. Vezetõedzõ: Híres Gábor
Dunaújváros: Milinte – Villám, Beleuc, Burucz, Csehi T. – Thiago (Sóron 89.), Szalai T. (Kocsis G. 90.), Papp M., Lázár Zs., Godslove – Urbán G. (Perovics 71.). Vezetõedzõ: Dobos barna
Gólszerzõ: Papp M. (0–1) az 57., Urbin (1–1) a 76., Thiago (1–2) a 77., Godslove (1–3) a 81., Kónya (2–3) a 90. percben
MESTERMÉRLEG
HÍRES GÁBOR, a Balmazújváros vezetõedzõje: – A második kapott gólunk egy részünkre meg nem adott szabálytalanság következménye volt, amely véleményem szerint nagymértékben befolyásolta a mérkõzés kimenetelét.
DOBOS BARNA, a Dunaújváros vezetõedzõje: – Nagyon örülünk a három pontnak, amelyet a teljesítmények alapján megérdemeltnek tartok. Csapatom rászolgát arra, hogy az elsõ idegenbeli gyõzelmünket megszerezzük.