A dunaújvárosiak sorozatban szerzett három sikerrel érkeztek a mérkõzésre, a Sopron, a Balmazújváros és a Gyirmót ellen is megszerezték mind a három pontot.

Unalmasan csordogált a találkozó, mígnem a hatodik percben a semmibõl megszerezte a vezetést a vendégcsapat, egy szépségdíjas, Thiago, Böõr, Thiago, Godslove összejáték végén utóbbi lõtte ki a bal felsõ sarkot (0–1).

A gól után a hazaiak átvették a kezdeményezést, és a rendkívül aktív Nagy István szögletei és szabadrúgásai révén veszélyeztettek, elõbb Mile csúsztatott közelrõl mellé, majd 27 méteres próbálkozása szállt a bal felsõ sarok fölé kevéssel.

A 18. percben aztán egyenlített is a MÁV, a sokadik Nagy-pontrúgás után ezúttal Grúz került helyzetbe, és Milinte kezei között a hálóba fejelt. A hazaiak védõje a meccs elõtti nyilatkozatában (lásd lejjebb) azon reményének adott hangot, hogy tétmeccsen is gólt fejel Milintének, ez pedig sikerült is (1–1).

Bár ezt követõen Böõr szétágyúzta a lécet, újabb gólt ismét csak a hazaiak szereztek, ráadásul megint potya jellegû találat esett, bár Máté fejesénél a rossz talajon valóban nagyot pattant a labda Milinte elõtt (2–1).

A félidõre így is iksszel vonultak a csapatok, miután Burucz második lehetõségénél, közvetlen közelrõl már nem hibázott (2–2).

A második játékrész az elsõhöz hasonlóan lassan indult be, az elsõ lehetõségre a 66. perc közepéig kellett várni, akkor a csereként beálló Szepessy fejesét védte bravúrral Milinte.

Támadásban maradt a szolnoki csapat, de Mundi távoli lövése a kapu mellé szállt, majd a vendégek kontrái végén elõbb Papp lõtt távolról kevéssel a léc fölé, majd Böõr fejese kerülte el nem sokkal a kaput.

Az utolsó tíz percben elõbb Szepessy, majd Magos próbálkozása még kimaradt, utóbbi szép egyéni akciója végén azonban a szintén csereként beálló B. Tóth 7 méterrõl már nem hibázott(3–2).

Burucz másodszor is egyenlíthetett volna a játékrészt megelõzõ másodpercekben, de ezúttal 6 méteres próbálkozása a gól vonalon álló védõben akadt el, így a Szolnok végül 3–2-re legyõzte a Dunaújvárost.

„Abszolút tudatosan visszahúzódtunk, abból próbáltunk kontratámadásokat vezetni, sajnos ezek pontatlanok voltak, pedig a kontrákból eredményesek lehettünk volna – nyilatkozta a Dunaújvárost irányító Dobos Barna a Duna TV-nek.

„Mindkét csapat megnyerhette volna a mérkõzést, ez most nekünk sikerült, de tettünk is érte – értékelt a Szolnok vezetõedzõje, Kis Károly. – Amikor a középsõ harmadban labdákat szereztünk, azokból nagyon lendületesen támadtunk, és voltak olyan egyéni megoldásaink, amibõl kialakultak a lehetõségeink, amelyekkel éltünk is.”

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

Szolnoki MÁV–Dunaújváros PASE 3–2 (2–2)
Szolnok. Vezeti: Böcskei Balázs (ifj. Kormányos II. Gábor, Galán Roland)
SZOLNOK:
Pokorni – Vári, Mile (Zvara, 76.), Grúz, Fritz – Magos, Balaskó Cs. – Nagy I., Mundi, Máté J. (B. Tóth, 59.) – Bohner (Szepessy, 59.). Vezetõedzõ: Kis Károly
DUNAÚJVÁROS: Milinte – Villám, Beleuc, Burucz, Farkas V. – Papp M., Szalai T. (Perovics, 86.), Lázár Zs. – Thiago, Böõr – Godslove (Sóron, 87.). Vezetõedzõ: Dobos Barna
Gólszerzõ: Grúz (18.), Máté (26.), B. Tóth (86.) ill. Godslove (6.), Burucz (45.)
Sárga lap: Grúz (55.), Mundi (75.), Balaskó (91.)

(forrás: nso.hu)