Szentlőrinc SEGyirmót FC Győr  2-0   (0-0)

tékvezető: Farkas Tibor (Kovács Gábor, Nagy Viktor)

Szentlőrinc:  Gyurján M.- Szekszárdi T., Szekszárdi M., Dinnyés M., Papp Cs. (Stifter 63) – Medgyesi M. – Hajdú R., Rab B., Kesztyűs M., Nagy R. (Bőle L. 60) – Tóth-Gábor K.

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi (Lányi 67), Hudák D., Csörgő (Miknyóczki56), Helembai Hudák M., – Horváth R. (Adamcsek 60), Hajdú, Madarász (Kovács D. 67), Ugrai Pyshchur

Vezetőedző: Tamási Zsolt

Gólszerző: Szekszárdi T. (1-0) a 73., Hleba T. (2-0) a 95. percben

Kiállítva: Kesztyűs Máté (buktatta a kapura törő Madarászt) a 9. percben

73. perc: Stifter Patrik bal oldali beadása után a középen lendületből érkező Szekszárdi Tamás 8 m-ről a kapu bal oldalába fejelt. 1-0.

95. perc: Bőle L. buktatásáért megítélt 20 m-es szabadrúgásból, a bal összekötő helyétől Hleba T. jobbal a jobb felső sarokba lőtt. 2-0.

A javítás reményében utazott csapatunk Szentlőrincre, ugyanis az elmúlt játéknapon Kazincbarcikán megszakadt a négy fordulón keresztül tartó veretlenségi sorozatunk. A hazai gárda három győzelem és kettő döntetlennel a tarsolyában még egyedüliként büszkélkedhetett ezzel az említett jelzővel, mi több így a tabella éléről várhatta a folytatást.

A meccs első helyzete a hazaiak előtt adódott, amikor egy jobb oldali szabadrúgás után a baloldalon felzárkózó Papp Csongor lőtt jobbal a bal felső sarok fölé. Tíz perc elteltével nagy lehetőség hullott csapatunk ölébe egy kiállítás formájában, ugyanis a középen lendületesen előretörő Madarász Márkot üldözője, Kesztyűs Márk hátulról buktatta, így a hazai játékos a kiállítás sorsára jutott. A játékrész derekán mégis a hazaiak veszélyeztettek, ugyanis Hajdú Roland távoli lövése után a léc volt a segítségünkre, amiről a labda a gólvonal elé pattant. Ebben az időszakban úgy tűnt, mintha csapatunkat zavarta volna meg az emberelőny, hiszen lendületben maradt a szentlőrinci gárda, ami kisebb lehetőségekben is megmutatkozott, míg a mi támadásainkba kevés elképzelés mellett rendre pontatlanság csúszott.

A fordulás utáni percek sokáig nem hoztak nagy változást a játékban, továbbra is a hazaiak voltak aktívabbak. Egyórai játék után azonban a piros-fekete szurkolókban is meghűlt a vér, amikor egy jobb oldali szabadrúgás után Szegi Vince lépett ki jó ütemben a védők vonala mögül, de fejese után most a hazaiakat segítette ki a felső léc. Az utolsó negyedóra előtt megszerezte a vezetést a házigazda, amikor Stifter Patrik bal oldali beadására Szekszárdi Tamás érkezett jókor középen és a kapu bal oldalába fejelt (1-0). A hosszabbítás záró pillanataira is tartogatott még jó momentumot a hazai gárda, ugyanis Hleba Tamás szabadrúgásból mesterien csavart a jobb felső sarokba (2-0).

Az újonc Szentlőrinc a találkozó nagy részében motiváltabbnak tűnt, amivel szemben csapatunknak csak pillanatnyi fellángolásai voltak. Mi több,nyolcvan percig hátrányban is eltüntették az emberelőnyünket, így megérdemelt sikerükkel tovább őrizhetik a listavezető pozíciót.

Waltner Róbert: Szinte végig hátrányban játszottunk, de szerencsére ez nem látszott meg a játékunkon. Végig fegyelmezetten és magabiztosan védekeztünk, és szép támadásokat vezettünk. Maximálisan kivette a részét mindenki a győzelemből, büszke vagyok csapatunkra. Ezt a győzelmet kapusedzőnknek ajánljuk.

Tamási Zsolt: Maximálisan gratulálnom kell a hazai csapatnak. Még ránk nézve hízelgő az eredmény, hiszen a hosszabbítással együtt több, mint kilencven percet emberelőnyben játszottunk, s ez alatt az idő alatt kettő helyzetet tudott csapatunk kidolgozni. Óriási csalódás a nyújtott játék egyénileg és csapat szinten egyaránt. El kell gondolkodnom sok mindenen.