NB II, Nyugat: nyert a Fradi II, az Ajka hetet vágott az újoncnak
A Ferencváros II, a Baja és az Ajka gyõzelmét hozta a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának szombat délutáni programja.

LABDARÚGÓ NB II, 4. FORDULÓ, NYUGATI CSOPORT

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–FERENCVÁROS II 1–2 (0–2)
Szigetszentmiklós, 400 nézõ. Vezette: Solymosi (Berettyán, Horváth R.)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma T. – Csák K., Csiszár, Szamosi, Sadjo (Nagy T., 73.) – Barna Zs., Kvekveskiri, Csepregi (Ngalle, a szünetben) – Varga Z.. Majoros (Bonifert, a szünetben) – Fekete L. Vezetõedzõ: Várhidi Péter
FERENCVÁROS II: Végh Z. – Fülöp N., Vattai, Grúz, Tóth A. – Peszmeg, Vass M. – Morales (Szabó R., 70.), Nyilasi B. (Papp M., 67.), Varga B. (Antal Zs., 74.) – Gárdos. Edzõ: Lipcsei Péter
Gólszerzõ: Sadjo (öngól, 0–1) az 1., Varga B. (0–2) a 28., Fekete L. (1–2) a 63. percben
MESTERMÉRLEG
Várhidi Péter: – Még labdába sem rúgtunk, de már nulla–egy volt. Ez leültette a csapatot, ezért csak a második félidei játékkal vagyok elégedett.
Lipcsei Péter: – A harmincadik másodpercben szerzett gól lendületet adott a csapatnak. Igaz ugyanakkor, hogy a hazaiak szépítése megfogta a csapatomat.

FC AJKA–DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA 7–0 (4–0)
Ajka, 300 nézõ. Vezette: Kiss N. ( Kepe, Kulman)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther (Tróbert, 65.) – Pavliczky (Major N., a szünetben), Szabó L., Pothárn, Szalai R. (Vittman, 54.) – Mihalecz P., Gaál B. Vezetõedzõ: Artner Tamás
DUNAÚJVÁROS: Floszmann – Varga K., Vaskó J. (Kõkuti, a szünetben), Dudás P., Magyar B. – Cséza, Payeta (Kocsis G., 80.), Huber, Márki (Nagy D., 58.) – Berényi, Bezerédi. Vezetõedzõ: Nagy I Zoltán
Gólszerzõ: Mihalecz P. (1–0) a 7., Szalai R. (2–0) a 12., Mihalecz P. (3–0) a 35., Szabó L. (4–0) a 37., Magyar B. (öngól, 5–0) az 51., Vittman (6–0) a 78., Mihalecz P. (11-esbõl, 7–0) a 88. percben
Kiállítva: Varga Krisztián (második sárga lap után) a 88. percben
Artner Tamás: – Az elsõ félidõben nagy nyomás alatt tartottuk az ellenfél kapuját, szereztünk négy gólt. Csapatom a második játékrészben is kiszolgálta a közönséget, ami a gólok számán is látszik.
Nagy I Zoltán: – Úgy gondoltam, a múlt heti mérkõzésnél már nincs lejjebb, sajnos vannak még dolgok, amiket nem bírunk el.

BUDAÖRSI SC–BAJAI LSE 1–3 (0–1)
Budaörs, 200 nézõ. Vezette: Kassai (Erõs, Szalai)
BUDAÖRS: Esterházy – Csengõ, Hegedûs N., Csobánki, Ódé (Szûcs P., 66.) – Kollega, Lászka (Tóth Cs., 66.), Horváth L., Mihályi (Papp G., a szünetben) – Tüske, Sánta A. Vezetõedzõ: Lucsánszky Tamás
BAJA: Herbert – Villám, Zahorecz, Burucz, Forgács – Csovics (Micskó, 71.), Domokos, Szauter, Szõllõsi – Kormos (Varga Z., 75.), Csák Z. (Nagy E., 66.). Vezetõedzõ: Bognár György
Gólszerzõ: Csovics (0–1) a 45., Csovics (0–2) az 54., Kollega (1–2) a 70., Nagy E. (1–3) a 83. percben
Lucsánszky Tamás: – Mezõnyfölényünk meddõ volt, ráadásul kontrajátékával teljesen megérdemelten gyõzött a bajai csapat.
Bognár György: – Bár nem játszottunk jól, és volt egy-két megingásunk, így is sikerült elvinnünk a három pontot.

NB II, Nyugat: rangadót nyert az MTK, tapad az éllovas Tatabányára

Már az elsõ félidõben kétgólos elõnyt szerzett az MTK a Gyirmót otthonában, és végül 3–1-re megnyerte a labdarúgó NB II Nyugati csoport 4. fordulójának utolsó szombati mérkõzését.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 4. FORDULÓ

GYIRMÓT FC–MTK BUDAPEST 1–3 (0–2)
Gyõr-Gyirmót, 1100 nézõ. Vezette: Bognár T. (Takács G., Gyürüsi)
GYIRMÓT: Deli – Lázár P., Kozmér, Makrai, Szabó Cs. – Cseri T. (Weitner, 78.), Lannert, Tóth B., Varga L. (Czanik, 38.) – Csopaki (Tóth N., a szünetben), Laki B. Vezetõedzõ: Soós Imre
MTK: Hegedûs L. – Wolfe (Hajdú S., a szünetben), Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Könyves, Zsidai, Gál A., Frank (Tischler, 63.) – Kanta J. (Nikházi, 78.) – Pál A. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerzõ: Wolfe (0–1) a 8., Frank (0–2) a 26., Tischler (0–3) a 67., Weitner (1–3) a 84. percben
Soós Imre: – Tudtuk, hogy milyen erényei vannak az MTK-nak, de játékosaim a kért taktikát nem tartották be. Az elsõ gól megfogta a csapatot, de a szünet után így is voltak lehetõségeink a szépítésre.
Garami József: – Az elsõ játékrészben megérdemelten vezettünk, majd a szünet utáni nagy hazai nyomást hõsiesen kivédekeztük, így a nagy iramú mérkõzésen, úgy érzem, megérdemelten gyõztünk.

KOZÁRMISLENY SE–VESZPRÉM FC 3–1 (1–0)
Kozármisleny, 300 nézõ. Vezette: Barna (Kiss I B., Kis Z.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs. (Kovács T. – 35.), Fellai, Tasselmájer – Ato, Nagy E., Andruskó (Asztalos – 50.), Rácz F. – Godslove (Laki Z. – 65.), Koller K. Vezetõedzõ: Márton Gábor
VESZPRÉM: Kádár B. – Garai, Hegedûs Gy., Lang, Leitold – Gomez (Nikolin – a szünetben), Thiago, Hevesi-Tóth, Burcsik (Szöllõskei – 54.) – Novothny, Alex (Schleer – 72.). Vezetõedzõ: Vágó Attila
Gólszerzõ: Fodor F. (1–0) a 9., Alex (1–1) a 49., Laki Z. (2–1) a 70., Laki Z. (3–1) a 79. percben
Márton Gábor: Jól kezdtünk, gyorsan gólt is szereztünk, de aztán számomra érthetetlen módon visszaestünk. Lassan megszokott, hogy jobban akarjuk a gyõzelmet ellenfelünknél, és most is ez döntött.
Vágó Attila: Egy-egyig sok hiba, gyenge színvonal jellemezte a mérkõzést, utána mi két nagy helyzetet hagytunk ki, a hazaiak viszont berúgták ezeket, így megérdemelt a gyõzelmük.

GYÕRI ETO II–SOPRONI VSE 4–1 (1–1)
Gyõr, ETO-park, 300 nézõ. Vezette: Oláh G. (Király K., Török K.)
GYÕR II: Molnár P. – Nagy Á., Paget, Zámbó B., Szabó O. – Nyitrai, Kis Sz. (Németh L. – 76.), Horváth G. – Ceolin (Molnár T. – 58.), Varga T., Strestík (Serfõzõ – 67.). Edzõ: Klement István
SOPRON: Sipos G. – Perics, Szmiljanics, Bozsoki, Horváth T. – Fazekas N., Tatai (Planéta –51.), Lazics, Szabó L. (Horváth D. – 56.) – Csordás Cs., Bausz. Vezetõedzõ: Végh Tibor
Gólszerzõ: Bausz (0–1) a 19., Varga T. (1–1) a 33., Horváth G. (2–1) az 55., Molnár T. (3–1) a 66., Nyitrai (4–1) a 75. percben
Kiállítva: Fazekas (második sárga lap után) az 54. percben
Klement István: Mindig gyõzelemre játszani fontosabb, mint mindig nyerni, de a kettõ együtt az igazi.
Végh Tibor: A felesleges kiállítás megpecsételte sorsunkat.

BKV ELÕRE–PAKSI FC II 3–2 (2–1)
Sport utca, 150 nézõ. Vezette: Kulcsár K. (Butkai, Márton Zs.)
BKV ELÕRE: Vezér (Kóré – 24.) – Fazakas, Baranyai N., Miklósvári, Sebõk I. – Máj, Csikós – Berki P. (Császár A. – a szünetben), Takács M., Selei (Halápi – 84.) – Szabó V. Vezetõedzõ: Szapor Gábor
PAKS II: Steinbach – Féhr, Berkó, Racskó, Blatt – Tamási G., Budai D. (Feil – a szünetben) – Cziráki (Pintér N. – 81.), Papp R. (Bata – 72.), Czinger – Magasföldi. Edzõ: Lengyel Ferenc
Gólszerzõ: Szabó V. (1–0) a 6., Baranyai N. (11-esbõl, 2–0) a 27., Cziráki (2–1) a 39., Szabó V. (3–1) a 69., Magasföldi (3–2) a 74. percben
Kiállítva: Máj (második sárga lap után) a 81. percben
Szapor Gábor: A játékot végig irányítottuk, a mérkõzés bizonyos periódusaiban okos, ötletes futballt mutattunk be, ennek eredménye a három gól és a gyõzelem.
Lengyel Ferenc: A helyzetek kialakításában és a kapitális hibák számában is felülmúltuk a BKV-t.