A Nyugati csoportban a bajnokaspiráns Gyirmót hazai környezetben minimális különbséggel kerekedett a Szigetszentmiklós fölé. Az elsõ félidõ közepén a házigazdák szerezték a mérkõzés elsõ találatát, de a vendégek még a szünet elõtt egalizáltak. A három pont sorsáról Tóth Norbert 86. percben szerzett találata döntött. A Kozármisleny hazai pályán négy góllal nyert a BKV Elõre ellen. A házigazdák a 17. percben szereztek vezetést, amit a szünet elõtt megdupláztak, a kiütéses különbség a hajrá perceiben jött össze újabb két gól formájában.

A Kaposvár II a 92. percben mentett pontot a vezetést a 65. percben megszerzõ Haladás II otthonában. A Soproni VSC Baján nyert kiütéssel, a gyõztes csapatban Gyánó Szabolcs mesterhármast szerzett. A vendégek 3–0-s vezetésük után a második félidõben emberelõnyben játszhattak. A 72. percig 1–0-ra vezetett a PFLA Csákváron, majd a hazai egyenlítést három felcsúti gólt követte.

NB II, NYUGATI CSOPORT, 1. FORDULÓ

FC AJKA–FC TATABÁNYA 0–0

Ajka, 400 nézõ. V: Erdõs (Kiss I B., Huszár)

AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Czanik, Horváth A., Kanta Sz., Szabó L. (Nagy B., 86.) – Mihalecz P. (Szabó P., 55.), Major N. Vezetõedzõ: Németh Zoltán

TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Hegedûs N., Böjte A., Szekér D. – Kovács I., Bakos Sz., Huszák, Skriba (Frank, 59.) – Weitner (Z. Vujovics, 59.), Móri (Csovics, 78.). Vezetõedzõ: Csertõi Aurél

MESTERMÉRLEG

Németh Zoltán: – Jó csapat ellen értünk el döntetlent, volt két meccslabdánk, amelybõl gólt lõhettünk volna, de sajnos kihagytuk. A döntetlen igazságos.

Csertõi Aurél: – Csapatomból hiányoltam az egyéni kvalitásokat. Az Ajka nagyon jó csapat, bár a mérkõzés folyamán többször uraltuk a játékot, de az eredmény igazságosnak mondható.

CSÁKVÁRI TK–PUSKÁS AKADÉMIA 2–4 (0–1)

Csákvár, 1000 nézõ. V: Fenyvesi (Péter, Hofbauer)

CSÁKVÁR: Hegedûs F. – Ambrus, Racskó, Burucz, Ódé – Csordás Sz., Domján (Tornyai, 56.) – Molnár Cs. (Szarka, 78.), Rigó, Burányi – Folmer. Vezetõedzõ: Bognár György

PUSKÁS AKADÉMIA: Pajovics – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. (Fabio, 59.) – Tóth B. (Soós, 86.), Polonkai – Kleinheisler, Szakály D., Baracskai (Gajdos, 76.) – Zsolnai. Vezetõedzõ: Benczés Miklós

Gólszerzõ: Zsolnai (0–1) a 43., Racskó (1–1) a 72., Szakály D. (1–2) a 75., Gajdos (1–3) a 79., Polonkai (1–4) a 82., Folmer (2–4) a 87. percben

Bognár György: – Látszott, hogy fel kell vennünk és meg kell szoknunk az NB II-es ritmust. Játszhattunk volna szoros mérkõzést is, de megérdemelt a fehérváriak gyõzelme.

Benczés Miklós: – A gyõzelemmel elégedett vagyok, ahogy vártam, nehéz meccset játszottunk. Az elsõ félidõben jobbak voltunk, de a fordulás után kialakult õrült futballban a szabad- és szögletrúgások döntöttek a javunkra.

BAJAI LSE–SOPRONI VSE 1–6 (0–3)

Baja, 300 nézõ. V: Iványi Z. (Medovarszki, Kormányos II G.)

BAJA: Tulipán – Hajnal G., Dudu (Szénási, 73.), Szilasi, Szabó Gy. – Lógó, Kazi – Szentgyörgyi, Deszpotovics, Illés D. (Szöllõsi T., a szünetben) – Nagy E. (Szabó Sz., 73.). Vezetõedzõ: Goretich Krisztián

SOPRON: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai N., Seper, Varga K. – Varga G. (Csikós, 67.), Pintér A. – Fazakas (Balázs R., 65.; Horváth P., 73.), Gaál B., Deme – Gyánó. Vezetõedzõ: Soós Imre

Gólszerzõ: Gaál B. (0–1) a 12., Gyánó (11-esbõl, 0–2) a 26., Gyánó (11-esbõl, 0–3) a 45., Szöllõsi T. (1–3) a 47., Deme (1–4) a 67., Gaál B. (1–5) a 69., Gyánó (1–6) a 70. percben

Kiállítva: Szilasi (Fazakast buktatta gólhelyzetben) a 45. percben

Goretich Krisztián: – Két tizenegyest és egy kiállítást ajándékoztunk a vendégeknek. Szépítésre még futotta, de az egy háromnál kihagyott büntetõnk volt a fordulópont. Óriási hibákat követtünk el, egyénileg és csapatszinten is.

Soós Imre: – Fontos volt, hogy jól kezdjük a szezont. Remélem, a folytatás is hasonló lesz. Az döntött, hogy jobb csapatunk van, osztálykülönbség volt a két klub között.

KOZÁRMISLENY–BKV ELÕRE SC 4–0 (2–0)

Kozármisleny, 200 nézõ. V: Becséri D. (Becséri G., Horváth Z.)

KOZÁRMISLENY: Sólyom (Helesfay, 87.) – Vég, Balaskó Cs., Tányéros Á., Kiss M. – Kovács T., Koller K. – Karacs, Szabó B., Zsdrál – Puskás (Boda, 70.). Vezetõedzõ: Márton Gábor

BKV: Horváth G. – Fürjes, Madar M., Menyhért, Sebõk I. – Kiss K. (Enyingi, 75.), Berki P., Wilson (Halápi, 61.), Havlik – Eszlátyi, Michel (Máj, 75.). Vezetõedzõ: Menczeles Iván

Gólszerzõ: Szabó B. (1–0) a 18., Puskás (2–0) a 41., Boda (3–0) a 85., Koller K. (4–0) a 90. percben

Márton Gábor: – Nem jutok szóhoz… Ilyen körülmények között, ilyen lebecsült pofozógépnek kikiáltott csapat simán nyert.

Menczeles Iván: – Lelkesedésben és játékban is felülmúlt minket a hazai csapat, de éppen idejében vagyunk ahhoz, hogy észbe kapjunk.

HALADÁS II–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II 1–1 (0–0)

Szombathely, 500 nézõ. V: Kiss N. (Kepe, Kulman)

HALADÁS II: Gõcze – Zsirai (Németh M., 63.), Devecseri, Nagy Z. (Jagodics M., 80.), Farkas M. – Szeles – Szakály A., Hanzl – Gyurján, Kulcsár K. (Dalos, 84.), Horváth D. Edzõ: Tóth László

KAPOSVÁR II: Horváth L. – Fenyvesi, Vadas, Major, Laczkó D. (Földes, 70.) – Böjte P., Kirchner (Katona Gy., a szünetben), Böröczky, Bõle – Haruna, Horváth Á. (Diallo, a szünetben). Edzõ: Barna László

Gólszerzõ: Szakály A. (1–0) a 66., Haruna (1–1) a 92. percben

Tóth László: – Fájó, hogy a kilencvenkettedik percben kiegyenlített az ellenfél, de megérdemelt a kaposváriak pontszerzése.

Barna László: – Sok mindenen kell még javítanunk, úgy az erõnléten, mint az összjátékon, hogy eredményesebben futballozzunk. Ennek ellenére örülök, hogy egy pontot elvittünk Szombathelytõl.

GYIRMÓT FC GYÕR–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–1 (1–1)

Gyõr-Gyirmót, 700 nézõ. V: Farkas T. (Kóbor, Aradi)

GYIRMÓT: Holczer – Csizmadia, Balog Z., Gévay, Illés Gy. – Regedei, Molnár B. (Tóth N., 77.), Magasföldi, Cseri T. (Fitos, 69.) – Laki B. (Varga L., a szünetben), Oross. Vezetõedzõ: Csank János

SZTK: Kozma T. – Kornis, Szamosszegi, Csiszár Z., Szamosi – Kaio, Barna Zs., Besztercei (Zsivoczky, 75.), Lannert – Kiss K. (Bali, 69.), Márkus (Urbán G., 64.). Vezetõedzõ: Horváth Ferenc

Gólszerzõ: Magasföldi (1–0) a 27., Márkus (1–1) a 42., Tóth N. (2–1) a 86. percben

Csank János: – Nehéz találkozón vagyunk túl, mert az osztály egyik legjobb csapata ellen játszottunk. Az elsõ félidõben a helyzetek alapján eldönthettük volna a meccset, míg a szünet után kiegyenlített volt a játék. Akadozott a gépezet, de szerencsére a végén a helyzeteink góllá értek.

Horváth Ferenc: – Büszke vagyok csapatomra, mert az NB II Manchester Cityje ellen a szigetszentmiklósi Sport utca nyolcból helytálltak a srácok.