Pécsi MFC – Budaörs  0 – 0

A számunkra remekül sikerült “pécsi kirándulás” után 1 ponttal a tarsolyunkban tértünk haza.
Az eredmény elsõsorban a hazaiak számára hízelgõ, mert csapatunk sokkal közelebb állt a gyõzelemhez, mint a nagymúltú pécsi klub.
Az eredménnyel és a mutatott játékkal is elégedettek voltunk és reméljük jó sorozatunk egy közbülsõ állomása volt a pécsi pontszerzés.

Sajnos komoly veszteségek is értek bennünket Tüske és Hegedûs sérülése folytán.

(budaorsifoci.hu)

———————————————————-

ONLINE: PMFC – Budaörsi SC

Szeretettel köszöntjük a olvasóinkat a ma délután 17:00 órakor kezdõdõ Pécsi MFC-Budaörs NB II-es találkozón! A Nyugati csoportba besorolt két gárda mérkõzését Pécsett, a hazai együttes Stadion utcai létesítményében rendezik. A közvetítés olvasóinak kellemes délutáni szórakozást és jó szurkolást kívánunk. A mérkõzés újabb és újabb eseményei az oldal frissítése révén lesznek megtekinthetõek.

A játékot Kiss Norbert vezeti, asszisztensei Kepe és Kulman urak lesznek.

PMFC:

Dibusz – Nagy J., Stark, Todorovic, Törtei – Regedei, Pintér, Wittrédi (Schultz) – Lovrencsics, Covic (Gyánó), Nagy O. (Kvekveskiri). Vezetõedzõ: Kiss László.

Budaörs:

Kozma – Pleván, Horváth L., Hegedûs, Mihályi, Melczer, Csobánki, Lászka (Sándor I.), Farkas, Roni (Papp G.), Tüske (Márkus). Vezetõedzõ: Lucsánszky Tamás.

A mérkõzés eseményei:

Elsõ félidõ:

Kiss Norbert vezetésével megérkeztek a csapatok, akiket a szurkolók tapssal köszöntöttek. A kezdõ sípszó a Budaörs számára jelentett kezdési lehetõséget. A Pécs a megszokott piros-fekete mezben, a Budaörs pedig fehér és zöld összeállításban mutatkozik.

3. perc: Az elsõ, veszélyt rejtõ lehetõség a Budaörs bal oldali szabadrúgása. Lászka gyenge beadását Regedei fejjel hatástalanítja.

6. perc: Melczer tekert be jobbról egy pontrúgást, ami magasan szállt, de hirtelen lefelé csapódott. Dibusznak nem kellett közbelépnie.

9. perc: Szép pécsi akció végén Nagy O. tett középre, de Covic elcsúszott, így szögletre mentett a vendégvédelem. A sarokrúgást Covic fejjel tette kapu felé, de a kísérlet Kozma kezében végezte.

10. perc: Wittrédi rúgta meg Lászkát sárga lapot érõen.

14. perc: Nagy Olivér adott be jobbról laposan, amit Csobánki gyengén szabadított fel. Éppen jó lett Pintér részére, a pécsi középpályás egybõl lõtt, de a labda laposan 7 méterrel mellé kocogott.

17. perc: Próbálkoznak a csapatok becsülettel, ám a védelmek egyelõre jóval szervezettebbnek mutatkoznak.

19. perc: A nézõtéren 600 fõ körüli nézõsereg figyeli az egyelõre inkább küzdõsnek nevezhetõ játékot. Továbbra is a két hátsó alakzat bizonyul határozottabbnak.

21. perc: A Todorovic faultja végett megítélt szabadrúgást Hegedûs lõtte kapura kissé jobbról, 26 méterrõl, de a lövés nem jelentett veszélyt – 2 méterrel a kapu fölé szállt.

23. perc: Az apró termetû Melczert szóban figyelmeztette a játékvezetõ.

24. perc: Szöglettel felérõ szabadrúgáshoz jutott a Pécs: Pintér jó beadása Stark és Covic között suhant el, mindketten helyzetben voltak pedig.

25. perc: Horváth László rúgta meg csúnyán Covicot a pécsi térfélen, ezért sárga lapot kapott.

26. perc: Újabb pécsi szabadrúgás: Pintér állt a labda mögött mintegy 26 méterre a kaputól, remek, bal felsõ sarokba tartó lövését Kozma szépen védte. A szöglet Stark fejére érkezett, a rutinos védõ fejese fél méterrel ment mellé.

27. perc: Kavarodás a vendégek kapuja elõtt. Nagy Olivér tette vissza lövésre Covicnak a labdát, õ középrõl, 17 méterrõl tüzelt, de a bomba Wittrédi sarkáról vágódott le. Ezután nem tudott felszabadítani a fehér mezes Budaörs, Pintér került helyzetbe nagyjából ugyanonnan, mint az imént Covic, de a pécsi 8-as kísérlete másfél méterrel a kapu fölé tartott.

30. perc: fokozatosan átvette (pontosabban elkezdte) az irányítást a Pécs, a vendégek többnyire a saját térfelükön jutnak labdához, vagy csak felszabadítani tudnak.

33. perc: Regedei, Nagy J., Nagy O. volt a labda útja, a villámgyors szélsõ középre emelt jobbról, de nem volt hazai érkezõ az amúgy üres területre adott labdára.

35. perc: Hegedûs hosszú indításával Roni léphetett volna ki, ám a pécsi balhátvéd, Törtei remek becsúszással szerelte.

37. perc: A Budaörs most kicsit többet birtokolta a labdát, de elõre nem, inkább csak oldalra tudnak játszani, ami semmilyen veszélyt nem jelent.

40. perc: Tüske és Todorovic akadt össze vétlen módon a pécsi térfél kellõs közepén, a vendégek tapasztalt támadója így ápolásra szorult. Játékvezetõi labdával folytatódik a meccs.

41. perc: Lovrencsics iramodott meg a bal szélen, majd befelé húzott, s a 16-os bal sarkától kissé távolabb keményen meglõtt labdája nem sokkal zúgott el a hosszú sarok, a bal kapufa mellett.

43. perc: Wittrédi sokadik hosszú labdavezetését szerelték az utolsó pillanatban a vendégvédõk. Ezekbõl még nem került volna helyzetbe a játékos, de passzaival megteremthette volna azokat.

44. perc: Csere: a megsérült Tüske helyett Márkus Tibor lép pályára.

45+1. perc: Pintér szöktette Regedit a jobb oldalon, õ középre ívelt, aminek Kozma kissé aláfutott, de még éppen annyira bele tudott pöckölni a labdába, hogy a berobbanó Wittrédi ne bólinthasson közelrõl a kapuba. A Lovrencsicshez került játékszert a csatár lapos beadása után kivágták a védõk.

Rövidke hosszabbítás után Kiss Norbert véget vet az elsõ félidõnek. Az állás továbbra is 0-0.

Második félidõ:

A PMFC, majd a játékvezetõi trió után a Budaörs is visszatért a pihenõt követõen, így folytatódhat a találkozó.

46. perc: Egy felpattanó labdát Márkus lõtt egybõl kapura balról, kb. 9 méterrõl, s ha Stark nem lép bele az utolsó pillanatban, akár gól is születhetett volna.

49. perc: A Pécs ezúttal az eredményjelzõ felõli kaput ostromolhatja, mégpedig Gyánó Szabolccsal a soraiban, a csatár Covicot váltja. Csere a vendégeknél is: Lászka helyett Sándor I.

52. perc: Ugyanazt láthatja a nézõ, amit az elsõ félidõ végén: többet támad a Pécs, olykor szép kombinációkkal kerül a kapuhoz közelebb, de helyzetbe eleddig nem került hazai futballista.

54. perc: Csere: a PMFC együttesébe Schultz Levente érkezik, Wittrédi számára ér véget a meccs.

55. perc: Mihályi hosszan elõreívelt labdájára Dibusz kapus és Todorovic egyszerre rontott rá, a két tisztázni akaró pécsi játékos ütközött, a védõt ápolni is kellet.

57. perc: Törtei ívelt Gyánóhoz, aki az átvétel után már lõtt is volna, de Hegedûs megelõzte, s szerelt.

59. perc: Megszólalt a pécsi kórus. A pályán a Pécs továbbra is többet birtokolja a labdát.

60. perc: Melczer szöktette remekül Márkust, aki nagy léptekkel tört kapura, lövõhelyzetig azonban nem jutott, mert Todorovic kiváló érzékkel szerelte.

63. perc: Apróbb, de annál több pontatlanság nehezíti mindkét csapat támadásait.

65. perc: Mihályi akart beadni balról Nagy J. mellett, a meglõtt labda inkább lövéssé lett, így veszélyt okozva a hazai kapu elõtt: mindenki elõtt elsuhanva már a bal alsót veszélyeztette, de szerencsére azt is elkerülte végül.

67. perc: Farkas Ádám kapott sárga lapot kezezésért.

68. perc: Gyánó mellel Törtei elé tett, aki balról, mintegy 24 méterrõl lõtt, jobblábas kísérletét Kozma nagyot vetõdve tornázta ki a jobb felsõ elõl.

69. perc: Sándor hozta helyzetbe Márkust a pécsi 16-oson belül, aki félig háttal a kapunak lõtt, Dibusz szépen fogta a labdát.

70. perc: Farkas száguldott el a bal szélen, majd beadott, a labda átszállt Dibusz kapus felett éppen a hosszúnál érkezõ Roni elé, õ fejelt, s a labda a bal kapufán csattant.

71. perc: Nagy Olivér cikázott a védõk között, majd középrõl, 22 méterrõl leadott egy kemény lövést, ami centikkel suhant el a bal sarok mellett.

72. perc: Csere: Nagy Olivér helyett Kvekveskirit küldte pályára Kiss László.

75. perc: Erõlködik a Pécs a vezetõ gól megszerzése érdekében, de jól védekezik a Budaörs.

78. perc: A kellemes, az évszakhoz képest enyhébb idõjárásban szépen pörögnek a csapatok.

79. perc: Csere: Roni helyett Papp G. a gyepen.

81. perc: Szorít az idõ, a fényárban úszó stadion gyepén keményen küzdenek a felek, ám hosszú percek óta nem láthattunk helyzetet.

83. perc: Sárga lap: Gyánó késõn lépett oda Horváthnak.

85. perc: Gyakorlatilag nyolc emberével védekezik a Budaörs, így eredménytelenül rohamoz a PMFC.

86. perc: Melczer sárga lapot kap Lovrencsics felvágásáért.

87. perc: A szabadrúgást Schultz ívelte Todorovic fejére, aki középre bólintott, ahol Lovrencsics és Kozma ütközött, miközben felszabadult a kapu.

89. perc: Melczer lõtt el egy labdát kissé jobbról 24-rõl, de rosszul találta el, így jócskán mellé pattogott az.

90. perc: A hosszabbítás perceiben még határon belül húzza az idõt a Budaörs. Hazai oldalon az elõre vezényelt Todorovic kapott sárga lapot ütemtelen becsúszásért.

93. perc: A pécsiek sokadik lehetõsége akadt meg les miatt.

94. perc: Márkus tett le szépen egy felé érkezõ labdát Papp elé, a cserejátékos egybõl lõtt, kissé bizonytalan kísérlete méterekkel mellé ment.

Kiss játékvezetõ lefújta a találkozót, amelyen gól híján 0-0-ás döntetlennel végeztek a csapatok.

Köszönjük a közvetítést figyelemmel kísérõk érdeklõdését, kellemes hétvégét kívánunk!