Máté, csereként 5 perc alatt eldöntötte a meccset

Hartyáni Gábor “szupercseréje” elsõ labdaérintésbõl gólt lõtt, majd 4 perccel késõbb ismét betalált a Tatabánya kapujába.

Idei nézõcsúcsot hozott a két szomszédvár rangadója, mintegy 500 nézõ látogatott ki a felcsúti stadionba szombaton délután. Tatabányáról és Székesfehérvárról is érkeztek drukkerek, akik hangosan biztatták kedvenceiket, ez pedig remek hangulatot varázsolt a stadionba.

A tatabányaiak örülhettek az elején, ugyanis már a 3. percben megszerezték a vezetést a vendég kék-fehérek, akik kegyetlenül kihasználták a hazai védelem bizonytalanságát. A bekapott gól után rákapcsolt a Vidi II, és a 10. percben sikerült is kiegyenlíteni, nem is akárhogy. Gyurcsó szöktette Mórit, akit Kovács István a 16-oson belül – utolsó emberként – csak szabálytalanul tudott megállítani.. A hazaiak büntetõhöz jutottak, a vendégek pedig megfogyatkoztak, hiszen villant a piros lap. Természetesen meg kell majd tekintenünk a mérkõzés felvételét ahhoz, hogy teljes bizonyossággal kijelenthessük, jogos volt a büntetõ és a kiállítás. A vendégek a mérkõzést követõen jogtalan büntetõt és kiállítást emlegettek, mely a mérkõzés végeredményét is befolyásolta. Tény, Móri értékesítette a büntetõt, de ezt követõen nem sikerült igazi gólhelyzetet kialakítania a Vidi II-nek, igaz végig mezõnyfölényben futballoztak a piros-kékek, de nagyon pontatlanul, idegesen játszottak a fiatalok.

Fordulás után sem sokat változott a játék képe, Hartyáni Gábor ezért lehozta a Vidi II támadóját, Olasz Dénest és pályára küldte az utóbbi idõben kevesebb lehetõséghez jutó Máté Jánost. Valószínûleg Máté lesz a forduló cseréje az NB II-ben, ugyanis körülbelül 30 másodperccel pályára lépése után, elsõ labdaérintésbõl gólt szerzett a Vidi II támadója. Nem is akármilyen gólt, hiszen 9 méterrõl, védhetetlenül lõtt a felsõ léc alá. A gól után érezhetõen megroggyant a Tatabánya és ezt Máté ki is használta. Présinger 17 méterrõl végzett el egy szabadrúgást, a nem túl erõs lövés kipattant a vendégek kapusáról, Máté pedig 5 méterrõl, higgadtan továbbította a játékszert a kapuba. A harmadik gól végképp padlóra küldte az emberhátrányban futballozó Tatabányát, a Vidi II pedig futószalagon dolgozta ki a helyzeteket és ha a játékosok elõl jobban koncentrálnak, akkor akár nagyobb arányban is legyõzhették volna az FC Tatabányát. De ne legyünk telhetetlenek, így is nagyszerû eredményt ért el a Vidi II a bajnokság egyik favoritja ellen.

(vidi.hu)

——————————

Máté János volt a Videoton nyerõ „csereembere”

Vereséget szenvedett az Enternet – FC Tatabánya Felcsúton. A Videoton Puskás Akadémia csapata 3 – 1 – re nyerni tudott.

A Videoton – Pukás Akadémia a mérkõzés elõtt a második a bajnoki tabellán, míg a kék – fehérek a hatodik helyen állnak. Herédi Attila együttesének tehát nem lesz egyszerû dolga. De talán segíthet Dombaiéknak, hogy több száz szurkoló kíváncsi az összecsapásra, közöttük sok tatabányaival. A helyszínen szurkol Bencsik János, Tatabánya egykori polgármestere, államtitkár, Lévai Ferenc korábbi alpolgármester és dr. Kancz Csaba is, aki jelenleg Tatabánya város egyik alpolgármestere.

1. perc Az Enternet – FC Tatabánya kezdte a játékot
3. perc Vezet az FC Tatabánya! Farkas János kapott egy kiugratást a 16 – oson belül lefordult védõjérõl, és bár közben elesett estében is átemelte a kapuson és gólt szerzett. 0 – 1
6. perc Farkas János lõhetett 15 méterrõl, a lepattanó labdára Kocsis rajtolt, de a Videoton kapusa az utolsó pillanatban felszedte a tatabányai csatár elõl a labdát.
9. perc Emberhátrányban az FC Tatabánya! Egy ártalmatlannak tûnõ szituációnál Kovács István próbált menteni, a csatár elesett. A játékvezetõ 11 – es ítélt, és kiállította Kovácsot. Móri Tamás állt a labda mögé a büntetõnél. Dombai András ugyan jó felé vetõdött, de a kapufa mellé helyezett lövést nem tudta hárítani. 1 – 1
14. perc Ferkó eresztett meg 20 méterrõl egy lövést, de a labda centikkel elkerülte a kaput.
28. perc Deme jobb oldali szögletét Kocsis fejelte mellé.
38. perc Móri lõtt 18 méterrõl. A labda alig kerülte el Dombai kapuját
46. perc Elkezdõdött a második félidõ. A szünetben kettõt cserélt a Tatabánya. Ferkó és Kocsis helyett Vass és Kollár a pályán.
46. perc A Videotonban is volt csere. Baracskai helyett Ponczók a pályán.
49. perc Almási szerelte szabálytalanul Poczókot, sárga lapot kapott
53. perc Újabb Videoton csere. Olasz helyett Máté a pályán
57. perc Vezet a Videoton! A frissen beállt Máté kapott remek kiugratást. Kilõtte a bal felsõ sarkot, 2 – 1
60. perc Forgács szabálytalankodott a 16 – os vonalánál. A tatabányai védõ sárga lapot kapott.
60. perc Tovább növelte elõnyét a Videoton! Présinger állt a labda mögé a szabadrúgáshoz. Lövését Dombai bravúrral hárította, ám a kipattanót az érkezõ Máté János a kapuba lõtte. 3 – 1
63. perc Farkas Viktor helyett Folmer Krisztián játszik tovább.
68. perc Deme szögletét Forgács fejelte kapu mellé
69. perc Szeleczki helyett Rása Gergõ a Videoton csapatában a pályán
75. perc Egy tatabányai szabadrúgást követõen, a kipattanóra öt fehérvári rajtolt rá, két tatabányai védõvel szemben. Gyurcsó lövésébe Vass vetõdött bele a gólvonalon. A kipattanót Máté lõhette újra kapura, de a közvetlen közelrõl eleresztett lövést Dombai hatalmas bravúrral hárította.
78. perc Vass kapott sárga lapot
82. perc Présinger kezezésért sárga lap
92. perc Móri közeli lövését Dombai nagyszerûen hárította
93. perc Vége a mérkõzésnek. Videoton – Puskás Akadémia – Enternet FC Tatabánya 3 – 1

Edzõi nyilatkozatok

A Videoton – Puskás Akadémia – Enternet – FC Tatabánya mérkõzést követõ sajtótájékoztatón így értékeltek a trénerek:

Herédi Attila: – Ezért a mai teljesítményért nem nekem és a csapatomnak kell szégyenkeznem. Ilyen szintû bíráskodással régen volt dolgunk. A játékvezetõ nem csak a 10. percben hanem, hanem a mérkõzés számtalan pillanatában a Tatabánya csapatát sújtotta. Kérem õt, hogyha van otthon tükör, akkor azt ne nagyon nézegesse, mert nem venné be a gyomra.

Hartyáni Gábor: – A gyõzelemnek örülök. A játéknak már kevésbé. Megijedtünk a kiállítástól, pontatlanná váltunk. Kezdünk jó csapattá válni, mert rossz játékkal is tudtunk nyerni.