Helyet cserélt a két együttes a tabellán, miután a fehérvári tartalékok mind a 3 bajnoki pontot elvitték az újmecsekaljai stadionból. A PMFC görcsösen futballozott, és csak nehezen jutottak el a piros-feketék a vendégek kapujáig. A második játékrészben váratlanul büntetõhöz jutott Mészáros Ferenc együttese, de Todorovic pontatlanul célzott. Ahogy a futball tövényei szerint lenni szokott, ez meg is bosszulta magát – egy pontrúgást követõen a csereként beállt Máté fejelt Dibusz kapujába. Így Hartyáni Gábor fiatal gárdája megnyerte a találkozót, és mostantól a Videoton II nevével kezdõdik az NB II Nyugati csoportjának tabellája. Gyánóék a jövõ hétvégén javíthatnak, de az sem lesz könnyebb találkozó – a másik bajnokesélyes Gyirmóthoz látogat a PMFC.

Megvalósított elképzelésekrõl, illetve görcsös játékról beszélt a két csapat vezetõedzõje a PMFC-Videoton II. mérkõzést követõ sajtótájékoztatón. Mészáros Ferenc és Hartyáni Gábor értékelése a cikkben.

Hartyáni Gábor:

– A mérkõzés több mint felében az történt a pályán, amire készültünk, és amit akartunk. A hab a tortán, hogy sikerült gólt szereznünk, és ezzel mindhárom bajnoki pontot megszereztük. Gyõzelmünk bravúr, de a döntetlent mindenképpen megérdemeltük volna. A büntetõt erõsen kérdõjelesnek érzem, az, hogy kimaradt, a meccs fordulópontja lett.

Mészáros Ferenc:

– Csapatom az elsõ félidõben görcsösen játszott, nem tudtunk helyzeteket kialakítani, és Gyánó távoli lövése sem talált utat a kapuba. A szünetben próbáltuk oldani a görcsösséget, ezt követõen cserékkel próbáltuk erõsíteni a támadóinkat, de sehogy, még büntetõbõl sem sikerült betalálnunk a vendégek kapujába. Több játékosom mást mutat az edzéseken, mint a mérkõzésen, néhányuknál pedig alapvetõ hiányosságok vannak, rájuk a bajnoki címért folytatott küzdelemben nem számíthatunk.

PMFC: Dibusz – Nagy J., Fodor, Pintér, Todorovic, Stark, Gyánó, Godslove, Wittrédi, Lantos, Covic. Vezetõedzõ: Mészáros Ferenc

Videoton II: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Hidvégi, Szolnoki, Fejes, Gyurcsó, Móri, Soós, Olasz. Vezetõedzõ: Hartyáni Gábor

1. perc: Radványi Ádám játékvezetõ sípjelére a fehér szerelésben játszó vendégek kezdték a találkozót.

3. perc: Veszélyes helyrõl járt Hartyáni Gábor együttesének szabadrúgás, Soós tekerte középre a labdát, ami lesen találta Olaszt, így hiába hárított bravúrral Dibusz, a védés már játékon kívül történt.

5. perc: Ugyanonnan járt a szabadrúgás a vendégeknek, Gyurcsó ívelésérõl alig maradtak le középen a berobbanó fehérváriak.

8. perc: Mintegy ezer nézõ tekinti meg ezen a gyönyörû szombat délutánon az egyelõre lassan csordogáló mérkõzést.

10. perc: Todorovic elõreívelését a kapujából messzire kifutó Somodi fejjel mentette meg a remekül kiugró Wittrédi elõl.

15. perc: Továbbra is jobbára mezõnyjáték folyik a pályán, ritkán forognak veszélyben a kapuk. Valamivel többet birtokolják a hazaiak a játékszert, de ez legfeljebb meddõ mezõnyfölényhez elegendõ.

16. perc: Godslove kevergetett a jobb oldalon, beadása alig suhant el a középen érkezõ Covic feje felett.

19. perc: Wittrédi kényszerítõzött remekül Gyánóval, a pécsiek hetese a visszakapott labdával megindult volna a kapu felé, de Vaszicsku az utolsó pillanatban szerelni tudta.

21. perc: Ismét Gyurcsó tekert középre egy vendégpontrúgásból, a veszélyesen lecsapódó labda beszorult Todorovic két lába közé, de végül a szerb idegenlégiós ki tudta emelni a játékszert.

26. perc: Bõ harminc méterrõl járt szabadrúgás a hazaiaknak: Witrrédi pattogós lövése méterekkel ment el a vendégek jobb oldali kapufája mellett.

27. perc: Fodor jobb oldali szögletére Todorovic érkezett középen, de fejjel csak megcsúsztatni tudta a középhátvéd, így odalett a lehetõség.

32. perc: Covic csapta be többször is a bal szélen Margiticset, középre tekert, de Gyánó alul maradt a védõkkel folytatott küzdelemben.

33. perc: Gyurcsó bal oldali szögletérõl Dibusz lemaradt, de Stark kifejelte az öt és felesrõl a labdát, így nem lett belõle baj.

40. perc: Rengeteg a hiba mind a két oldalon, ritka a folyamatos, szép támadásvezetés. Nem csoda, hogy továbbra is 0-0 az állás.

42. perc: Gyánó szerzett labdát a fehérváriak félpályáján, mellel maga elé tette, majd jó 30 méterrõl tüzelt – a lövés a jobb oldali kapufán csattant, Somodi már verve volt.

Véget ért az elsõ félidõ, amelynek során keveset forogtak veszélyben a kapuk. Valamivel többet birtokolták a hazaiak a játékszert, de mindez kevés lehetõséget eredményezett. A félidõ hajrájában Gyánó lövése kis híján beakadt, ami minden bizonnyal megváltoztatta volna a játék képét, így azonban maradt a 0-0.

Csere: A szünetben cserélt Mészáros Ferenc vezetõedzõ – a kissé enerváltan játszó Covic helyére Horváth Zsolt érkezett.

47. perc: Továbbra is veszélyesek a fehérvári pontrúgások! Ezúttal Gyurcsó bal oldali szögletét Vaszicsku fejelte el 4 méterrõl, de rosszul találta el a labdát, így nem kellett védenie Dibusznak.

52. perc: Móri szánta el magát lövésre mintegy 24 méterrõl, a pécsi hálóõrnek nem okozott gondot a pattogós löket.

56. perc: Újabb pécsi csere: Wittrédi helyén Schultz Levente a pályán.

58. perc: Sárga lap: Lantos rántotta le Mórit a pécsi félpályánál, ezért járt a lap. Rögtön a szabadrúgásból Gyurcsó tüzelt, Dibusz a mezõnybe bokszolta a labdát.

60. perc: Szép vendégkontrát követõen Móri ugratta volna ki Olaszt, aki azonban lesen volt, így megakadt az akció.

62. perc: Csere a vendégeknél is: Móri helyén Babos Barnabás.

63. perc: Pintér szögletét kifejelték a fehér-mezesek, de éppen Godslove elé, aki 20 méterre a kaputól átvette a labdát, tüzelt, de fél méterrel a kapu fölé.

64. perc: Sárga lap – Schultz lerántásáért Szolnoki kapott figyelmeztetést.

66. perc: 11-eshez jutott a Pécs! Schultz fél fordulatos lövésébe a csereként beállt Babos belevetette magát, a játékvezetõ szerint azonban a kezét találta el a játékszer. Babos sárga lapot kapott a kezezésért.

67. perc: Todorovic büntetõje a jobb oldali keresztlécet találta telibe, ahonnan a mezõnybe pattant a labda.

68. perc: Sárga lap: Fodor Ferenc kapott lapot, miután becsúszva felvágta Olaszt.

74. perc: Csere: Olasz helyett Máté János a vendégeknél.

76. perc: Újabb csere, ezúttal a hazaiaknál – Lantos helyén Stojanovski.

78. perc: Hidvégi cselezgetett a pécsi 16-osnál, majd bepasszolta Máténak, aki egy szép cselt követõen lõtt, de Pintér szorongatásától csak mellé tudta helyezni a labdát.

82. perc: Pintér jobb oldali szögletét követõen Todorovic fejelt 5 méterrõl, a hosszú sarok felé tartó játékszert Somodi vetõdve hárította.

82. perc: Csere: A vendégek is kihasználják utolsó cserelehetõségüket, Rása jött be Szolnoki helyett.

83. perc: Gól, vezet a Videoton II: Gyurcsó tekerte be a jobb oldalról a szabadrúgást, Máté fejesét Dibusz nem tudta hárítani. 0-1

85. perc: Áll a játék, mert a vendégek kapusát, Somodit kell ápolni.

87. perc: Sárga lap: Gyánó kapott lapot, mert sípszó után meglökte Papucseket.

91. perc: Vendégkotrát követõen Gyurcsó lõtt 13 méterrõl, kisodródva, jó 2 méterrel mellé.

Véget ért a találkozó, a vendégek mind a 3 bajnoki pontot elvitték a Mecsekaljáról. PMFC – Videoton II 0-1

(pmfc.hu)
_______________________________________________________

Remek, tavaszias idõben kezdõdött a NESS Hungary NB II tavaszi rangadója, melyen az éllovas Pécs fogadta a második helyen álló Vidi II-t. A hazai szurkolók biztosan, de talán Hartyáni Gábor is arra számított, hogy a meccs elején nekiugrik a PMFC csapatunknak. Nem csak azért, mert õsszel fájó vereséget szenvedtek a piros-feketék Felcsúton, hanem azért is, mert egy esetleges hazai gyõzelem esetén megléphet üldözõitõl az NB I-es álmokat dédelgetõ Pécs. Nos a mérkõzés elsõ 7-8 percében csapatunk volt aktívabb, Gyurcsó szabadrúgásai életveszélyesek voltak. Ezt követõen fokozatosan átvette a játék irányítását a hazai csapat, de igazi helyzetet a 43. percig nem tudtak kialakítani. Ekkor Gyánó 33 méterrõl eresztett meg egy bombát, a labda a kapufán csattant.
A második félidõben aztán ott folytatta a két csapat, ahol szünet elõtt abbahagyta. A félidõ közepén aztán a játékvezetõ úgy döntött, hogyha a játékosok nem akarnak a középpontba kerülni, akkor majd megteszi ezt õ helyettük. Még a pécsi kollégák is felnevettek, miután Babos a hátával blokkolt egy lövést, a játékvezetõ pedig kezezésért (!) ítélt büntetõt a hazaiak javára. Amikor Todorovic letette a labdát, az egyik hazai sajtós odafordult hozzám és azt mondta „nem kell izgulni, úgyis izomból fölé lövi.” És valóban Todorovic elemi erõvel végezte el a 11-est, a labda pedig a kapufáról a mezõnybe vágódott. Néhány perccel késõbb, amikor Máté csereként pályára lépett, viszonozni próbáltam a pécsi kolléga segítségét és halkan megjegyeztem „Nem kell izgulni, a most pályára lépõ fiatalember fogja eldönteni a meccset.” Ezt persze inkább szántam humornak semmint jóslatnak, azonban Máté a legeredményesebb csereként pályára lépõ játékosunk, és most hosszú sérülést követõen – a fiatal támadó szinte az egész alapozást kihagyta – ismét gólt szerzett. Gyõztes gólt! Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadott a Pécs, de nem sikerült egyenlíteniük. A lefújást követõen a dühös hazai drukkerek egy kis csoportja a székház elé vonult, ahol a tulajdonost és a játékosokat akarták a szurkolók kérdõre vonni. Végül a rendõrök megérkeztek, így nem történt különösebb incidens.