Játékvezető: Drabon Barnabás (Molnár István, Frank Viktor László)

Gyirmót II: Papp Zs. – Somogyi, Lázár P., Tóth D., Reuzer B. – Tarsoly – Nyári (Mayer Á. 60), Szabó K., Bagó, Marlen – Erdei

Credobus Mosonmagyaróvár: Kovács B. – Simita, Czingáber, Deák, Monda – Pongrácz – Illés D., Gáncs (Oláh 57), Kövesdi, Mayer J. – Gera Z.

Vezetőedző: Weitner Ádám

Gólszerző: Erdei (1-0) a 39., Oláh L. (1-1) a 75. percben

Kiállítva: Somogyi Á., Reizer B. (mindkettő második sárga lap)

39. perc: Marlen használta ki védője hibáját a jobb oldalon, majd pontosan centerezett a hosszúsaroknál érkező Erdei elé, ő pedig 4 méterről a kapu bal oldalába helyezett (1-0).

75. perc: Pongrács ívelt szabadrúgásból a kapu elé a jobb oldalról, Papp Zsombor lehúzta a labdát, amit a vendégek kisodortak a kezéből, így az Oláh László elé került, ő pedig 4 méterről a kapu közepébe passzolt (1-1).

Hétvégén NBIII-as fiataljaink is bekapcsolódtak a futball vérkeringésébe, de nem volt egyszerű a nyitó forduló feladata, ugyanis a tavaly még másodosztályú Credobus Mosonmagyaróvár látogatott a Gyirmóti Sportcentrumba.

Az első játékrészben labdabirtoklás tekintetében fölényben futballozott az MTE, de támadójátéka nem volt elég hatékony, elmaradt a várakozástól, ellenben a fiatal gyirmóti gárda kontrái rendre magukban hordozták a veszélyt. Ezek egyikéből a vezetést is sikerült megszerezni, amikor Marlen Marcell kitűnő jobb oldali megmozdulása után Erdei Milán szerezhette meg a vezetést.

Szünet után ismét Marlen okozott veszélyt a vendégek kapujánál, de bal oldali lövése után a labda a kapu fölé szállt. Az ellentámadás végén Pongrácz Viktor bal oldali szöglete után a labda érintés nélkül hagyta el a játékteret a bal kapufánál, majd Kövesdi Péter próbálkozott távolról, de a labda a bal felső sarok fölé szállt. Negyedórával a vége előtt egyenlíteni tudott az Óvár, amikor Pongrácz beívelése után Papp Zsombor kezéből kisodorták a labdát, ami így Oláh László elé került, ő pedig 4 méterről a kapu közepébe helyezett (1-1). A záró pillanatokban nehéz percek vártak csapatunkra, hiszen előbb Somogyi Ábel, majd Reizer Bence is megkapta második sárga lapját, így mindkettő a kiállítás sorsára jutott. A korábbi durva szabálytalanságoknak köszönhetően a vendégek is megúsztak néhány sárga lapot, így viszont a hajrában hősies védekezéssel értékes pont került a tarsolyunkba a korábbi másodosztályú ellenfelünkkel szemben. A találkozó krónikájához tartozik, hogy bő tíz perccel a vége előtt sérülés miatt le kellett cserélni tehetséges fiatalunkat Marlen Marcellt, aki az előzetes diagnózis szerint részleges bokaszalag szakadást szenvedett.

Ördög József: Sok párharccal tűzdelt találkozón vagyunk túl, az elején a vendégek mezőnyben jól játszottak, viszont fordulás utáni helyzeteinkkel el kellett volna dönteni javunkra a találkozót, de ezek kimaradtak. Az utolsó tíz percben sikerült kivédekezni az óvári rohamokat.

Weitner Ádám: Agresszív, fiatal csapattal játszottunk egy küzdelmes meccset. Kicsit több volt a keménység, kevesebb a foci, de első meccsnek rendben volt.