Játékvezető: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)

Soroksár: Mergl – Németh E., Shadirac, Kékesi, Nagy O. – Tóth A. (Vass Á. sz), Köböl – Szabó Sz. (Dobos 70), Manner (Somfalvi 84), Halmai Á. (Dragóner F. 78) – Lovrencsics B.

Vezetőedző: Lipcsei Péter

Gyirmót: Hársfalvi – Lányi B. (Szegi 77), Hudák D., Csörgő, Helembai – Hudák M. – Horváth R., Katona M., Kovács D. (Hajdú 61), Ugrai – Adamcsek (Pyshchur 61)

Vezetőedző: Tamási Zsolt

Gólszerző: Halmai Á. (1-0) a 22., Ugrai (1-1) a 68., Pyshchur (1-2) a 83. percben

Gól:

22 perc: Jobb oldali hazai akciót követően a beadás után kipattanó labda Halami Á. elé került, ő pedig 13 m-ről jobbal laposan a kivetődő Hársfalvi alatt a kapu közepébe lőtt. 1-0.

68. perc: Horváth R. buktatásáért megítélt 20 m-es szabadrúgásból ismét Ugrai lőhetett jobbal. A labda a bal oldali kapufáról vágódott a hálóba. 1-1.

83.perc: Katona jobb oldali beadása után a rövid saroknál érkező Pyshchur 5 m-ről a kapu közepébe fejelt. 1-2.

Vendégként kezdtük a 2024-2025-ös  bajnoki sorozatot, hiszen a nyitányon a Ferencváros fiókcsapataként működő Soroksár SC-hez látogattunk. Az 1999 február 23-án alapított együttes utódja az 1833-34-es magyar kupagyőztes Soroksár AC-nek. Eddigi legjobb eredményét a 2016-2017-es évben érte el, amikor negyedik helyen végzett a másodosztályban. A 2023-2024-es pontvadászatban a mostani házigazda sárga-feketék 12 győzelem, 9 döntetlen és 13 vereség mellett 39-44-es gólaránnyal és az így megszerzett 45 ponttal a 7. helyen végeztek, míg mi közvetlenül előttük 12-13-9-es meccs és 49-45-ös gólmutatóval, valamint az ezek által kiérdemelt 49 ponttal a 6. pozícióban zártuk a sorozatot.

A csapatok közös történelmében eddig húsz alkalommal játszottak egymás ellen, ezeken belül mi jobban állunk, hiszen tizenegy gyirmóti siker mellett öt döntetlen szerepel, míg a sárga-feketék négy alkalommal örülhettek.

Az első kettő lehetőség csapatunk előtt adódott, ugyanis előbb Ugrai Roland bal oldali beadása után Horváth Rájmund centikkel maradt le a labdáról, majd az előbbi előkészítő Ugrai lőhetett szabadon jobbról, ekkor viszont Mergl hárított. A másik oldalon bő húsz perc elteltével mindjárt a vezetést érte az első említésre méltó akció, amikor Halmai Ádám értékesítette az adódó lehetőségét (1-0). Félórai játék után Ugrai Roland villantotta meg kitűnő rúgótechnikáját, de mesteri szabadrúgása után Mergl Szabolcs parádés mozdulattal tenyerelte szögletre a bal felső sarokra tartó labdát. Mindkét csapat támadói előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, de a hazaiak egyszer élni tudtak a lehetőséggel, míg vendégoldalon nem sikerült gólnak örülni.

Fordulás után átvette az irányítást csapatunk, de a mezőnyfölény ritkán párosult igazi helyzettel, főleg azért, mert a fővárosi gárda foggal-körömmel védekezve próbálta őrizni előnyét. Ezt bő egyórai játékig tudta, ekkor azonban ismét Ugrai Roland végezhetett el szabadrúgást, s ez már a bal oldali kapufa segítségével ez egyenlítést érte (1-1). Az egyenlítés újabb lendületet adott a játékosainknak, ami rövid idő múlva újabb gólban csúcsosodott ki, amikor Katona Máté jobb oldali beadása után Pyshchur Oleksander használta ki magasságát és a kapu közepébe fejelve immár a vezetést is megszerezte (1-2). A második félidő teljesítménye alapján a Gyirmót megérdemelten vitte el a bajnoki pontokat.

Lipcsei Péter: Az első félidei játékunk jól nézett ki, szünet utáni játékunk azonban nem tetszett. Ránk jött a Gyirmót, keveset volt nálunk a labda. Nagy hibák miatt veszítettünk, de az első félidőből tudunk építkezni.

Tamási Zsolt: Két ellentétes félidő volt, az elején a játék egyetlen elemében sem tudtunk másodosztályhoz méltó szinten futballozni. Érezték ezt a fiúk is. Kellett a győzelmünkhöz egy szenzációs szabadrúgás és egy gyönyörű fejes is, de a második félidő egyértelműen a miénk volt. Reméljük,hogy a szünet utáni produkció lesz ránk jellemző a bajnokságban.